Grzeszne święta – antologia opowiadań

Date
sty, 15, 2021

Grzeszne święta – antologia opowiadań

Prawda jest taka, że rzadko się zdarza, byśmy świąteczne książki czytali jeszcze przed świętami. Wynika to stąd, że najczęściej otrzymujemy je w prezencie pod choinkę. Myślę jednak, że również w styczniu i w lutym, takie lektury mogą nam sprawić wiele przyjemności, szczególnie, gdy za oknami widzimy biel, a termometr wskazuje ujemne temperatury. Nie ma wówczas nic lepszego niż ciepła herbata, miękki kocyk i zimowa książka. 

W antologii opowiadań „Grzeszne święta” pojawia się wiele znanych nazwisk. Dzięki niej udało mi się jednak poznać twórczość również kilku zupełnie mi nieznanych do tej pory pisarek. 

Moja opinia i przemyślenia

„Grzeszne święta” to lektura, którą bardzo szybko się czyta. Niestety jednak teksty, jak to w zbiorach sygnowanych różnymi nazwiskami bywa, są niezwykle zróżnicowane. Z bólem muszę przyznać, że jako całość, na tle innych znanych mi antologii, „Grzeszne święta” wypadają okropnie słabo. Z pewnością jednak wieczór z książką nie należy do straconych, bo niektóre pisarki mają w sobie po prostu to coś, że pewnie nawet instrukcja obsługi jakiegoś urządzenia, która ukazałaby się spod ich pióra, byłaby niezwykle ciekawa. 

Miłym dodatkiem do książki jest to, że po każdym z opowiadań pojawia się wybrany przez daną Autorkę (nie tylko) zimowy przepis. Często jednak są to receptury skierowane typowo do osób dorosłych, jak i zresztą cały zbiór opowiadań. To taka typowa, niegrzeczna książka dla kobiet, chociaż przyznam szczerze, że mogłaby wypaść zdecydowanie lepiej. Może to kwestia tego, że wydawca dał pisarkom jakiś wyjątkowo krótki termin i niektóre z nich pisały odrobinę na siłę, żeby po prostu ich nazwisko znalazło się na okładce zbioru?  

Podsumowanie

Bardzo lubię czytać zimowe książki, ale akurat antologia opowiadań „Grzeszne święta” nie jest lekturą, w której mogłabym się zakochać. Nie jest również jednak zupełną stratą czasu, ponieważ niektóre polskie pisarki jak zawsze pokazały klasę i choćby dla ich opowiadań warto sięgnąć po cały zbiór. Mam nadzieję, że w przyszłym roku pojawi się książka świąteczna, która wywoła uśmiech na mojej twarzy, a ja będę czerpała przyjemność z czytania jej od pierwszej do ostatniej strony, a nie jedynie na wyrywki, jak stało się to tym razem. 

❆❅❆❅❆

Lista opowiadań:

Agata Suchocka – Ki

Anna Wolf – Świąteczne przepychanki

Marta W. Staniszewska – Lista Niegrzecznych

J.B. Grajda – Druga Szansa

Anna Szafrańska – Uwiedzeni smakiem

Kinga Litkowiec – Zabójcza Pomyłka

Anna Bellon – Miłość o smaku ganache

Agnieszka Siepielska – Idealne Święta

K.N Haner – Kurier zawsze puka dwa razy

Paulina Świst – BIESz/iCZADY

❆❅❆❅❆

Dziękuję!

 

Ten tytuł inne książki erotyczne kupisz na stronie księgarni Selkar.pl

Przeczytaj również:

Księgarenka przy ulicy Wiśniowej – antologia opowiadań

Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

9 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  15 lutego 2021

  a ja właśnie lubię antologie, bo można wtedy szerzej spojrzeć na ten sam punk widzenia 😉

 2. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  15 lutego 2021

  Nie sięgam po antologie, bo wolę, kiedy książka ma w sobie jedną konkretną historię. Krótkie opowiadania nie dają mi tylu emocji czytelniczych 😀

 3. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  15 lutego 2021

  Mam, przeczytałam i bardzo mi się podobała. Coraz bardziej zaczynam lubić antologie. Dziś kończę “Grzeszne strony namiętności” i też jest godna polecenia.

 4. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  15 lutego 2021

  Już spotkałam się z tą antologią, ale w tym roku skupiłam się na horrorach i kryminałach. kto wie, może przyszłoroczne będą bardziej erotyczno-romantyczne?

 5. Odpowiedz

  Adrianna

  15 lutego 2021

  Mam tą książkę, ale jakoś jeszcze nie miałam kiedy się za nią zabrać. Na pewno jest godna uwagi, wiec to kwestia czasu.

 6. Odpowiedz

  Ala

  15 lutego 2021

  Lubię takie antologie, aktualnie czytam “Niegrzeczną miłość”. O “Grzesznych świętach” słyszałam, nawet planowałam zakupić, ale ostatecznie odpuściłam. 🙂

 7. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  16 stycznia 2021

  A mnie ta książka nie kupiła. Jednak ja nie jestem raczej zwolenniczką krótkich form wole pełnowymiarowe książki i dłuższą fabułę 😉

 8. Odpowiedz

  Lilianna

  16 stycznia 2021

  Tytuł bardzo ciekawy , ale sama nie wiem że czy jestem do niej przekonana.

 9. Odpowiedz

  Kamila Pierzchała

  15 stycznia 2021

  Miałam okazję czytać i zdarzały się lepsze i gorsze opowiadania. Według mnie w niektórych brakowało korekty :/

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły