Lato drugiej szansy – Morgan Matson

Date
wrz, 18, 2014

lato-ostatniejNikt nie jest nieomylny, każdy popełnia jakieś mniejsze lub większe błędy. Pytanie tylko czy dajemy sobie szansę na to, by je naprawić? Główna bohaterka powieści “Lato drugiej szansy” wbrew własnej woli otrzymała od losu taką właśnie możliwość.

Taylor Edwards ma siedemnaście lat i nie wyróżniałoby jej nic szczególnego, gdyby nie to, że nie potrafi sobie radzić z trudnymi sytuacjami – zawsze wtedy po prostu ucieka. Tak właśnie stało się pięć lat wcześniej. Opuściła swoją pierwszą miłość i najlepszą przyjaciółkę bez słowa wyjaśnienia, myśląc, że już nigdy więcej ich nie zobaczy. Gdy jednak jej rodzina dowiaduje się o chorobie ojca, postanawiają spędzić wakacje w domku nad jeziorem – tym samym do którego Taylor nigdy nie spodziewała się już powrócić. Najwyraźniej jednak los postanowił dać jej jeszcze jedną szansę.

“Lato drugiej szansy” to przejmująca, pełna wzruszeń historia. Mówi o tym, że należy korzystać z możliwości naprawienia własnych błędów. Ukazuje radość z posiadania bliskich naszemu sercu osób i smutek wiążący się z możliwością ich utraty. Przyjaźń, miłość, rodzina to bardzo ważne wartości, które pojawiają się w życiu każdego człowieka. Powieść jest naprawdę piękna, a do tego bardzo dobrze napisana. Jej czytanie sprawia wiele przyjemności, a emocje bohaterów przeżywa się wraz z nimi.

Powieść tak naprawdę mówi o zwyczajnym życiu szarych ludzi – takich, których możemy spotkać na ulicy, być może w podobnych sytuacjach znaleźliśmy się również my sami. Morgan Matson w cudowny i pełen ciepła sposób oddaje relacje między bohaterami – zwłaszcza te pomiędzy Taylor, a jej ojcem. Książka jest taka… zwyczajna i chyba przez to (lub dzięki temu) tak przyjemnie się ją czyta. Czasami takie lektury są nam bardzo potrzebne.

Myślę, że nie jest to historia, która mogłaby jakoś zasadniczo wstrząsnąć życiem czytelnika. Fabuła jest ciekawa, ale przewidywalna. Książka napisana jest dobrze, ale nie perfekcyjnie. “Lato drugiej szansy” jednak posiada w sobie tą iskierkę niezwykłości, bo choć opisuje przeciętną rzeczywistość, to jednak powieść czyta się bardzo przyjemnie, a jej ciepło pozostawia po sobie niezatarty ślad.

Jestem bardzo zadowolona, że miałam okazję przeczytać tą powieść. Trafiła do mnie, wywołał we mnie nieco emocji, ukazała radość życia. To jedna z tych lektur, bo które zawsze chętnie się sięga, ponieważ wiadomo, że wpłynie kojąco na stan umysłu oraz duszy. Jeżeli ktoś potrzebuje spokojnej, przyjemnej książki, to “Lato drugiej szansy” jak najbardziej mu polecam.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Jaguar

jaguarlogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Kaśka P.

  19 września 2014

  Książka czeka w kolejce do przeczytania, więc musiałam część recenzji ominąć ! 😉 wybacz mi 🙂

 2. Odpowiedz

  Ejdzita49

  20 września 2014

  A ja lubię sobie czasami przeczytać takie proste, dość przewidywalne książki 🙂

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »