Kształt gruszki – Magdalena Kołosowska

Date
lip, 13, 2017

„Kształt gruszki” to już druga powieść spod pióra Magdaleny Kołosowskiej, jaką miałam przyjemność przeczytać. Poprzednia książka, „Trawa bardziej zielona”, okazała się być okraszoną lekkim humorem, przyjemnie napisaną powieścią obyczajową. Czy i tym razem pani Magda również pokazała czytelnikom swój talent?

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”FFBB45″ ccolor=”1A5C36″ bcolor=”1A5C36″ bgcolor=”FFF3D6″ cbgcolor=”B8FFBF” bgcolorto=”FFE2B0″ cbgcolorto=”A1FFA4″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]autor: Magdalena Kołosowska
wydawnictwo: Feeria
data wydania: 16 czerwca 2017
ISBN: 9788372296610
liczba stron: 328[/stextbox]

Los nikomu nie szczędzi upadków. Tak samo jest w przypadku Igi, głównej bohaterki powieści „Kształt gruszki”. Kobieta musi stanąć na nogi po serii porażek. Straciła narzeczonego i pracę, odsunęła się od rodziny oraz przyjaciół. Nie wszyscy jednak pozwolili o sobie zapomnieć. Pewnego dnia odwiedza ją Paweł, przyjaciel jeszcze z czasów dzieciństwa. Ich spotkanie jednak nie potoczy się tak, jak to sobie wyobrażali…

Życie to pasmo wzlotów i upadków, jednak to wyłącznie od nas zależy jak sobie z nimi poradzimy. Cenię sobie silne osoby, ale uważam, że każdy powinien mieć kogoś na kim może polegać. Osobę, która spojrzy na różne sprawy z zupełnie innej perspektywy, pomoże, doradzi, pocieszy. Człowiek nie został stworzony do tego, by być zupełnie sam, a za czym idzie sam nigdy nie będzie w pełni szczęśliwy. Czasami jednak do miłości trzeba dojrzeć i o tym właśnie opowiada „Kształt gruszki”.

Akcja powieści toczy się w Krakowie, który został opisany ze wszystkimi swoimi urokami. To miasto, które idealnie nadaje się na tło romantycznej historii, a taka właśnie jest opowieść Igi i Pawła. Chociaż fabuła „Kształtu gruszki” nie zaskoczyła mnie ani trochę, to jednak każde słowo czytałam z prawdziwą przyjemnością.

Uwielbiam książki, które łączą w sobie walory rozrywkowe z nieco głębszymi przemyśleniami. Mimo że nie zawsze zgadzałam się z decyzjami Igi, to jednak rozumiałam jej uczucia. Być może niekiedy akcja staje się zbyt dramatyczna, ale cóż… dramatyczne bywa czasami również to nasze normalne, wcale nie fikcyjne życie.

Pani Magda posiada lekkie pióro i niewątpliwy talent do tworzenia intrygujących historii. Powieść jest przyjemna i wciągająca. Idealnie nadaje się do czytania w ciepłe, letnie dni. „Kształt gruszki” to romantyczna historia, taka jakie znaleźć można w hollywoodzkim kinie. To jednak również literatura niepozbawiona wartości i głębi. Tytuł, po który zwyczajnie warto sięgnąć. Polecam!

Książkę można kupić na stronie księgarni dada.plKształt gruszki

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Kinga

  13 lipca 2017

  Kilka razy się przymierzałam do tej autorki ale jakoś nie miałam przekonania. Po przeczytaniu Twojej recenzji dochodzę do wniosku, że chyba nie jest to mój klimat 🙂

 2. Odpowiedz

  Tomasz

  13 lipca 2017

  Zawsze ciekawiło mnie, jak tego typu literaturę odbierają mężczyźni. Może czytał ją też jakiś Twój kolega? 😉

 3. Odpowiedz

  Kasia

  14 lipca 2017

  Czuję się przekonana, szczególnie że moje nazwisko pochodzi od pewnej odmiany gruszy 😉 Poza tym dojrzewanie do miłości to interesujący temat, który może mieć różne oblicza. Chętnie sięgnę po lekturę 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »