MIEJSKI HIP HOP FESTIWAL w Kołobrzegu – nie może Cię tam zabraknąć

Date
sie, 04, 2020

Wakacyjna edycja niezapomnianego festiwalu

Po tym jak doskonale przyjęto XVIII edycję Mazury Hip Hop Festiwal i wyprzedano w całości, przyszedł czas na kolejne niezapomniane wydarzenie. Bilety na MIEJSKI HIP HOP Festiwal w Kołobrzegu są już dostępne, dlatego nie warto zwlekać z zakupem. To gratka dla wszystkich fanów koncertów hip hopowych. Wakacyjna edycja Miejskiego Hip Hop Festiwalu, zwana w skrócie #MHHF odbędzie się już 5 sierpnia o godzinie 19:00 w Amfiteatrze Kołobrzeg mieszczącym się przy ulicy Fredry 1. Na scenie pojawi się Malik Montana, Sarius, Żabson, Kizo Oficjalnie, Oki oraz Przemek Ferguson. Imprezę poprowadzi Edzio oraz DJ Abdool. Jedno jest pewne – nie może Cię tam zabraknąć. Czas już teraz zapolować na bilety. 

Moc utalentowanych artystów

Tego wieczoru na scenie #MHHF pojawi się wielu artystów, którzy zaciekawią publiczność swoim nietuzinkowym podejściem do muzyki. Będzie na niej obecny między innymi Malik Montana, czyli tak właściwie Ghawsi Mosa – raper o polsko-niemieckich korzeniach pochodzenia afgańskiego. Jego pseudonim zrodził się w 2008 roku, wtedy też artysta zaczął tworzyć hip-hop w języku angielskim współpracując z niemieckim raperem Sentino. W języku angielskim tworzył aż do 2012 roku. Z czasem jednak zaczął próbować swych sił w nowoczesnym hip-hopie i tworzenia tekstów w języku polskim. W polskim rapie zadebiutował w sierpniu 2016 roku. 4 lata po debiucie pojawi się na kołobrzeskiej scenie, by zaczarować tamtejszą publiczność.

Kolejnym artystą, który odwiedzi ten rapowy koncert w 2020 jest Sarius, czyli Mariusz Golling. Raper pochodzący z Częstochowy zadebiutował w 2013 roku albumem „Blisko leży obraz końca” wydanym przez wytwornię Asfalt Records, której stał się również członkiem. W czasie swojej kariery muzycznej współpracował dotychczas z takimi artystami jak hades czy O.S.T.R., do tego drugiego był często porównywany ze względu na zarówno twórczość, jak i osobowość. Na swoim koncie ma także krążek „Daleko jeszcze?”, „I żyli krótko i szczęśliwie” czy „Pierwszy dzień po końcu świata”. Swoją twórczość będzie miał okazję już wkrótce zaprezentować w trakcie festiwalu. 

…i jeszcze więcej muzyki

To nie wszystko – kołobrzeską scenę odwiedzi jeszcze wielu innych utalentowanych artystów, którzy dadzą niezapomniane koncerty hip hop. Wśród nich Żabson, czyli Mateusz Zawistowski. Młody, 26-letni artysta urodził się w Opocznie i jest raperem oraz autorem tekstów. Współtworzy także grupę Chillwagon. Zadebiutował w lipcu 2015 roku minialbumem „NieKumam”. Niespełna rok później wydał EP-kę zatytułowaną „Passion Fruits”. Współpracował już z wieloma artystami, m.in. Borixonem, Quebonafide, Białasem, Solarem, Sitkiem czy Kaz Bałagane. W 2018 roku wraz z Pezetem, Sitkiem i Sokołem brał udział w Projekcie Tymczasem. Już 5 sierpnia uwiedzie muzycznie publiczność w Kołobrzegu.

*Wpis gościnny

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

9 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  22 października 2021

  w moim mieście jest organizowany podobny festiwal, ale jakoś nie miałam okazji na niego trafić 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 października 2021

   U nas o dziwo bardzo często dzieje się coś fajnego 🙂

 2. Odpowiedz

  Irek Wis

  12 sierpnia 2020

  Hip Hop to nie mój gatunek, ale słucham go ostatnio w Radio Nowy Świat i uczę sie tego gatunku, ale chyba nie na tyle by iść na festiwal

 3. Odpowiedz

  Agata

  11 sierpnia 2020

  Fajnie, że są takie imprezy w każdym guście muzycznym!

 4. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  11 sierpnia 2020

  Moje dzieci chętnie słuchają tego typu muzyki, na bieżąco śledzą wszelkie nowości, widać, że sprawia im sporo radości. 🙂

 5. Odpowiedz

  Rafał

  10 sierpnia 2020

  No jak będzie Malik Montana, to już wiem, żeby omijać szerokim łukiem 🙂

 6. Odpowiedz

  Wędrówki po kuchni

  10 sierpnia 2020

  Z chęcią bym wzięła udział, ale ponad 2500 km dzieli mnie od tego miejsca 🙁

 7. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  10 sierpnia 2020

  W Kołobrzegu byłam niedawno, bardzo ładne miasto, a muzyczna impreza na pewno je uświetni.

 8. Odpowiedz

  Margaret

  10 sierpnia 2020

  Hmmm……gratka dla lubiących te klimaty muzyczne. Co prawda obecnie wiele nam popsuła korona podobnych imprez, jednak wiedząc o takich artystach zawsze można szukać ich utworów w inny sposób. Sama lubię ONA i z chęcią szukam wznowień ich starych płyt lub różnych składanek jubileuszowych.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Karuzela – Sergio Rossi i Agnese Innocente

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły