Koń Berberyjski

Date
lip, 08, 2010

Budowa, pokrój:

Koń berberyjski – berber jest niewielkim, szlachetnym koniem o mocno osadzonej, prostej szyi i prostym profilu głowy. Typ konia orientalnego o lekkiej i eleganckiej budowie.

Osiąga wysokość ok. 160 cm.

Zwykle maści siwej, gniadej, skarogniadej, kasztanowatej.

Charakter, temperament:

Są to mądre i łagodne, a jednocześnie wytrzymałe konie, o zrównoważonym i spokojnym charakterze.

Użytkowość:

Wykorzystywane są w ujeżdżaniu i rajdach długodystansowych.

Historia, pochodzenie:

Pochodzą z Afryki Północnej.

Początkowo był to koń bojowy Maurów. Mały i starannie wyszkolony koń sprawiał, że mauretańska konnica była sprawna i szybka. Rasa przywykła do dużych wahań temperatur, łatwo się zaaklimatyzowała w Europie.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  Thorin

  14 października 2012

  Piękny konik, i z fajna historia rasy.

 2. Odpowiedz

  IRRESA

  20 kwietnia 2011

  Vicky, ja chyba też się zakochałam! 😉

 3. Odpowiedz

  wolfram

  20 kwietnia 2011

  przepiekny

 4. Odpowiedz

  aleandra

  14 lipca 2010

  Myslałam, że gorzej już nie może być, ale gospodyni ma depresję i ten jej humor jest zaraźliwy x.X Tak czy inaczej pozdrawiam z Gdańska, sopockie molo już za mną… A się okazało, że to ta czarna z Goblikonem farbowała mnie na zielono -_-

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »