Obóz ninja

Date
paź, 19, 2017

„Obóz ninja” to gra opierająca się na znanym z przeboju Hej! To moja ryba! mechanizmie, gdzie gracze poruszają swoimi pionkami i zbierają karty z pól, na których rozpoczęli swój ruch.

 [stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”FFA454″ ccolor=”FF6E30″ bcolor=”FF6E30″ bgcolor=”FFF8C7″ cbgcolor=”FFE45C” bgcolorto=”FFF0A6″ cbgcolorto=”FFD324″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]

wydawnictwo: 2Pionki

wiek: 8+

liczba osób: od 2 do 4 osób

czas gry: około 30 minut

[/stextbox]

Cel i fabuła

W Obozie Ninja zwierzęta uczą się sztuk walki, rywalizując ze sobą o to, które z nich zostanie osobistym asystentem mistrza. Wygrywa osoba, która zdobędzie największą liczbę punktów.

Strona wizualna

W grze karcianej, tak naprawdę ciężko mówić o jakichś walorach wizualnych poza graficznymi. Te oczywiście jak zawsze w wydawnictwie Portal / 2Pionki stoją na najwyższym poziomie. Dodatkowo do kart dodane zostały drewniane pionki (ludziki ninja) w czterech kolorach.

Przygotowanie gry

Zależnie od liczby graczy wybieramy ustaloną w instrukcji liczbę kart z talii umiejętności (dla 2 jest to 48 kart, a dla 3 lub 4 to 56 kart). Układamy je na stole w czworobok. Następnie gracze wylosowują klan ninja, którym będą grali. Każdy uczestnik otrzymuje dwie podstawowe karty zdolności i pionki w odpowiednim kolorze.

Przebieg rozgrywki

Gracze ustawiają jedną z figurek na karcie swojego klanu (żeby każdy orientował się do kogo należy, który kolor). Następnie odwrotnie do ruchu wskazówek zegara wykładają po jednym pionku na ułożonej wcześniej planszy. Gdy wszystkie pionki zostaną wyłożone, gracze przy pomocy specjalnych umiejętności z kart przemieszczają się po planszy. Kolejne zdolności zdobywają zabierając karty z pól, na których rozpoczęli ruch. Jeśli nie ma możliwości ruchu, gracz musi spasować.

Wrażenia

Mimo że rozgrywka jest prosta i nie wzbudza zbyt wielkich emocji, to naprawdę potrafi wciągnąć. Co ciekawe została pozbawiona losowości. Zwycięstwo graczy zależy tylko i wyłącznie od ich umiejętności oceny sytuacji i dobrego planowania kolejnych ruchów.

Podsumowanie

„Obóz ninja” to pomysłowa, wciągająca gra logiczna, dla osób, które podczas rozgrywki lubią pomyśleć, a nie tylko bezsensownie rzucać kostkami. Przekonuje też do niej niewielki rozmiar opakowania i bardzo przystępna cena. Rozgrywka sprawiła mi wiele przyjemności, a tytuł chętnie polecę osobom szukającym gier familijnych oraz takich, które wymagają logicznego myślenia, ale nie są trudne, ani nadmiernie męczące.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

7 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Aleksandra Wnuczek

  19 października 2017

  Uwielbiam gry planszowe!:)

 2. Odpowiedz

  Kat Nems

  19 października 2017

  Wygląda ciekawie.
  Dla jakiego przedziału wiekowego jest adresowana ta gra? I czy trzeba w niej umieć czytać?

 3. Odpowiedz

  Kate Rain

  19 października 2017

  Idealny wpis na jesień. Gra wydaje się ciekawa. Może dołączę ją do swojej niemałej kolekcji ;p

 4. Odpowiedz

  Stacja Książka

  19 października 2017

  Lubię karcianki, ostatnio odkryłam kluby i puby gier we Wrocławiu i chętnie tam chadzam. Muszę sprawdzić czy mają taką grę.

 5. Odpowiedz

  Karolina / Nasze Bąbelkowo

  20 października 2017

  Na razie gra zbyt poważna dla naszego synka – ale niewykluczone, że za kilka lat mogłabymu się spodobać 🙂 Świetnie, że uczy samodzielnego myślenia 🙂

 6. Odpowiedz

  Michał

  20 października 2017

  Dziękuję za recenzje. Wygląda fantastycznie 🙂

 7. Odpowiedz

  TosiMama

  20 października 2017

  Znam inne gry tej firmy, bardzo mi się podobały, ta wygląda równie atrakcyjnie.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »