Kształt gruszki – Magdalena Kołosowska

Date
lip, 13, 2017

„Kształt gruszki” to już druga powieść spod pióra Magdaleny Kołosowskiej, jaką miałam przyjemność przeczytać. Poprzednia książka, „Trawa bardziej zielona”, okazała się być okraszoną lekkim humorem, przyjemnie napisaną powieścią obyczajową. Czy i tym razem pani Magda również pokazała czytelnikom swój talent?

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”FFBB45″ ccolor=”1A5C36″ bcolor=”1A5C36″ bgcolor=”FFF3D6″ cbgcolor=”B8FFBF” bgcolorto=”FFE2B0″ cbgcolorto=”A1FFA4″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]autor: Magdalena Kołosowska
wydawnictwo: Feeria
data wydania: 16 czerwca 2017
ISBN: 9788372296610
liczba stron: 328[/stextbox]

Los nikomu nie szczędzi upadków. Tak samo jest w przypadku Igi, głównej bohaterki powieści „Kształt gruszki”. Kobieta musi stanąć na nogi po serii porażek. Straciła narzeczonego i pracę, odsunęła się od rodziny oraz przyjaciół. Nie wszyscy jednak pozwolili o sobie zapomnieć. Pewnego dnia odwiedza ją Paweł, przyjaciel jeszcze z czasów dzieciństwa. Ich spotkanie jednak nie potoczy się tak, jak to sobie wyobrażali…

Życie to pasmo wzlotów i upadków, jednak to wyłącznie od nas zależy jak sobie z nimi poradzimy. Cenię sobie silne osoby, ale uważam, że każdy powinien mieć kogoś na kim może polegać. Osobę, która spojrzy na różne sprawy z zupełnie innej perspektywy, pomoże, doradzi, pocieszy. Człowiek nie został stworzony do tego, by być zupełnie sam, a za czym idzie sam nigdy nie będzie w pełni szczęśliwy. Czasami jednak do miłości trzeba dojrzeć i o tym właśnie opowiada „Kształt gruszki”.

Akcja powieści toczy się w Krakowie, który został opisany ze wszystkimi swoimi urokami. To miasto, które idealnie nadaje się na tło romantycznej historii, a taka właśnie jest opowieść Igi i Pawła. Chociaż fabuła „Kształtu gruszki” nie zaskoczyła mnie ani trochę, to jednak każde słowo czytałam z prawdziwą przyjemnością.

Uwielbiam książki, które łączą w sobie walory rozrywkowe z nieco głębszymi przemyśleniami. Mimo że nie zawsze zgadzałam się z decyzjami Igi, to jednak rozumiałam jej uczucia. Być może niekiedy akcja staje się zbyt dramatyczna, ale cóż… dramatyczne bywa czasami również to nasze normalne, wcale nie fikcyjne życie.

Pani Magda posiada lekkie pióro i niewątpliwy talent do tworzenia intrygujących historii. Powieść jest przyjemna i wciągająca. Idealnie nadaje się do czytania w ciepłe, letnie dni. „Kształt gruszki” to romantyczna historia, taka jakie znaleźć można w hollywoodzkim kinie. To jednak również literatura niepozbawiona wartości i głębi. Tytuł, po który zwyczajnie warto sięgnąć. Polecam!

Książkę można kupić na stronie księgarni dada.plKształt gruszki

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Kasia

  14 lipca 2017

  Czuję się przekonana, szczególnie że moje nazwisko pochodzi od pewnej odmiany gruszy 😉 Poza tym dojrzewanie do miłości to interesujący temat, który może mieć różne oblicza. Chętnie sięgnę po lekturę 🙂

 2. Odpowiedz

  Tomasz

  13 lipca 2017

  Zawsze ciekawiło mnie, jak tego typu literaturę odbierają mężczyźni. Może czytał ją też jakiś Twój kolega? 😉

 3. Odpowiedz

  Kinga

  13 lipca 2017

  Kilka razy się przymierzałam do tej autorki ale jakoś nie miałam przekonania. Po przeczytaniu Twojej recenzji dochodzę do wniosku, że chyba nie jest to mój klimat 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Flirtation or Faceoff – Leah Brunner

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły