Moda i modelki

Date
mar, 20, 2021

Moda i modelki

Tym razem chciałam pokazać Wam grę skierowaną typowo do dziewczynek. Ma ona cztery różne warianty, ale każdy z nich, mniej lub bardziej polega na tworzeniu prześlicznych stylizacji, dla dwunastu przygotowanych przez twórcę gry modelek. 

🌼🌼🌼

Wiek: 4 +

Liczba graczy: 1-4 osób

🌼🌼🌼

 

Strona wizualna

Gra składa się z: 48 elementów tworzących 12 modelek; planszy; kostki; 4 żetonów, 4 pionków oraz instrukcji. Ma ładną, kolorową szatę graficzną, która bez trudu przyciąga wzrok. Jej elementy zostały starannie wykonane, chociaż większość z nich to po prostu grubsza tektura. Dołączona do pudełka instrukcja jest przejrzysta, brakuje mi w niej jednak pokazania pewnych rzeczy na zdjęciach, co czasami bardzo pomaga w zrozumieniu pewnych niejasności. Przyznam, że zdziwił mnie brak takiego rozwiązania, gdyż jest ono obecnie niezwykle powszechne. 

Warianty rozgrywki

Twórcy gry postanowili podarować dzieciom zabawę typu cztery w jednym. Pierwszą propozycją jest układanie własnych, dowolnie dobranych stylizacji. Drugim pomysłem jest gra planszowa ćwicząca spostrzegawczość, która działa na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” i polega na dopasowywaniu odpowiednich fragmentów ubioru do znajdujących się na planszy zdjęć modelek. Trzecim wariantem jest wspólne układanie postaci modelek, ale każdy z graczy zdobywa za swoje ruchy oddzielną liczbę punktów, kto zbierze ich najwięcej, wygrywa. Czwarta, a zarazem najbardziej skomplikowana i chyba najciekawsza propozycja, polega na wylosowywaniu elementów stroju poprzez rzucanie kostką i wybieranie tych z odpowiednimi oznaczeniami. 

Wrażenia

Muszę przyznać, że niestety moja pięcioletnia córka do rozgrywki podeszła nieco sceptycznie. Mimo że sama bardzo lubi się przebierać, okazało się, że ubieranie modelek nie jest zabawą w jej stylu. Chętnie wzięła udział w grze, ale od tej pory ani razu nie poprosiła, by do niej wrócić, podczas gdy na przykład w grę W kółko (klik) mogłaby grać bezustannie. Myślę, że ostatecznie nasz egzemplarz przekażemy do przedszkola, gdzie zapewne pod opieką przedszkolanek znajdzie swoje bawiące się na co dzień lalkami miłośniczki. Nie zrozumcie mnie źle, gra jest naprawdę fajnie pomyślana i ładnie wydana.  Po prostu tym razem nie wpasowała się w gust dziecka. Czasem bywa i tak…

Podsumowanie

Myślę, że „Moda i modelki” to świetna propozycja dla wszystkich małych księżniczek i dziewczynek, które uwielbiają się stroić. To właśnie im rozgrywka sprawi najwięcej radości. Jeżeli twoja córka, siostrzenica lub wnuczka lubią takie właśnie zabawy, to sądzę, że gra będzie dla niej strzałem w dziesiątkę. 

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  27 września 2021

  Wiem komu może się spodobać, więc będę miała ją na uwadze na przyszłość.

 2. Odpowiedz

  Aga

  27 września 2021

  Miałam w dzieciństwie podobną grę i bardzo ją lubiłam. Chętnie przyjrzę się tej bliżej.

 3. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  27 września 2021

  Dziewczynki zainteresowane modą, lubiące się przebierać, ubierać lalki, z pewnością będą zachwycone taką grą. Tak sobie myślę, że część chłopców też się skusi. 🙂

 4. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  27 września 2021

  Spadłaś mi z nieba z tym wpisem. Byłam ciekawa jak ta gra wygląda w środku, bo zastanawiam się nad jej zakupem 🙂 Dziękuję .

 5. Odpowiedz

  Koralina

  27 września 2021

  mieliśmy inną wersję tej gry, ale w ta też chętnie zagramy 🙂

 6. Odpowiedz

  Lilianna

  28 września 2021

  Kiedyś moja córka miała takie modeli . Taki rzeczy mogą budzić wyobraźnię.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »