Jutro, jutro i znów jutro – Gabrielle Zevin

Date
kwi, 28, 2023
Jutro jutro i znów jutro

Jutro, jutro i znów jutro

Jutro jutro i znów jutroNa jednej z półek, wśród ulubionych pozycji, w mojej domowej biblioteczce znalazło się specjalne miejsce dla twórczości Gabrielle Zevin. Gdy więc wśród zapowiedzi ujrzałam jej najnowszą książkę „Jutro, jutro i znów jutro”, po prostu nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Czy i tym razem twórczość pisarki spełniła moje oczekiwania? 

Zarys fabuły

Przez powieść przewija się życie bohaterów od dzieciństwa aż po dorosłość. Przyjaźń Sama i Sadie zawsze była burzliwa, ale też wyjątkowa. Dzieciństwo spędzili bez smartfonów i nowoczesnej technologii, grając w stare gry wideo. Gdy po latach zrządzenie losu każe im się ponownie spotkać, zaczynają wspólny projekt, który okazuje się ogromnym sukcesem. Dawni przyjaciele spełniają marzenia i tworzą wspólną grę, która podbija serca graczy na całym świecie. Jak jednak wpłynie to na ich życie prywatne i czy naprawdę będą potrafili się ze sobą dogadać? Czas, by ich świat odwrócił się do góry nogami! 

Moja opinia i przemyślenia

Gabrielle Zevin posługuje się niezwykle plastycznym językiem, dzięki czemu czytelnik ma wrażenie, jakby sam przeżywał kreowane przez nią historie. Opisy otoczenia i emocji bohaterów są tak realistyczne, że momentami trudno uwierzyć, że to wyłącznie fikcja literacka. Nie jest to pierwsza książka pisarki, jaką czytam i szczerze powiem, że każda kolejna powieść spod jej pióra coraz bardziej mnie zachwyca. Mam nadzieję, że z czasem ukaże się ich znacznie więcej. 

„Jutro, jutro i znów jutro” to książka wyjątkowa. Kreacje występujących w niej bohaterów są staranne, a ich życie ukazane zostało na przełomie wielu lat. Dzięki temu możemy ich naprawdę dobrze poznać. W powieści pojawia się wiele ważnych problemów społecznych, z którymi na codzień spotyka się każdy z nas. Do tego książka jest nie tylko wciągająca, ale wręcz porywająca. Od jej stron naprawdę trudno się oderwać. Niewiele jest takich lektur i każda jest moim zdaniem na wagę złota. Gabrielle Zevin ma lekkie pióro i doskonale pomysły, które potrafi w świetny sposób realizować. 

Podsumowanie 

„Jutro, jutro i znów jutro” to książka, która porusza serce, skłania do refleksji nad naszym życiem i wyborami, jakich dokonujemy każdego dnia. Uświadamia czytelnikowi jak ważne są międzyludzkie relacje i pokazuje również, że nie wszystko da się w życiu przewidzieć, a czasami los lubi płatać nam naprawdę nieprzyjemne figle. Lekturę powieści z całego serca polecam, to wyśmienita uczta literacka i historia obok której nie sposób przejść obojętnie! 

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

22 komentarze

 1. Odpowiedz

  Ola

  12 maja 2023

  Brzmi fajnie, wcześniej nie słyszałam o autorce, muszę zerknąc na tę pozycje

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 maja 2023

   Warto dać jej szansę, pisarka jest świetna!

 2. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  12 maja 2023

  Świetna recenzja i przyznam, że pozycja bardzo kusząca

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 maja 2023

   Warto dać jej szansę!

 3. Odpowiedz

  Malwina

  5 maja 2023

  Brzmi bardzo ciekawie, warto byłoby przeczytać 🙂

 4. Odpowiedz

  Zuzanna

  5 maja 2023

  Chętnie dałabym poczytać tę książkę mojemu synowi, bo mi nie wierzy, że fajnie spędzało się czas, kiedy nie było smartfonów czy komputerów tak zaawansowanych jak dziś.

  • Odpowiedz

   Vicky

   9 maja 2023

   Moje dzieciaki na szczęście widzą świat “po staremu” i jak mają wybór, to wolą gdzieś wyjść niż siedzieć przed ekranem 🙂

 5. Odpowiedz

  P. Kwiatkowska

  4 maja 2023

  Na zapoznanie się z tak uniwersalną historią zawsze chętnie poświęcę swój wolny czas.

  • Odpowiedz

   Vicky

   4 maja 2023

   Tym razem zdecydowanie warto 🙂

 6. Odpowiedz

  Bielecki.es

  4 maja 2023

  Oj do mnie zapewne by nie trafiła, zdecydowanie bardziej i niemal wyłącznie sięgam po literaturę faktu 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   4 maja 2023

   Dla mnie najlepsza jest fantastyka, ale po inne gatunki również od czasu do czasu sięgam.

 7. Odpowiedz

  Aleksandra

  3 maja 2023

  Słyszałam sporo dobrego o tej książce, ale jeszcze nie zdecydowałam się czy chcę ją przeczytać czy nie. Ale może być interesująca.

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 maja 2023

   Pisarka jest naprawdę utalentowana. ♥

 8. Odpowiedz

  Angela

  30 kwietnia 2023

  Bardzo cieszę się, że powstają takie książki jak ta. Niech dzieciaki wiedzą jak kiedyś było bez technologi. Przy okazji historia jest na tyle uniwersalna i ciekawa by zainteresować każdego.

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 maja 2023

   Dokładnie tak właśnie jest 🙂

 9. Odpowiedz

  Joanna

  30 kwietnia 2023

  Cudownie napisana recenzja, po której od razu ma się ochotę zapoznać z tą książką. Ja tytuł zapisuję sobie na swoją listę czytelnicza.

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 maja 2023

   Dziękuję i polecam ♥

 10. Odpowiedz

  Ola

  29 kwietnia 2023

  Brzmi naprawdę fajnie, chyba się skuszę 😍

 11. Odpowiedz

  Martyna K

  29 kwietnia 2023

  Już kilka lat temu na pewno czytałam coś tej autorki. Chętnie skuszę się na tę lekturę.

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 maja 2023

   To naprawdę świetna pisarka! ♥

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły