Hexx

Date
wrz, 08, 2016

box-3d-hexx-rgbmalyDomino jest dla Ciebie zbyt proste? W takim razie czas rozpocząć swoją przygodę z kolorową grą „Hexx”!

Wiek: 7+

Czas gry: ok. 20 minut

Liczba graczy: 2-5 osób

Cel gry

Cel gry jest bardzo prosty – kto pierwszy dopasuje swoje kafelki i krzyknie „stop” wygrywa daną rundę. Ilość rund zależy od indywidualnej decyzji uczestników rozgrywki.

Strona wizualna

Gra składa się z kolorowych wielościanów, wyciętych ze sztywnego papieru. Właściwie trudno tu mówić o stronie graficznej (chyba, że weźmiemy pod uwagę serwetkowe wzory na każdym z kolorów). Samemu wykonaniu jednak niczego nie można zarzucić.

hexx1

Przygotowanie 

Na początku decydujemy się na liczbę rund, które będziemy rozgrywać i na tej podstawie dociągamy z pudełka liczbę znaczników. Każdy gracz otrzymuje po 15 kafelków (w 5 osobowej rozgrywce po 13). Rozdający, z pozostałych kart, rozkłada na stole siedem kafelków według zawartego w instrukcji wzoru.

hexx2

Przebieg rozgrywki

Gracze trzymają swoje karty zakryte. Gdy rozdający powie „start” rozpoczyna się rozgrywka. Gracze działają jednocześnie na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Odkrywają po jednym kafelku ze swojej talii i próbują go dopasować do miejsca, w którym co najmniej dwa boki będą sobie odpowiadały kolorystycznie. Gdy uda się dopasować trzy, gracz, który tego dokonał, przekazuje dowolnemu, innemu graczowi, dwa ze swoich zakrytych kafelków. Gdy uda się dopasować cztery, gracz oddaje cztery ze swoich kafelków, gdy natomiast pięć, rozdziela między pozostałych graczy aż sześć kafelków.

hexx3

Wrażenia

Gra przypomina rozbudowane Domino, w którym trzeba nieco więcej pomyśleć. W większym gronie będzie dynamiczna, a momentami niebezpieczna dla rąk. Ogólnie jednak została dość fajnie pomyślana i rozgrywka toczy się w przyjemnej atmosferze rywalizacji.

hexx4

Podsumowanie

„Hexx” to sympatyczna i pomysłowa gra rodzinno-imprezowa. Nie jest to może zabawa, do której będzie się codziennie wracało, ale z pewnością sprawdzi się gdy mamy do dyspozycji nieco mniej miejsca lub krótszą chwilę.

Dziękuję!

logo_foxgames

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

  1. Odpowiedz

    Jola

    12 września 2016

    🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły