Hexx

Date
wrz, 08, 2016

box-3d-hexx-rgbmalyDomino jest dla Ciebie zbyt proste? W takim razie czas rozpocząć swoją przygodę z kolorową grą „Hexx”!

Wiek: 7+

Czas gry: ok. 20 minut

Liczba graczy: 2-5 osób

Cel gry

Cel gry jest bardzo prosty – kto pierwszy dopasuje swoje kafelki i krzyknie „stop” wygrywa daną rundę. Ilość rund zależy od indywidualnej decyzji uczestników rozgrywki.

Strona wizualna

Gra składa się z kolorowych wielościanów, wyciętych ze sztywnego papieru. Właściwie trudno tu mówić o stronie graficznej (chyba, że weźmiemy pod uwagę serwetkowe wzory na każdym z kolorów). Samemu wykonaniu jednak niczego nie można zarzucić.

hexx1

Przygotowanie 

Na początku decydujemy się na liczbę rund, które będziemy rozgrywać i na tej podstawie dociągamy z pudełka liczbę znaczników. Każdy gracz otrzymuje po 15 kafelków (w 5 osobowej rozgrywce po 13). Rozdający, z pozostałych kart, rozkłada na stole siedem kafelków według zawartego w instrukcji wzoru.

hexx2

Przebieg rozgrywki

Gracze trzymają swoje karty zakryte. Gdy rozdający powie „start” rozpoczyna się rozgrywka. Gracze działają jednocześnie na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Odkrywają po jednym kafelku ze swojej talii i próbują go dopasować do miejsca, w którym co najmniej dwa boki będą sobie odpowiadały kolorystycznie. Gdy uda się dopasować trzy, gracz, który tego dokonał, przekazuje dowolnemu, innemu graczowi, dwa ze swoich zakrytych kafelków. Gdy uda się dopasować cztery, gracz oddaje cztery ze swoich kafelków, gdy natomiast pięć, rozdziela między pozostałych graczy aż sześć kafelków.

hexx3

Wrażenia

Gra przypomina rozbudowane Domino, w którym trzeba nieco więcej pomyśleć. W większym gronie będzie dynamiczna, a momentami niebezpieczna dla rąk. Ogólnie jednak została dość fajnie pomyślana i rozgrywka toczy się w przyjemnej atmosferze rywalizacji.

hexx4

Podsumowanie

„Hexx” to sympatyczna i pomysłowa gra rodzinno-imprezowa. Nie jest to może zabawa, do której będzie się codziennie wracało, ale z pewnością sprawdzi się gdy mamy do dyspozycji nieco mniej miejsca lub krótszą chwilę.

Dziękuję!

logo_foxgames

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Jola

  12 września 2016

  🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »