Jedyny i niepowtarzalny Bob – Katherine Applegate 

W tej pełnej przygód książce, która jest kontynuacją powieści „Jedyny i Niepowtarzalny Ivan”, Katherine Applegate wraca do znanych nam bohaterów: Boba, Ivana i Ruby. Tym razem Bob odnajduje w sobie pokłady odwagi, o jakie do tej pory nawet się nie podejrzewał. A przy okazji przekonuje się, czym naprawdę są przyjaźń i rodzina.

Jedyny i niepowtarzalny Bob

„Jedyny i niepowtarzalny Ivan” to naprawdę świetna książka (nie tylko) dla młodszych czytelników. Dlatego cudownie, że doczekała się swojej kontynuacji noszącej tytuł „Jedyny i niepowtarzalny Bob”. Czy i tym razem historia okazała się równie znakomita? 

Zarys fabuły

Bob przeżył wiele złych chwil, a wszystkim winni byli ludzie. Teraz jednak ma spokojny dom i kochającą rodzinę, ale wciąż czuje, że czegoś mu brak. Czy ostatecznie uda mu się to odnaleźć? I czy znajdzie w sobie odwagę, by pomóc zwierzętom z rezerwatu przyrody, dla których zagrożeniem stała się niespodziewana trąba powietrzna?  

Moja opinia i przemyślenia

Powieść nie ma tego powiewu świeżości, co jej pierwsza część, dlatego zabrakło tu efektu „wow”, ale cała historia jest tak samo świetnie opowiedziana, co jej poprzedniczka. Niesie ze sobą niejedno ważne przesłanie i niesamowicie wręcz wciąga. Nie brakuje w niej wzruszeń i ciekawych zwrotów akcji. Nadaje się zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Moim zdaniem to idealna książka do wspólnego czytania w rodzinnych gronie. 

Wydanie, w jakim ukazał się „Jedyny i niepowtarzalny Bob”, idealnie pasuje do tomu pierwszego. Książkę zdobią te same, świetne ilustracje, których autorką jest Patricia Castelao. Tak wydane powieści stają się ozdobą naszych domowych biblioteczek, a historie Ivana i Boba zdecydowanie zasługują na tak piękne publikacje. 

Nie znam jeszcze innych książek pisarki, a wiem, że w Polsce ukazało się również kilka kolejnych tytułów, zupełnie niezwiązanych z serią o Ivanie i Bobie. Już nie mogę doczekać się ich lektury, bo jestem pewna, że będzie ona równie wyśmienita. 

Podsumowanie

Jedyny i niepowtarzalny Bob” to świetna kontynuacja cudownej serii. Myślę, że Katherine Applegate pisze książki, które powinny się znaleźć w każdym domu, w biblioteczce naszych pociech. Jestem przekonana, że każdy, kto przeczyta pierwszą część, zdecyduje się również na sięgnięcie po drugą. To ten rodzaj literatury, który kruszy lód otaczający nawet najbardziej zamarznięte serca. Polecam! Warto! Książki przygodowe dla dzieci to cudowny gatunek literacki!

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Jedyny i Niepowtarzalny Ivan – Katherine Applegate

23 października 2021

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

16 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Agnieszka

  22 października 2021

  O i kolejna książka na mojej liście. Mamy ją w bibliotece, ciągle komuś polecam, bo warto ją poznać. Świetne dla młodzieży i nie tylko.

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 października 2021

   Sądzę, że to niezwykle udana seria!

 2. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  22 października 2021

  Niewątpliwie z największą ochotą skuszę się na tę serię w przyszłości.

 3. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń

  22 października 2021

  Oglądałam film i jestem nim zachwycona oraz całkowicie zauroczona. Teraz przyszła pora na to, aby poznać treść tej książki 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 października 2021

   Ja jeszcze nie miałam okazji i wszystko przede mną 🙂

 4. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  22 października 2021

  Nie przejdę obojętnie obok tej serii. Mam co nadrabiać.

 5. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  22 października 2021

  myślę, że prędzej, czy późnej i ja po nią sięgnę 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 października 2021

   Koniecznie! Na pewno nie będziesz zawiedziona (i Twoje dzieciaki również nie)!

 6. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  23 października 2021

  Cenię książki, których czytanie sprawia przyjemność jednocześnie młodym czytelnikom, jak i dorosłym, z przyjemnością uwzględnię tytuł w zakupach książkowych. 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   23 października 2021

   Polecam, to naprawdę świetna seria!

 7. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  25 października 2021

  Kolejna ksiązka, którą mnie zainteresowałaś. Podoba mi się zarówno opisywana przez Ciebie treść jak i okładka, która jest przepiękna.

 8. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  25 października 2021

  Widzę i kontynuację. Koniecznie muszę zamówić dwie te książeczki w takim razie.

 9. Odpowiedz

  Joanna Kisiel

  25 października 2021

  Ta książka będzie fantastycznym prezentem dla mojej córki z okazji Mikołajek 🙂

 10. Odpowiedz

  Anszpi

  28 października 2021

  Czuję się zainteresowana tą książką, to kolejna propozycja którą chętnie bym widziała w biblioteczce mojej córki

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS