Najciekawsze premiery października!

Date
paź, 10, 2016

Jesień w naszym kraju to deszczowa, nieprzyjazna pora roku, nic więc dziwnego, że wzrasta liczba domatorów, którzy nie marzą o niczym innym niż by zwinąć się w fotelu z kocykiem, kawą i oczywiście dobrą książką! Październik stał się więc oczywiście miesiącem niezwykłych premier.

Najbardziej oczekiwane premiery według opinii publicznej i mediów.

behawioryzm

Behawiorysta – Remigiusz Mróz

Wydawnictwo: Filia

Kategoria: Sensacja, kryminał

Premiera: 26 października

Kupisz na merlin.pl

Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc, że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osiągnąć. Sytuację komplikuje fakt, że transmisja na żywo z przedszkola pojawia się w internecie.

Służby w akcie desperacji proszą o pomoc Gerarda Edlinga, byłego prokuratora, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby. Edling jest specjalistą od kinezyki, działu nauki zajmującego się badaniem komunikacji niewerbalnej. Znany jest nie tylko z ekscentryzmu, ale także z tego, że potrafi rozwiązać każdą sprawę. A przynajmniej dotychczas tak było…

Rozpoczyna się gra między ścigającym a ściganym, w której tak naprawdę nie wiadomo, kto jest kim.

57ed7f6f08d85

Lampiony – Katarzyna Bonda

Wydawnictwo: Muza

Kategoria: Kryminał

Premiera: 12 października

Kupisz na merlin.pl

Katarzyna Bonda – królowa polskiego kryminału powraca z nową powieścią. Jej poprzedni kryminał, „Okularnik” był najlepiej sprzedającą się książką ubiegłego roku. Za książkę „Pochłaniacz” była nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru. Bonda zajmuje się również dokumentem kryminalnym, jest autorką „Polskich morderczyń” (2008) i „Zbrodni niedoskonałej” (2009). Dziennikarka z wykształcenia (Uniwersytet Warszawski); była sprawozdawcą sądowym, pisała reportaże, raporty, teksty publicystyczne. Przez 12 lat pracowała dla najbardziej prestiżowych tytułów prasowych oraz realizowała krótkie formy telewizyjne dla TVP. Obecnie zajmuje się pisaniem książek i scenariuszy filmowych.

Lampiony to kolejna po Pochłaniaczu i Okularniku część bestsellerowej serii Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Poprzednie tomy od momentu premiery nie schodzą z list bestsellerów.

Hipnotyzująca Łódź, tajemnicze miasto, które nikomu, kto choć raz się w nim znalazł, nie da już o sobie zapomnieć. Sasza Załuska będzie musiała stawić czoła szalonemu podpalaczowi. Kolejne portrety psychologiczne zbrodniarzy krok po kroku prowadzą ją do odkrycia mrocznej tajemnicy z własnej przeszłości.

577cfb4e30f81

Harry Potter i Przeklęte Dziecko – J.K. Rowling

Wydawnictwo: Media Rodzina

Kategoria: Fantastyka

Premiera: 26 października

Kupisz na merlin.pl

Ósma historia. Dziewiętnaście lat później.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko, nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego i nowa sztuka Jacka Thorne’a, to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera spektaklu odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016.

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Na co ja czekam niecierpliwie?

mefistoProjekt Mefisto – Marcin Mortka

Wydawnictwo: WAB

Kategoria: Fantastyka

Premiera: 12 października

Kupisz na merlin.pl

Opowieść o polskim miasteczku, któremu nawet zastępy piekielne nie dają rady.

Piekło świeci pustkami. Zygmunt, szeregowy pracownik, przybywa do Wyplut, miasteczka na prowincji Polski, by tam wdrażać projekt Mefisto 2.0, błyskotliwą strategię zarządu na pogrążenie ludzkości w grzechach. Cyniczny i przystojny diabeł nie przewidział jednak,  że przyjdzie mu mierzyć się z ludźmi, którym Piekło może co najwyżej czyścić buty.

Plejada barwnych postaci, wspaniały obraz małomiasteczkowego życia, cięty humor i słowiańskie wierzenia – Marcin Mortka w najlepszym wydaniu!

silaSiła niższa – Marta Kisiel

Wydawnictwo: Uroboros

Kategoria: Fantastyka

Premiera: 26 października

Kupisz na merlin.pl

Szanuj anioła swego, bo możesz dostać gorszego!

Kontynuacja kultowego Dożywocia. Wymęczony codzienną rutyną, za to oswojony z niecodziennymi zjawiskami Konrad Romańczuk odkrywa, że nie jest jedynym posiadaczem anioła stróża, a dwie takie istoty pod jednym dachem to dopiero początek kłopotów.

merlin

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  vampireheart

  14 października 2016

  Raczej nie znalazłam nic dla siebie.

 2. Odpowiedz

  Posreniczkaa

  12 października 2016

  Okładka “Projekt Mefisto” mnie przyciąga 🙂

 3. Odpowiedz

  Blanka

  12 października 2016

  Harry Potter idzie w ruch

 4. Odpowiedz

  Ala

  10 października 2016

  którąś na pewno przeczytam 🙂

 5. Odpowiedz

  Dorota Ka

  10 października 2016

  Brhawiorysta jest na mojej liście;)

 6. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  10 października 2016

  Mam chrapkę na wszystko prócz Bondy. 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Akademia Crookhaven – J.J. Arcanjo

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły