Media Rodzina dzieciom – jesienne nowości od wydawnictwa

Date
lis, 23, 2020

Media Rodzina dzieciom

jesienne nowości od wydawnictwa

Odkąd sięgam pamięcią wydawnictwo Media Rodzina miało w ofercie wiele świetnych tytułów dla najmłodszych czytelników. Rok 2020, mimo że dla wszystkich trudny, nie okazał się dla wydawnictwa wyjątkiem. W dzisiejszym wpisie chciałam pokazać Wam kilka świetnych, jesiennych propozycji dla najmłodszych czytelników. 

🍂🍁 🍂🍁

Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód? 

Piąta już z kolei książka kartonowa z okienkami, której bohaterami są Kicia Kocia i Nunuś. 

Tym razem w otwieranych okienkach ukrywają się przedstawiciele różnych zawodów. Znajdziemy najróżniejsze profesje – od zwyczajnych jak krawcowa i krawiec, kucharka i kucharz do niezwyczajnych, jak kosmonautka i kosmonauta. Dla Kici Koci i Nunusia wszystkie zawody są bowiem fascynujące!

Seria Kicia Kocia to książki dla dzieci autorstwa gdańskiej pisarki Anity Głowińskiej. Jej bohaterką jest mała, bystra kotka oraz jej rodzina i przyjaciele.

Na tę popularną serię książek dla dzieci składają się między innymi kwadratowe książeczki z Kicią Kocią w roli głównej czy kartonowe proste historyjki o Nunusiu dla maluchów. Dodatkowo dzieci zainteresują zeszyty do czytania, bazgrania i kolorowania oraz książki z okienkami do odkrywania ukrytych niespodzianek. Najnowszą propozycją jest natomiast seria dla najmłodszych dzieci, Akademia Kici Koci!

Ciekawe zawody moich przyjaciół

Moi przyjaciele mają bardzo ciekawe zawody – dentystka, pilot, ogrodniczka, strażak, policjant, ratownik medyczny. Każdy z nich chętnie opowiada o swojej pracy. Czy zatem uda się umieścić wybity ząb w szczęce boksera? Jak wygląda kuchnia w samolocie? Jak z nasion wyrasta roślina? Ile metrów ma wąż strażacki? Jakimi pojazdami porusza się policja? A ratownik medyczny?

Tomik zawiera pięć popularnych historyjek o najchętniej czytanych przez dzieci zawodach.

Cykl „Mam przyjaciela…” w serii Mądra Mysz prezentuje fakty dotyczące poszczególnych profesji oraz związanej z nimi problematyki np. technicznej, zaprezentowane zostały w pouczający i wesoły, bo w postaci zabawnych historyjek. Książki z tej serii rzetelnie objaśniają nieznane obszary związane z poszczególnymi zawodami i odpowiadają na najczęstsze pytania. „Mądra Mysz” to edukacyjna seria kwadratowych książek dla dzieci, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi czy o małym Maksie, przybliżające najróżniejsze zawody książki „Mam przyjaciela…” oraz natomiast technicznych szczegółów  szukać należy w cyklu „Maszyny i pojazdy” lub “Dawniej i dziś”. 

Operacja Bałwan 

„Operacja bałwan” – zbiór zadań i zagadek w detektywistycznej serii książek dla dzieci o Tiril i Olivierze – dwójce bystrych dzieciaków ze szwedzkiego nadmorskiego miasteczka.

Zbliżają się święta. Jedną ze świątecznych dekoracji miasteczka jest bałwan, który na pewno wygrałby w kategorii najbrzydszych. Tym większe więc zdziwienie, gdy nagle znika. Do poszukiwania przystępują zatem Tiril, Oliver i nieodłączny Otto. Jaki cel miał złodziej? Czy jest kolekcjonerem brzydkich dekoracji? A może za tą kradzieżą kryje się jednak poważniejsza sprawa? Biuro Detektywistyczne nr 2 potrafi bowiem rozwiązać każde zadanie.

Tym razem i ty możesz się stać detektywem. Wystarczy tylko czytać uważnie książkę, oglądać ilustracje i odpowiedzieć na pytania zawarte u dołu strony. Wspaniała zimowa przygoda autorstwa Jørna Liera Horsta.

„Operacja bałwan” – zimowy, przedświąteczny zeszyt w dużym formacie, z mnóstwem zadań i zagadek zapewni dzieciom rozrywkę na długie wieczory. Idealny pomysł na sympatyczny prezent pod choinkę dla dociekliwych czytelników.

Seria Operacja to: akcja pełna przygód, kolorowe ilustracje, mapy i łamigłówki oraz duże litery – do nauki samodzielnego czytania. Dobrej zabawy! 

Jestem królewną 

„Jestem królewną” – sympatyczna, ciepła historia Katarzyny Strojny w książce dla młodszych dzieci.

Karol bawi się z Różą i nie przejmuje się, że koledzy z podwórka wyśmiewają go z tego powodu. Nie ma też nic przeciwko temu, że Róża wychodzi na dwór w przebraniu królewny albo wróżki. Wcale go to nie dziwi i bardzo mu się podoba. A kiedy trzeba, dzielnie staje w obronie Róży.

Pastelowe, ciepłe ilustracje Macieja Plamowskiego dodają uroku tej uroczej opowiastce o przyjaźni i tolerancji. 

Matyldo, twoje urodziny! 

„Matyldo, twoje urodziny!” – to kolejna książeczka o przygodach uroczej krowy dla najmłodszych dzieci. Natomiast absolutnie pierwsza pisana wierszem!

Duży ruch w gospodarstwie, wszystkie zwierzęta gdzieś chodzą. Krowa Matylda nie ma pojęcia, że oznacza to, że trwają bowiem przygotowania do jej urodzin.

Sympatyczna tekturowa książką z twardymi stronami, wyrazistymi ilustracjami i w przyjaznym dla małych rączek formacie.

„Matyldo, twoje urodziny!” to tomik należący do czarującej serii książek dla dzieci o nieskomplikowanym życiu w zagrodzie, bogatej w humorystyczne ilustracje, autorstwa Alexandra Steffensmeiera,  znanego czytelnikom “Mądrej myszy”. W jej skład wchodzą duże książki w twardej oprawie oraz małe kwadratowe – dla maluchów.

Leopantera. Historia pewnej miłości 

„Leopantera. Historia pewnej miłości” – wyjątkowa książka autorstwa duetu Panów Wilkoniów: ojca Józefa i syna Piotra

Ona lubi noc, on poluje za dnia. Ona jest odważna i nieustraszona, on raczej spokojny i nieco nieśmiały. Historia przyjaźni i miłości czarnej pantery Lisy i leoparda o imieniu Bruno. Niezwykła opowieść o tym, jak dwie osoby, które są różne jak dzień i noc, mogą pokonać wszystkie przeciwności, żeby być razem. „Pewna papuga opowiadała, że wkrótce doczekali się dwóch młodych – jedno było żółto-czarne, a drugie czarno-żółte. Czy to prawda?”

„Leopantera. Historia pewnej miłości” ilustrowana przez znanego na całym świecie artystę, Józefa Wilkonia, ukazała się w Niemczech w 1991 roku nakładem wydawnictwa Patmos Verlag, a następnie w roku 2017 w szwajcarskim Bohem Press. Wydawnictwo Media Rodzina, która od kilku lat wydaje książki z ilustracjami Mistrza ma zaszczyt po raz pierwszy w Polsce zaprezentować oryginalną historię o miłości i przyjaźni, która mimo upływu czasu nic nie straciła na swojej aktualności.

Leon i Lena poznają samochody 

Leon i Lena poznają SAMOCHODY – książka dla małych wielbicieli motoryzacji! Takiej pozycji wśród naszych książek dla dzieci jeszcze nie było!

Leon i Lena chcą wiedzieć wszystko na temat samochodów! Nie tylko jak działają, ale co mają w środku, ile można w nich pomieścić, co oznaczają konie mechaniczne, jak działa silnik, jak naprawić przebitą oponę oraz jak będą wyglądać auta przyszłości. Samochodem można pojechać na wspaniałą wycieczkę, ale zawsze trzeba pamiętać o bezpieczeństwie i przestrzegać przepisów! Chyba nie ma takiego pytania na temat aut, na które w tej książeczce nie znalazłaby się odpowiedź.

„Leon i Lena poznają samochody” to też gratka dla oka – Antti Nikunen zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym i komunikacją wizualną. Ilustracje są bardzo wyraziste, ekspresywne i celowo uproszczone, a także pełne humoru. Część z nich prezentuje detale niczym prześwietlenie RTG! Sam autor przyznaje, że zaczął tworzyć dla dzieci, ponieważ brakowało mu dowcipu w książeczkach dla najmłodszych.

 

Pola mówi pada / Pola mówi dzidziuś

Pola to bohaterka norweskiej serii książek dla młodszych dzieci autorstwa Irene Marienborg.

Mała Pola kocha deszcz.  Bowiem w czasie deszczu dzieci wcale się nie nudzą! Duże kałuże, kalosze, parasole i kurtki przeciwdeszczowe. Tajemnicze dźwięki i zabawne pluski. Wszystko jest znacznie fajniejsze, kiedy pada!

Pola dowiaduje się, że w brzuchu mamy mieszka dzidziuś. Dziewczynka zastanawia się, więc jak wygląda. Ma bowiem nadzieję, że to będzie chłopiec podobny do Filipa. Ale byłoby fajnie! Tylko czy rodzice potrzebują więcej dzieci? Przecież mają Polę. 

Żubr Pompik. Czego szukasz Pompiku? 

„Żubr Pompik. Czego szukasz, Pompiku?” to druga książka z okienkami dla ciekawych natury poszukiwaczy, autorstwa Tomasza Samojlika.

Żubrza rodzina często wyrusza na wyprawy poza swoją leśną polanę. Pompik szczególnie lubi odwiedzać parki narodowe, a w każdym poszukuje największej atrakcji. Tym razem żubry odwiedzą cztery: Słowiński, Narwiański, Świętokrzyski i Tatrzański Park Narodowy. Ciekawe, co Pompik odkryje w każdym z nich. Zapraszamy do wspólnej zabawy z żubrami, a ponadto odkrywania tajemnnic kryjących się w 64 okienkach!

Książka dla najmłodszych czytelników.

Seria książek dla dzieci Żubr Pompik autorstwa Tomasza Samojlika łączy w sobie wiele atrakcyjnych elementów. Są to przede wszystkim bliska dzieciom, przyrodnicza tematyka, sympatyczni bohaterowie i poczucie bezpieczeństwa gwarantowane przez kochającą się rodzinkę. Dodatkowo: dawka konkretnej wiedzy, miłość do podróżowania, zwiedzania i odkrywania, ale też docenienie polskiej przyrody! Autor, Tomasz Samojlik jest biologiem, pisarzem i rysownikiem, a także popularyzatorem wiedzy o przyrodzie o przygodach małego żubra i jego rodzinki.

Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności 

Jedna z najbardziej znanych kobiet na świecie. Badaczka, która zrewolucjonizowała medycynę i nauki ścisłe. Zdobywczyni dwóch Nagród Nobla. Dzięki swoim odkryciom stała się jedną z najbardziej niezwykłych postaci wszech czasów i wzorem do naśladowania dla milionów kobiet. Maria Skłodowska-Curie. Opowieść o jej życiu została ujęta w formę pośrednią między komiksem a powieścią graficzną. Autorką szaty graficznej jest polska artystka, Anna Błaszczyk.

Oryginalna forma książki stanowi oprawę opowieści o niezwykłym życiu i dokonaniach jednej z największych i najbardziej znanych Polek wszech czasów. Jej pełna determinacji droga na szczyt, wyzwania, sukcesy, ale też osobiste relacje z mężem i współpracownikami, śledzimy na kartach nietypowego, kolażowego komiksu. 

Ps. moją recenzję powieści graficznej “Światło w ciemności” (klik) możecie znaleźć na Secretum.pl 

🍂🍁 🍂🍁

Myślę, że książka to doskonały dodatek do prezentu pod choinkę, a jeszcze lepszy stanie się wówczas, gdy wraz z książeczką, podarujemy dziecku spędzony na wspólnym czytaniu czas. 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

28 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Tuitam.pl

  20 sierpnia 2023

  Kolejne świetne i motywujące spostrzeżenie!

 2. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  29 listopada 2020

  Mam Leopanterę. Cóż to za wspaniała książeczka! Żałuję tylko, że ma stosunkowo małe litery, wiec moja ucząca się czytać córka jeszcze jej nie bierze. Za to zaciekawiła mnie książka o naszej Noblistce. Piękna jest.

  • Odpowiedz

   Vicky

   2 grudnia 2020

   To powieść graficzna i faktycznie jest fantastycznie zilustrowana.

 3. Odpowiedz

  Lilianna

  29 listopada 2020

  Takie jesienne nowości sądzę, że są idealne. Każde dziecko chciałoby dostać takie książeczki. Może na święta.

 4. Odpowiedz

  Świat Pani Domu - Ola

  27 listopada 2020

  Tiril i Oliviera świetnie znamy..i Żubra Pompika również.
  Po Pompika sięgałyśmy jeszcze jak moja córka była w przedszkolu..teraz przerzuciła sie na “dojrzalszą” literaturę 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   2 grudnia 2020

   Wiadomo, że i książeczki dobiera się pod względem wieku 🙂

 5. Odpowiedz

  Ala

  26 listopada 2020

  Bardzo ciekawe propozycje! Mój synek uwielbia książeczki, mamy ich sporo, tutaj też upatrzyłam coś dla niego i kto wie, może mu kupię. 🙂

 6. Odpowiedz

  Anszpi

  26 listopada 2020

  Bardzo fajne propozycje dla małych czytelników. Moja córka lubi książeczki i widzę dla niej tutaj coś odpowiedniego

 7. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  26 listopada 2020

  moje dzieciaki ostatnio mają ochotę na czytanie Kici Koci, także na pewno kupimy nową cześć, zwłaszcza, że ma okienka <3

 8. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  26 listopada 2020

  To Wydawnictwo w swojej ofercie ma wiele ciekawych propozycji dla najmłodszych. Nie raz już skusiłam się na książeczki i jestem zadowolona.

 9. Odpowiedz

  Wiola

  26 listopada 2020

  Zestaw fajnych propozycji na prezenty. Książka zawszę pasuje tym bardziej pod choinkę.

 10. Odpowiedz

  Justyna

  26 listopada 2020

  Jestem podobnego zdania, że książka to dobry dodatek do prezentu pod choinkę. Podobają mi się ksiażeczki z otwieranymi okienkami, myślę że mojemu synkowi też by się spodobały.

 11. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  26 listopada 2020

  Jako dziecko uwielbiałam książeczki z ruchomymi elementami, ilez radości sprawiało mi bawienie się nimi. 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   2 grudnia 2020

   Moje młodsze dzieci też je uwielbiają!

 12. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  26 listopada 2020

  Najbardziej podoba mi się książka z samochodami. Myślę, że mój synek byłby z niej najbardziej zadowolony.

  • Odpowiedz

   Vicky

   2 grudnia 2020

   U mnie to akurat córka jest miłośniczką motoryzacji, ale fakt, książeczką jest zachwycona 🙂

 13. Odpowiedz

  Karolina z rudeiczarne.pl

  26 listopada 2020

  Aż serce się raduje n widok takich pięknych książeczek 🙂

 14. Odpowiedz

  Wędrówki po kuchni

  25 listopada 2020

  Tyle ciekawych i kolorowych propozycji, a mikołaj tuż, tuż. Świetne książeczki

 15. Odpowiedz

  Akacja

  25 listopada 2020

  Media Rodzina wydaje świetne książki dla dzieci. Pompikiem jestem zauroczona. Polę też polubiłam, a już Kicia Kocia to klasa sama dla siebie.

  • Odpowiedz

   Vicky

   2 grudnia 2020

   Zgadzam się, również bardzo doceniam ich książeczki 🙂

 16. Odpowiedz

  Iga

  25 listopada 2020

  Kicia kocia zawsze mile widziana <3

  • Odpowiedz

   Vicky

   2 grudnia 2020

   Oj tak, zdecydowanie!

 17. Odpowiedz

  Marta

  25 listopada 2020

  Matyldę od dawna mam w planach. Słyszałam o niej same dobre opinie.

  • Odpowiedz

   Vicky

   2 grudnia 2020

   Jest bardzo przyjemna, ale moim dzieciakom nieszczególnie przypadła do gustu (są wybredne).

 18. Odpowiedz

  DeVi

  25 listopada 2020

  Spodobała mi się Pola – proste i przyjemne dla oka z krótki aczkolwiek ważnym przekazem.

 19. Odpowiedz

  Widzepodwojnie.com

  25 listopada 2020

  Bardzo fajny, szeroki wybór. Książka to idealny prezent dla dzieci i dorosłych 😉

 20. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  24 listopada 2020

  Horsta czytam namiętnie, odpowiada mi jego kryminalny pazur, teraz nadszedł czas, aby zabrać się za detektywistyczne zagadki w wykonaniu dla dzieci i młodzieży. “Operacja bałwan” już czeka na półce na spotkanie. 🙂

 21. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  24 listopada 2020

  Tyle wspaniałych przygód czytelniczych, nie ma co zwlekać, już uwzględniać je w zakupach i wieczornych czytaniach z dziećmi. 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Karuzela – Sergio Rossi i Agnese Innocente

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły