Nieprzekraczalna granica – Colleen Hoover

Date
kwi, 09, 2015

nieprzekraczalna-granica-b-iext27900910„Nieprzekraczalna granica” to druga część trylogii spod pióra Colleen Hoover, opowiadającej dramatyczną historię młodych ludzi. Obydwoje zostali na świecie sami, muszą opiekować się młodszym rodzeństwem i, tak naprawdę, mają tylko siebie nawzajem. 

Fabuła powieści ma od samego początku słodko-gorzki smak. Will rezygnuje z zostania nauczycielem, żeby móc bez żadnych tajemnic i ukrywania się, być razem z Layken. Mama dziewczyny umarła na raka płuc i teraz ona opiekuje się młodszym bratem, tak jak Will swoim. Życie wróciło do normalności. Pewnego jednak dnia pojawia się w nim była dziewczyna Willa, a Layken zastaje ich w niezbyt dobrze wyglądającej sytuacji. Czy uda się jakoś to załagodzić?

Książka różni się od poprzedniej przede wszystkim tym, że pisana jest z punktu widzenia Willa, nie Layken. Poznajemy jego uczucia i poglądy. Widzimy jak bardzo się stara i jak źle został zrozumiany. Ekspresja jest bardzo wyraźna, a zabieg udany. Pisarka sprawiła, że czytelnik obserwuje świat pod diametralnie innym kontem niż w pierwszym tomie.

Zakończenie „Nieprzekraczalnej granicy” jest dość radykalne i umieram z ciekawości co takiego może wydarzyć się w trzeciej części. Czy do tej historii w ogóle jeszcze można coś dodać? Pomysły Colleen Hoover bywają niezwykłe, a ja niecierpliwie czekam na moment, w którym będę mogła je poznać. Lekturę powieści zakończyłam z radością w sercu i uśmiechem na twarzy. Po cichu liczę na to, że kolejny tom ukaże się jak najszybciej i w podobny sposób wpłynie na mój nastrój.

Bohaterowie książki wykreowani zostali perfekcyjnie. Nie są irytujący, sprawiają wrażenie sympatycznych, choć momentami nieco nierzeczywistych – a jednocześnie naprawdę chciałoby się ich spotkać w realnym życiu. Historia Willa i Layken wydaje się zwyczajna, a jednocześnie jest w niej jakaś fantastyczna nutka i przeświadczenie, że takie rzeczy zdarzają się tylko w baśniach. Drugoplanowe postacie również są interesujące – zwłaszcza Eddie, przyjaciółka Lake, przypadła mi do gustu. Nie sposób jej nie pokochać.

„Nieprzekraczalna granica” to kolejna powieść spod pióra Colleen Hoover, którą miałam przyjemność przeczytać i zarazem kolejna książka, którą z przyjemnością mogę polecić innym czytelnikom (a raczej w tym wypadku czytelniczkom). Czyta się ją niezwykle szybko, chłonąc każde słowo pisarki. Jeżeli ktoś ma ochotę na lekki, słodko-gorzki romans, to ta lektura jest jak najbardziej dla niego. Serdecznie polecam!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję grupie wydawniczej Foksal

foksal

10 kwietnia 2015

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Fenko

  9 kwietnia 2015

  Chętnie bym przeczytala 😉 Tę autorkę miałam okazję okazję poznać przy Hopeless i jestem bardzo zadowolona

 2. Odpowiedz

  ZjadamSkarpety

  9 kwietnia 2015

  Niestety, ale w przeciwieństwie do poprzedniej części, ta mnie nie porwała. Wydawała się być nierzeczywista i taka melodramatyczna…

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 kwietnia 2015

   To samo było w przypadku Hopeless i Losing Hope – Autorce znacznie lepiej wychodzi wcielanie się w kobiety niż mężczyzn 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »