Młodość. Wyznania nastolatków – Lisa Aisato, Linn Skåber

Date
lip, 28, 2023

Młodość. Wyznania nastolatków

Linn Skåber stworzyła niezwykły, nowatorski projekt, który zamknęła na łamach publikacji „Młodość. Wyznania nastolatków”. Norweska dziennikarka rozmawiała z dziesiątkami nastolatków pytając o ich życie, troski i marzenia, by na podstawie tych licznych rozmów stworzyć jak najszczerszy obraz okresu dorastania.

O publikacji słów kilka

Książka jest pięknie wydana. Ma twardą oprawę, a wydrukowana została na doskonałej jakości papierze. Przede wszystkim jednak zdobi ją wiele genialnych ilustracji autorstwa Lisy Aisato, ilustratorki znanej z cudownych tytułów takich jak „Śnieżna siostra” czy „Strażniczka słońca”. Nawet tylko dla nich warto zainteresować się tym tytułem. 

„Młodość. Wyznania nastolatków” to poruszająca i autentyczna książka dla młodzieży, która odważnie podejmuje trudne tematy i oferuje czytelnikom głębsze zrozumienie świata młodych ludzi. Autorka nie unika trudnych tematów, takich jak depresja, naciski rówieśników czy trudności w relacjach rodzinnych. Dzięki temu czytelnicy mają okazję zastanowić się nad tymi problemami i być może znaleźć pocieszenie lub inspirację w opowiadanej historii. 

Publikacja podzielona została na rozdziały, a każdy z nich dotyczy wyznania innych młodych ludzi. Ich formy są najróżniejsze, od wierszy, przez krótkie aforyzmy aż po rozbudowane wypowiedzi w postaci wspomnień lub nawet krótkich opowiadań. Wszystkie one natomiast ozdobione zostały świetnie komponującymi się z tekstem ilustracjami. 

Moja opinia i przemyślenia

Sądzę, że to książka skierowana nie tylko do młodych ludzi, ale także do rodziców, którzy często zapominają o problemach nastoletniego życia, przez co nie potrafią dotrzeć do własnych dzieci i wesprzeć ich w odpowiedni sposób. Uważam, że taka lektura może być dla nich niezwykle wartościowa i w pewnym stopniu zasypać dzielącą ich pokoleniową przepaść. 

Podsumowanie

„Młodość. Wyznania nastolatków” to pięknie wydana, ładnie napisana publikacja, która zawiera  cudowne ilustracje i wiele krótkich form wypowiedzi. Trudno przejść obok niej obojętnie, jeszcze trudniej byłoby nie zastanowić się nad jej treścią i przesłaniem. Myślę, że ten tytuł powinien znaleźć się w szkolnej bibliotece każdego liceum, warto też by poznali go wychowujący nastoletnie dzieci rodzice. Lisa Aisato to zdecydowanie jedne z moich ulubionych artystek, a wspólnie z Linn Skåber tworzą naprawdę wspaniały duet. Lekturę z całego serca polecam! Naprawdę nie dało się tego zrobić lepiej. 

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

10 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Angela

  22 sierpnia 2023

  Piękne grafiki, mam nadzieję że książka jest tak dobra jak grafiki w niej. Z chęcią sięgnę po nią, by przekonać się o tym.

 2. Odpowiedz

  Aga

  22 sierpnia 2023

  Pięknie wydana pozycja, która trafi do szerszego grona odbiorców.

 3. Odpowiedz

  Martyna K.

  20 sierpnia 2023

  Widzę, że zarówno warstwa graficzna, jak i treść w tym przypadku są na bardzo wysokim poziomie.

 4. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  20 sierpnia 2023

  Córce książka spodobała się, wypowiadała się w superlatywach, podkreślała, że wywoływała różnorodne emocje. Mnie ujęła oprawa graficzna.

 5. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  29 lipca 2023

  Trzeba przyznać, że książka pięknie wydana, podoba mi się grafika

 6. Odpowiedz

  Martyna K.

  28 lipca 2023

  Myślę, że może mi się spodobać. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

 7. Odpowiedz

  Zuzanna

  28 lipca 2023

  Nie spotkałam się z tą książką wcześniej, ale muszę przyznać, że oprawa graficzna jest bardzo ładna i dla niej mogłabym mieć tę pozycję w domu.

 8. Odpowiedz

  Aga

  28 lipca 2023

  Rozbudziłaś moją ciekawość! Chyba się skuszę 😉

 9. Odpowiedz

  Marysia K

  28 lipca 2023

  Przepiękna jest ta książka, stanowi ozdobę mojej domowej biblioteczki. Będę do niej często zaglądać bo moje córki wkroczyły w nastoletni wiek , oczywiście im też podrzucę tę książkę

 10. Odpowiedz

  Joanna

  28 lipca 2023

  Po tego typu książki sięgam naprawdę rzadko, jednak z tym tytułem z ogromną przyjemnością się zapoznam.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »