Horimiya ♥ TOMY #04 – #06

Date
mar, 29, 2023

Horimiya

Bardzo lubię czytać lekkie, szkolne romanse, szczególnie gdy ich tło bogate jest w wiele ciekawych postaci drugoplanowych i urocze elementy komediowe. Taka właśnie jest seria mangowa „Horimiya”, od której kolejnych tomików naprawdę trudno się oderwać.  

Zarys fabuły

Przyjaźń, która stopniowo przeradza się w miłość, jest bardzo subtelna i naturalna. Czytelnik może obserwować jak bohaterowie krok po kroku otwierają się na siebie i zaczynają poznawać swoje prawdziwe ja. Miyamura wreszcie zdobył się na odwagę i wyznał Hori swoje uczucia. Czy jednak na pewno? Nie, ponieważ zrobił to myśląc, że dziewczyna śpi, a potem od razu uciekł, niczym najgorszy tchórz. Sytuacja ta prowadzi do chwilowej rozłąki bohaterów i kilku nieporozumień. Gdy jednak wydaje się, że już wszystko między nimi ponownie się układa, do akcji wkracza lekkoduszny ojciec Hori, który jest dla dziewczyny prawdziwym utrapieniem.

Moja opinia i przemyślenia

Obecnie technologia związana z rozwojem AI wzbiła się na skrzydłach wysoko do nieba, a zainteresowane tematem osoby mogą sobie poprowadzić całkiem ciekawe konwersacje z udziałem sztucznej inteligencji. Gdy z jedną z nich postanowiłam porozmawiać o mangach, natychmiast poleciła mi serię „Horimiya”. Nie pozostało mi nic innego, jak zgodzić się z AI w stu procentach. 

„Horimiya” to przyjazna i lekka młodzieżówka, która potrafi wciągnąć, zauroczyć i oderwać od codziennych problemów. Z tomu na tom jestem nią coraz bardziej zachwycona. Fabuła mangi skupia się na relacjach między Hori i Miyamurą oraz ich przyjaciółmi. Perypetie bohaterów niejednokrotnie wywołały uśmiech na mojej twarzy i, co rzadko się zdarza, ani razu nie wywołały u mnie zażenowania. Zarówno pierwszoplanowe, jak i drugoplanowe postacie przeżywają w mandze różne problemy, a każdy z nich został ciekawie i inteligentnie zarysowany. 

Kreska mangi jest urokliwa. Daisuke Hagiwara to prawdziwa artystka, która zwraca uwagę na szczegóły i z łatwością potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika. Zeszyty mają swój niepowtarzalny klimat, który szczególnie uwydatnia się podczas scen humorystycznych. Tomy zamknięte zostały w kolorowych obwolutach, które pomagają dokładnie wizualizować sobie kreacje bohaterów.   

Podsumowanie

Przyznam, że po lekturze szóstego tomu mangi mam ogromną ochotę na to, by sięgnąć po kolejną część, a że seria jest dość długa, to nasza wspólna przygoda wcale się tak szybko nie skończy.  „Horimiya” to pełna uroku, młodzieżowa komedia romantyczna, z dużą dawką szkolnego życia w tle. Myślę, że spodoba się każdej miłośniczce mang shoujo lub literatury young adult.  

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Horimiya ♥ TOMY #01 – #03

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

20 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Alicja

  1 kwietnia 2023

  Nie wiedziałam, że jest taka seria. Temat mang jest mi obcy, nie jest to gatunek który znam, ale wydaję się być ciekawy. Może kiedyś i ja sięgnę po taką tematykę 🙂

 2. Odpowiedz

  Zuzanna

  1 kwietnia 2023

  Niestety nie jest to gatunek książek, po które sięgam, więc nie znam i raczej się to nie zmieni.

 3. Odpowiedz

  Angela

  1 kwietnia 2023

  Nie są to moje ulubione klimaty, nie mniej z chęcią przeczytam książkę i sprawdzę czy mi się spodobała.

 4. Odpowiedz

  Pojedztam

  31 marca 2023

  Myślę, że sięganie po mangi to idealny sposób na wypełnienie wolnego czasu.

 5. Odpowiedz

  Akacja

  31 marca 2023

  Córka kocha mangę, pewnie spodoba się jej ta seria

 6. Odpowiedz

  Martyna K.

  30 marca 2023

  W sumie dawno nie czytałam nic podobnego, więc chętnie to zmienię.

 7. Odpowiedz

  Adrianna Andrzejewska

  30 marca 2023

  Nie spotkałam się z tą serią, ale wydaje się ciekawa. Osobiście nie czytam mang, ale moja młodsza siostra je uwielbia. Może j ten tytuł zainteresuje.

 8. Odpowiedz

  Oliwia

  30 marca 2023

  Brzmi naprawdę fajnie i przekonałaś mnie tą uroczą kreską. 🙂

 9. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  30 marca 2023

  Nie podejrzewam, abym odnalazła się w takich klimatach czytelniczych, ale mam komu polecić tę serię.

  • Odpowiedz

   Vicky

   8 kwietnia 2023

   Fakt, nie widziałam jeszcze, żebyś czytała jakiś romans 🙂

 10. Odpowiedz

  dyedblonde

  30 marca 2023

  mam komu polecić tą książke i z przyjemnością to zrobię |:) myślę ze moze się spodobać

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Światełko w oknie – Magdalena Kordel

Wsiąść do Pociągu: Europa

Kakegurui – Szał Hazardu

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły