Inwentarz Ptaków

Date
sty, 24, 2017

inwentarz_ptakow_420pxrgbDo tej pory nakładem wydawnictwa Zakamarki ukazały się trzy inwentarze: zwierząt, drzwi i ptaków. Wszystkie są pięknie wydane i starannie dopracowane, ale czy naprawdę warto płacić za nie aż tak wygórowaną cenę (49,90 z okładki)?

„Inwentarz Ptaków” zawiera w sobie 76 gatunków ptaków z całego świata. Przy każdym z nich znaleźć można dokładny, katalogowy opis i ilustrację – często nie tylko samej sylwetki, ale również piór, jajek czy gniazd. Język, który normalnie byłby zapewne naukowo-encyklopedyczny, tutaj, jako, że wydanie przygotowane zostało z myślą o dzieciach, został nieco złagodzony. Mimo że zawiera konkretne informacje, to jednak są one zawarte w prostych słowach i urozmaicone o takie szczegóły jak na przykład sylabiczny zapis odgłosów jakie wydaje dany ptak.

Wydanie książki jest przepiękne i (tu odpowiem na pytanie ze wstępu) zdecydowanie warte swojej ceny. Album ma format A4, jest w twardej, matowej oprawie i liczy sobie 64, wydrukowane na grubym papierze, strony. Na początku inwentarza umieszczony został ilustrowany słowniczek z informacjami na temat budowy ptaków, ich piór, sposobów lotu oraz innymi, ciekawymi informacjami. Na końcu natomiast znaleźć można zwyczajowy indeks.

Ta nietypowa książka (lub może powinnam użyć tu słowa album) posiada dwóch autorów: Virginie Aladjidi odpowiedzialną za treść oraz Emmanuelle Tchoukriel, dzięki której powstały te wszystkie, świetne ilustracje. Podczas tworzenia inwentarza (oraz później, podczas jego tłumaczenia na język polski) nie pominięto również specjalistycznych konsultacji, dzięki czemu książka jest nie tylko bardzo ładna, ale również wiarygodna. We wstępie przeczytałam zdanie: „Po lekturze tej książki dzieci zaczną zaskakiwać dorosłych”. Myślę, że może to być stwierdzenie zgodne z prawdą. Każdy mały bystrzak zapamięta wiele ciekawostek, zwłaszcza, kiedy umieszczone zostały w tak niezwykłej oprawie.

Podsumowując: „Inwentarz Ptaków” to tytuł, który serdecznie polecam wszystkim dbającym o edukacje swojego dziecka rodzicom. To jedno z tych wartościowych wydań, które kartkuje się z przyjemnością i wielokrotnie powraca do ulubionych stron. Pamiętam, że sama w dzieciństwie miałam książkę z czarnobiałymi zdjęciami zwierząt, którą kochałam bardziej niż jakiekolwiek baśnie czy wierszyki. „Inwentarz Ptaków” zawiera ciekawą wiedzę, oprawioną w niezwykle piękne wydanie.

Dziękuję!

1_zakamarki_logo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »