Królewski wyścig

Date
mar, 27, 2021

Królewski wyścig

Uwielbiam fantastykę dla najmłodszych i tym właśnie jest „Królewski wyścig”. To cudowna, fantastyczna, niezwykle dynamiczna przygoda skierowana przede wszystkim do młodszych graczy, myślę jednak, że idealnie sprawdzi się również jako gra familijna. My jesteśmy nią szczerze zachwyceni! 

 

🌼🌼🌼

Wiek: 7+

Liczba graczy: 2-4 osób

Czas gry: około 15 minut

🌼🌼🌼

 

Cel gry

Gra polega (trochę tak jak kultowy Chińczyk) na jak najszybszy dotarciu do mety, jak największą ilością swoich pionków. Po drodze jednak na biegaczy czeka wiele przeróżnych przeszkód, które pod ich nogi rzucają przeciwnicy. 

Strona wizualna

Pudełko z grą zawiera: 5 plansz, 16 pionków biegaczy, 12 drewnianych żetonów zwycięstwa, 5 żetonów punktacji, 4 kości do gry, instrukcja. Gra ma świetną, niezwykle barwną i przyciągającą wzrok szatę graficzną, której autorką jest Jiahui Eva Gao. Jej elementy są solidne i starannie wykonane. Niewielkie pudełko ułatwia przechowywanie. Moim zdaniem jedynym, drobnym mankamentem jest to, że trzeba samodzielnie obkleić z obydwu stron pionki. U nas są przez to trochę krzywe. 

Wrażenia

Rozgrywka opiera się na prostych zasadach, ale dzięki składanej z mniejszych elementów planszy, którą można układać na różne sposoby, szybko się nie znudzi. Jest dynamiczna i wciągająca. Mimo dużej losowości pojawia się w niej także potrzeba logicznego myślenia. Można nie tylko przesuwać do przodu swoje własne pionki, ale także utrudniać bieg przeciwnikom, przez co często powstają niezwykle zabawne sytuacje. Oczywiście, tak jak to w większości przypadków bywa, gra się najprzyjemniej w trzech lub czterech graczy, ale tym razem również dwuosobowa partia może być bardzo wciągająca. Grę wygrywa zawodnik z największą liczbą punktów. Oprócz samego dotarcia do mety można je zdobywać również poprzez kradzież, którą umożliwia wyrzucenie na kostce odpowiedniego symbolu. 

Podsumowanie

Przyznam szczerze, że jestem zaskoczona, jak bardzo spodobał nam się „Królewski wyścig”. Z pewnością niejednokrotnie będziemy do niego wracać. To rewelacyjna, niezwykle dynamiczna gra rodzinna, z przyjemną otoczką pełnego barw świata fantasty. Ma proste, ale doskonale przemyślane zasady i myślę, że sprawi wiele radości nie tylko dzieciom, ale również i dorosłym. Polecam! Zdecydowanie warto mieć ten tytuł w swojej domowej kolekcji, szczególnie teraz, gdy ponownie wszyscy musimy siedzieć w domach. 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Pod prąd

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

18 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  11 kwietnia 2021

  Ostatnio jeszcze częściej gramy w planszówki, bardzo przydałby się nowe pomysły na ich warianty. 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   11 kwietnia 2021

   Podczas pandemii to tak naprawdę jedyny ratunek dla dzieciaków, żeby nie spędzały czasu przed telefonami lub monitorami komputerów.

 2. Odpowiedz

  Justyna

  30 marca 2021

  Widzę kolejną bardzo fajną grę u Ciebie. Ta już mi się mniej podoba, ale może kiedy moje dzieci będą większe to może ją kupimy.

 3. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń | Pasieka Kulturalna

  29 marca 2021

  Mam za sobą kilka partyjek, przy których doskonale się bawiłam! Czekam, aż syn podrośnie, żebyśmy mogli grać razem 🙂

 4. Odpowiedz

  Koralina

  29 marca 2021

  gra totalnie dla mnie, mogłabym grać nawet bez dzieci 😉

 5. Odpowiedz

  Ala

  29 marca 2021

  Uwielbiam gry planszowe, mogłabym grać w nie godzinami. O tej jeszcze nie słyszałam, ale muszę przyznać, że mnie zaciekawiła. 🙂

 6. Odpowiedz

  Lilianna

  29 marca 2021

  W taką grę to sama z chęcią zagralabym. Bardzo mi się podoba. Myślę że i dzieci byłyby szczęśliwe.

 7. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  29 marca 2021

  O tej grze jeszcze nie słyszałam, ale wydaje mi się interesująca. Być może za jakiś czas się na nią skuszę i pogram z moimi dziećmi.

 8. Odpowiedz

  Zołza z kitką

  28 marca 2021

  Świetna gra! Sama często przyglądam się różnym planszówkom dla dzieci – w gabinecie cudownie nawiązuje się przy takich relacje! 🙂

 9. Odpowiedz

  Wędrówki po kuchni

  28 marca 2021

  Kolejna, bardzo ciekawa i jakże kolorowa gra dla najmłodszych. Z taka grą nuda nie straszna

 10. Odpowiedz

  Honorata

  28 marca 2021

  Chińczyka uwielbiałam, moje dzieci też lubią, więc pewnie i ta gra by je wciągnęła

 11. Odpowiedz

  Paula

  28 marca 2021

  Bardzo lubię gry planszowe, czuję, że ta propozycja też mi się spodoba.

 12. Odpowiedz

  kasiak

  28 marca 2021

  Wygląda ciekawie i bardzo kolorowo. Myślę, że dzieciakom spodobałaby się ta gra planszowa 🙂

 13. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  28 marca 2021

  Zdecydowanie gra, która powinna zasilić nasze domowe zasoby, własnie dlatego, że może grać w nią wiele pokoleń, okazja do rodzinnego spędzania czasu. 🙂

 14. Odpowiedz

  Irena Bujak

  28 marca 2021

  O rany, sama bym chętnie w nią pograła. Lubię takie familijne rozgrywki pełne dobrej zabawy.

 15. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  28 marca 2021

  Moja koleżanka z synkiem często grają sobie w takie planszówki. Pewnie chętnie poznają Królewski Wyścig

 16. Odpowiedz

  Margaret

  27 marca 2021

  Kolejna ciekawa propozycja od Ciebie. Chętnie z dzieciakami korzystamy z różnych takich planszówek. Jak podkreśliłaś szczególnie w tych chwilach gdzie potrzeba te latorośle czymś zająć 😁. Z przyjemnością bliżej poznam i tą grę, być może i nas porwie jej świat?

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Zdejmij z nieba księżyc – Kristan Higgins

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły