Need for Speed

Date
wrz, 14, 2014

Need-for-Speed-DVD_Scott-Waugh,images_big,22,SELL-DVD-01-MONF01475“Need for Speed” to bardzo popularna seria gier komputerowych, która ma już ponad 20 lat, a wciąż ukazują się nowe tytuły. To właśnie na jej podstawie został stworzony pełen akcji film, który zadowoli każdego fana nielegalnych wyścigów i szybkich, wartych miliony dolarów samochodów.

Głównym bohaterem jest prowadzący warsztat samochodowy Tobey Marshall (Aaron Paul). Wraz ze swoją zgraną ekipą bierze udział w nielegalnych wyścigach, by spłacić zadłużenie – jednocześnie jest to ich życiową pasją. Wygrane są jednak zbyt niskie, by mogli wyjść z długów. Gdy pojawia się propozycja by skończyli Forda Shelby Mustang, za 1/4 jego wartości, jest to dla nich wybawieniem – nawet mimo tego, że oferta wyszła od ich zagorzałego przeciwnika Dino Brewstera (Dominic Cooper). Wszystko potoczyłoby się gładko, gdyby nie kolejny wyścig. Bohaterowie będą jechali trzema takimi samymi Koenigsegg Ageras. Dino proponuje układ – jeśli Tobey wygra  dostanie 75% wartości auta, jeśli przegra – nie otrzyma niczego. Wyścig ma nieoczekiwane, tragiczne konsekwencje.

Twórcy filmu są bardzo dumni z faktu, że efekty specjalne ograniczyli do minimum. Cała akcja oparta została na wyczynach kaskaderskich oraz specjalnie konstruowanych na potrzeby filmu pojazdów. Pozwoliło to osiągnąć wysoki poziom realizmu. Kamera natomiast podążała z prędkością 150 km/h za wyścigiem. I rzeczywiście cel został osiągnięty. Film wygląda świetnie – zwłaszcza na dużych ekranach. Płyta DVD zawiera ciekawy dodatek na temat elementów samej produkcji.

“Need for Speed” produkcji amerykańskiego studia DreamWorks zrealizowane zostało według scenariusza George Gatins, a wyreżyserowane przez Scotta Waugh. Konsultacji natomiast udzielał sam Steven Spielberg. Motywem przewodnim filmu są szybkie, drogie auta, które zostały wydane w limitowanych seriach – najczęściej po kilkadziesiąt lub maksymalnie kilkaset sztuk – oraz nielegalne, stwarzające zagrożenie zarówno dla ruchu jak i samych biorących w nich udział kierowców, wyścigi. Jest to ekranizacja idealna dla wszystkich wielbicieli gry.

Dynamiczna akcja przeplata się ze scenami w zwolnionym tempie i delikatną ścieżką muzyczną. Przewodnim motywem dźwiękowym stał się zwłaszcza “Roads Untraveled” Linkin Park. Również gra aktorów stoi na dość wysokim poziomie – w doskonały sposób potrafią przejść poprzez tragiczne momenty, pełne akcji pościgi, do pełnych humoru i przekomarzania się scen. “Need for Speed” stało się typowym, stojącym na wysokim poziomie, filmem akcji – takim, przy którym nie można się nudzić. Bez trudu wpasowało się w kanon pozycji dla wszystkich fanów niebezpiecznej prędkości.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Monolith Films

monolith

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Koralina

  13 kwietnia 2021

  film taki o, do obejrzenia, lepszy jest jednak klimat gry no i oczywiście muzyka <3

  • Odpowiedz

   Vicky

   14 kwietnia 2021

   Moim zdaniem już nie – teraz gra stała się pay to win :/ Za to film przyjemny, ale faktycznie do jednorazowego obejrzenia 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »