Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Date
cze, 05, 2023

Kasane

… jasne światło pod którym mogę stać. Nie zdawałam sobie sprawy, jakie jest delikatne i łatwe do zniszczenia. Jednak dzięki niemu zapomniałam, jak to jest tkwić na samym dnie zimnej otchłani. 

Manga „Kasane” to mroczna, psychologiczna historia autorstwa Darumy Matsuury z niezwykłym, ponurym klimatem. Jest przerażająca i niesamowicie wręcz wciąga. Nie sposób oderwać się od kolejnych stron, trzeba tylko uważać, by wraz z bohaterami nie zatonąć w okrucieństwie i mroku. 

Zarys fabuły

Główną bohaterką mangi jest Kasane, dziewczyna zdominowana przez swoją nieatrakcyjną aparycję. Pewnego dnia odkrywa, że przed śmiercią matka zostawiła jej tajemniczą szkatułkę. Okazuje się, że w jej wnętrzu skrywa się cudowna, czerwona szminka, dzięki której można na ograniczony czas zamienić się wyglądem z inną osobą. Korzystając z tej szansy, Kasane zaczyna przejmować ciała innych kobiet, by zdobyć urodę i sławę, o której marzy. Konsekwencje nie mają dla niej żadnego znaczenia. 

Moja opinia i przemyślenia

Historia tytułowej Kasane odkrywa mroczną stronę ludzkich pragnień. Dziewczyna nie cofnie się przed niczym, by zdobyć cudzą urodę i tożsamość. Jest gotowa posunąć się do każdej możliwej manipulacji, ale nie tylko ona. Daruma Matsuura wykreowała przerażający, pełen egoizmu świat, w którym żądzą ludzkie pragnienia. Nie ma w nim pozytywnych bohaterów. Główna bohaterka zaczyna wkraczać na drogę moralnej destrukcji, gdy wykorzystuje szminkę, by osiągnąć swoje cele. Przez całą mangę Kasane zmaga się z wewnętrznymi konfliktami i moralnymi dylematami wynikającymi z podejmowanych przez nią działań.

Historia porusza wiele złożonych tematów, takich jak samoakceptacja, dążenie do perfekcyjnego piękna, przemoc, manipulacja społeczna i znaczenie wewnętrznych wartości. „Kasane” skupia się również na relacjach międzyludzkich i konsekwencjach decyzji, które podejmują bohaterowie. Z uwagi na sceny przemocy (również seksualnej) manga skierowana jest wyłącznie do dorosłych czytelników. Kreska komiksu jest charakterystyczna i pełna wyrazu, doskonale oddaje nastrój i ton opowiadanej historii.

Podsumowanie

Manga „Kasane” to psychologiczne thriller, który eksploruje ciemną stronę ludzkiej natury. Jest przerażająca i wymowna, ze strony na stronę coraz bardziej intrygując czytelnika, pragnącego poznać mroczny świat głównej bohaterki. Wciąż pozostaję pod ogromnym wrażeniem tego tytułu i nie mogę doczekać się możliwości sięgnięcia po jego kontynuację. „Kasane” z pewnością warto przeczytać. 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Kasane ♥ TOMY #01 – #04

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

14 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Velaris' Library Kinga

  12 czerwca 2023

  Ogólnie manga i te klimaty, to raczej nie moja bajka, ale nie żebym nie mogła docenić innych rzeczy. Szata graficzna jest piękna 🙂 Ale fabuła też niczego sobie w sumie.

 2. Odpowiedz

  Paula

  9 czerwca 2023

  Zawsze cieszy, gdy kolejne tomy również okazują się interesujące.

 3. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  9 czerwca 2023

  Widzę, że kolejne tomy cyklu również są warte uwagi.

 4. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  9 czerwca 2023

  Widzę że manga wciąż cieszy sie populanością a powyższe publikacje budzą zainteresowanie:)

 5. Odpowiedz

  Karolina/Nasze Bąbelkowo

  9 czerwca 2023

  Lubię thrillery psychologiczne, choć w takim mangowym wydaniu jeszcze się z nimi nie spotkałam. Ciekawy pomysł na fabułę.

 6. Odpowiedz

  Katarzyna Augustyn

  8 czerwca 2023

  Już kilka razy próbowałam podejść do mangi, ale to jednak nie mój gatunek. Tym niemniej fabuła z Twojego opisu wydaje się ciekawa 🙂

 7. Odpowiedz

  Marysia K

  8 czerwca 2023

  Chyba się w końcu dam namówić na mangę, na prawdę świetna recenzja.

 8. Odpowiedz

  Angela

  7 czerwca 2023

  Bardzo intrygujca historia, jak nie przepadam za mangami tak z chęcią sięgnę po tą.

 9. Odpowiedz

  Anna

  6 czerwca 2023

  Trochę przeraża mnie ta historia. Destrukcja, przemoc, egoizm, brak pozytywnych bohaterów…Do czego to zmierza?

 10. Odpowiedz

  Agaman

  6 czerwca 2023

  Slyszalam o niej juz w zapowiedziach,ale wciaz nie mam czasu po nią sięgnąć. A klimat idealny dla mnie.

 11. Odpowiedz

  Paulina

  5 czerwca 2023

  Cieszę się, że jest się w czym zaczytać.

 12. Odpowiedz

  Pojedztam

  5 czerwca 2023

  Lubię, gdy dane wydanie porusza dużo ważnych tematów.

 13. Odpowiedz

  Drusilla

  5 czerwca 2023

  Na mangę namówiłaś mnie już ostatnim razem i przyznam, że nie żałuję 🙂

 14. Odpowiedz

  Ada

  5 czerwca 2023

  Bardzo zaciekawiły mnie te książki! Super recenzja

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły