Gus – Kim Holden

Date
paź, 15, 2016

gusJak poradzić sobie ze stratą najbliższej osoby? Czy w ogóle istnieje możliwość by otrząsnąć się po takim wydarzeniu i powrócić do normalnego życia? Kiedy nie ma już Promyczka, świat pogrążył się w mroku, bo kto inny mógłby odganiać cienie i rozjaśniać każdy, kolejny dzień? Czy jednak czas leczy rany? A może leczy je coś zupełnie innego?

Gus nie potrafi poradzić sobie ze śmiercią najlepszej przyjaciółki. Kompletnie stracił chęć do życia. Ta historia opowiada o nim i problemach, z jakimi musi się zmagać w codziennym życiu. Opowiada o bólu, stracie, tragedii, walce, ale także o miłości, przyjaźni i radosnych chwilach. Cokolwiek by się nie wydarzyło, życie toczy się dalej i jakoś trzeba sobie w nim radzić.

Książka została napisana w bardzo ładny, przepełniony głębokimi emocjami, sposób. Tej powieści się nie czyta – przeżywa się ją wspólnie z bohaterami. Podczas gdy „Promyczek” ogromnie mnie zasmucił, to „Gus” przywrócił mi radość życia, tak jak po deszczu zawsze ostatecznie na niebie pojawia się słońce. Pozostaję pod głębokim wrażeniem tego jak Kim Holden potrafi igrać z myślami i uczuciami swoich czytelników.

Postać Gusa, jego profil psychologiczny, przeraża, ale jednocześnie i zachwyca, rozkochując w sobie czytelniczki. W nowej książce Kim Holden niejednokrotnie powraca do wydarzeń oraz postaci z „Promyczka”, ale nie są tu one pierwszoplanowe – „Gus” to zupełnie inna, odrębna historia. Nawet napisana została w nieco innym, znacznie bardziej pasującym do nowego bohatera, stylu.

Ponieważ naprawdę nie lubię wzruszających, smutno kończących się powieści, to historia Gusa jest znacznie bliższa mojemu sercu niż kiedykolwiek mógłby stać się „Promyczek”. Właściwie z początku nie miałam ochoty na czytanie tego tytułu, usłyszałam jednak od zaufanej osoby, że to książka idealna dla mnie – i rzeczywiście, pozostaję pod jej niezwykłym urokiem. Oczarowała mnie i losy tytułowego bohatera z przyjemnością śledziłam od pierwszej do ostatniej strony.

Kim Holden ma prawdziwy talent do tworzenia pełnych emocji, niezwykle wzruszających historii. Pisarka posiada lekkie pióro i zgrabną umiejętność wpływania na czytelnika. „Gus” to naprawdę piękna, pełna bólu, ale i radości, książka. To nadzieja na lepszą przyszłość i osłoda szarego, codziennego życia. Gus jest dla mnie inspiracją jaką niestety nie potrafiła stać się Promyczek. Powieść serdecznie wszystkim polecam, ponieważ naprawdę warto ją poznać. Ma w sobie to „coś” niezwykłego, co powinna posiadać każda, naprawdę dobra lektura.

Dziękuję!

logodk

14 października 2016
16 października 2016

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  15 października 2016

  Ahhh Gus <3
  Chciałabym już kolejną książkę Holden!

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »