Jutro, jutro i znów jutro – Gabrielle Zevin

Date
kwi, 28, 2023
Jutro jutro i znów jutro

Jutro, jutro i znów jutro

Jutro jutro i znów jutroNa jednej z półek, wśród ulubionych pozycji, w mojej domowej biblioteczce znalazło się specjalne miejsce dla twórczości Gabrielle Zevin. Gdy więc wśród zapowiedzi ujrzałam jej najnowszą książkę „Jutro, jutro i znów jutro”, po prostu nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Czy i tym razem twórczość pisarki spełniła moje oczekiwania? 

Zarys fabuły

Przez powieść przewija się życie bohaterów od dzieciństwa aż po dorosłość. Przyjaźń Sama i Sadie zawsze była burzliwa, ale też wyjątkowa. Dzieciństwo spędzili bez smartfonów i nowoczesnej technologii, grając w stare gry wideo. Gdy po latach zrządzenie losu każe im się ponownie spotkać, zaczynają wspólny projekt, który okazuje się ogromnym sukcesem. Dawni przyjaciele spełniają marzenia i tworzą wspólną grę, która podbija serca graczy na całym świecie. Jak jednak wpłynie to na ich życie prywatne i czy naprawdę będą potrafili się ze sobą dogadać? Czas, by ich świat odwrócił się do góry nogami! 

Moja opinia i przemyślenia

Gabrielle Zevin posługuje się niezwykle plastycznym językiem, dzięki czemu czytelnik ma wrażenie, jakby sam przeżywał kreowane przez nią historie. Opisy otoczenia i emocji bohaterów są tak realistyczne, że momentami trudno uwierzyć, że to wyłącznie fikcja literacka. Nie jest to pierwsza książka pisarki, jaką czytam i szczerze powiem, że każda kolejna powieść spod jej pióra coraz bardziej mnie zachwyca. Mam nadzieję, że z czasem ukaże się ich znacznie więcej. 

„Jutro, jutro i znów jutro” to książka wyjątkowa. Kreacje występujących w niej bohaterów są staranne, a ich życie ukazane zostało na przełomie wielu lat. Dzięki temu możemy ich naprawdę dobrze poznać. W powieści pojawia się wiele ważnych problemów społecznych, z którymi na codzień spotyka się każdy z nas. Do tego książka jest nie tylko wciągająca, ale wręcz porywająca. Od jej stron naprawdę trudno się oderwać. Niewiele jest takich lektur i każda jest moim zdaniem na wagę złota. Gabrielle Zevin ma lekkie pióro i doskonale pomysły, które potrafi w świetny sposób realizować. 

Podsumowanie 

„Jutro, jutro i znów jutro” to książka, która porusza serce, skłania do refleksji nad naszym życiem i wyborami, jakich dokonujemy każdego dnia. Uświadamia czytelnikowi jak ważne są międzyludzkie relacje i pokazuje również, że nie wszystko da się w życiu przewidzieć, a czasami los lubi płatać nam naprawdę nieprzyjemne figle. Lekturę powieści z całego serca polecam, to wyśmienita uczta literacka i historia obok której nie sposób przejść obojętnie! 

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

22 komentarze

 1. Odpowiedz

  Ola

  12 maja 2023

  Brzmi fajnie, wcześniej nie słyszałam o autorce, muszę zerknąc na tę pozycje

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 maja 2023

   Warto dać jej szansę, pisarka jest świetna!

 2. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  12 maja 2023

  Świetna recenzja i przyznam, że pozycja bardzo kusząca

 3. Odpowiedz

  Malwina

  5 maja 2023

  Brzmi bardzo ciekawie, warto byłoby przeczytać 🙂

 4. Odpowiedz

  Zuzanna

  5 maja 2023

  Chętnie dałabym poczytać tę książkę mojemu synowi, bo mi nie wierzy, że fajnie spędzało się czas, kiedy nie było smartfonów czy komputerów tak zaawansowanych jak dziś.

  • Odpowiedz

   Vicky

   9 maja 2023

   Moje dzieciaki na szczęście widzą świat “po staremu” i jak mają wybór, to wolą gdzieś wyjść niż siedzieć przed ekranem 🙂

 5. Odpowiedz

  P. Kwiatkowska

  4 maja 2023

  Na zapoznanie się z tak uniwersalną historią zawsze chętnie poświęcę swój wolny czas.

 6. Odpowiedz

  Bielecki.es

  4 maja 2023

  Oj do mnie zapewne by nie trafiła, zdecydowanie bardziej i niemal wyłącznie sięgam po literaturę faktu 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   4 maja 2023

   Dla mnie najlepsza jest fantastyka, ale po inne gatunki również od czasu do czasu sięgam.

 7. Odpowiedz

  Aleksandra

  3 maja 2023

  Słyszałam sporo dobrego o tej książce, ale jeszcze nie zdecydowałam się czy chcę ją przeczytać czy nie. Ale może być interesująca.

 8. Odpowiedz

  Angela

  30 kwietnia 2023

  Bardzo cieszę się, że powstają takie książki jak ta. Niech dzieciaki wiedzą jak kiedyś było bez technologi. Przy okazji historia jest na tyle uniwersalna i ciekawa by zainteresować każdego.

 9. Odpowiedz

  Joanna

  30 kwietnia 2023

  Cudownie napisana recenzja, po której od razu ma się ochotę zapoznać z tą książką. Ja tytuł zapisuję sobie na swoją listę czytelnicza.

 10. Odpowiedz

  Ola

  29 kwietnia 2023

  Brzmi naprawdę fajnie, chyba się skuszę 😍

 11. Odpowiedz

  Martyna K

  29 kwietnia 2023

  Już kilka lat temu na pewno czytałam coś tej autorki. Chętnie skuszę się na tę lekturę.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Ja tu tylko zabijam – Marta Obuch

Gra planszowa Gejsze 2 Herbaciarnie

Nawet jeśli rozetniesz mi usta tom #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły