Ktoś, kogo znałam – Paige Toon

Date
maj, 11, 2024
Ktoś kogo znałam

Ktoś, kogo znałam

Ktoś kogo znałamLubicie czytać książki obyczajowe, takie po prostu o życiu? Ja przyznam, że zdecydowanie nie jest to mój ulubiony gatunek literacki i powieść musi być naprawdę dobra, żeby mnie wciągnąć. Z dzisiejszego wpisu dowiecie się, czy tytuł „Ktoś, kogo znałam” spełnił moje oczekiwania. 

Zarys fabuły

„Ktoś, kogo znałam” spod pióra Paige Toon to powieść, która porusza tematy miłości, przyjaźni i trudnych wyborów życiowych. Autorka, znana z umiejętności tworzenia pełnych emocji historii, przenosi nas tym razem do świata Leah, George’a i Theo, trójki przyjaciół, których losy splatają się i rozplatają na przestrzeni lat. Książka została ciepło przyjęta przez czytelników, zdobywając liczne pozytywne recenzje.

Leah, dorastając w domu zastępczym prowadzonym przez jej rodziców, nawiązuje głęboką więź z George’em, jednym z wychowanków, oraz Theo, chłopcem z sąsiedztwa. Historia opowiadana jest w dwóch liniach czasowych: lata młodzieńcze Leah oraz jej dorosłe życie. Leah powraca z córką na farmę rodziców po osobistej tragedii, próbując odnaleźć spokój i odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące przyszłości. Powieść ukazuje, jak przeszłość wpływa na teraźniejszość i jakie decyzje trzeba podjąć, by znaleźć szczęście.

Moja opinia i przemyślenia

Paige Toon w swojej powieści porusza serca czytelników, tworząc bohaterów, z którymi łatwo się utożsamić. Leah, George i Theo to postacie pełne życia, złożone i autentyczne, co sprawia, że ich historia angażuje od pierwszych stron. W szczególności relacje między nimi są przedstawione w sposób realistyczny i pełen emocji. Leah, jako główna bohaterka, jest pełna sprzeczności, co dodaje jej głębi – jej zmagania z przeszłością i teraźniejszością bywają naprawdę poruszające.

Książka zyskuje na wartości dzięki dwutorowej narracji, która pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć motywacje i przemiany bohaterów. Pisarka skutecznie balansuje między dramatem a chwilami spokoju, wprowadzając elementy tajemnicy, które dodają powieści smaku. Tematyka domów zastępczych i trudnych przeżyć dzieci z problematycznych rodzin jest przedstawiona z empatią i wrażliwością.

Podsumowanie

„Ktoś, kogo znałam” to wzruszająca i refleksyjna powieść o miłości, stracie i poszukiwaniu siebie. Paige Toon udowadnia, że potrafi pisać historie, które pozostają w pamięci na długo po przeczytaniu. Książka jest pełna emocji, złożonych postaci i mądrości życiowych, które sprawiają, że jest to lektura godna polecenia. Zarówno miłośnicy literatury obyczajowej, jak i ci, którzy szukają głębszych refleksji, znajdą w tej książce coś dla siebie. Warto dać jej szansę. 

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.

Przeczytaj również:

Rozgrywka królowej – Elizabeth Fremantle

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  KonfabulaPL

  20 maja 2024

  Lubię czytać książki z bohaterami, których da się polubić i identyfikować. To mogłaby być dla mnie dobra lektura.

 2. Odpowiedz

  dyedblonde

  20 maja 2024

  piękna propozycja taka dość rozczulająca, z chęcią przeczytam w wolnym czasie

 3. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  19 maja 2024

  Sympatycznie spędziłam czas przy książce, relaksujące spotkanie w ciepłych rodzinnych barwach. Chociaż nie brakowało sporej dawki żalu, goryczy i smutku, to na czoło wysuwały się miłość, oddanie i zrozumienie.

 4. Odpowiedz

  Martyna K.

  19 maja 2024

  Miło można spędzić czas z taką publikacją. Tak też postanowiłam zrobić jakiś czas temu.

 5. Odpowiedz

  Angela

  18 maja 2024

  Bardzo zaciekawiłaś mnie tą książką, niby obyczajówka, ale z tego jak recenzujesz wynika, że nie jest ona taka w 100%. Będę musiała po nią sięgnąć.

 6. Odpowiedz

  Irena

  18 maja 2024

  A ja lubię takie obyczajowe historie i książki autorki mam w planach. Jestem pewna, że mi się spodobają.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Shadows House ♥ TOMY #10 – #12

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły