Grzeszne święta – antologia opowiadań

Date
sty, 15, 2021

Grzeszne święta – antologia opowiadań

Prawda jest taka, że rzadko się zdarza, byśmy świąteczne książki czytali jeszcze przed świętami. Wynika to stąd, że najczęściej otrzymujemy je w prezencie pod choinkę. Myślę jednak, że również w styczniu i w lutym, takie lektury mogą nam sprawić wiele przyjemności, szczególnie, gdy za oknami widzimy biel, a termometr wskazuje ujemne temperatury. Nie ma wówczas nic lepszego niż ciepła herbata, miękki kocyk i zimowa książka. 

W antologii opowiadań „Grzeszne święta” pojawia się wiele znanych nazwisk. Dzięki niej udało mi się jednak poznać twórczość również kilku zupełnie mi nieznanych do tej pory pisarek. 

Moja opinia i przemyślenia

„Grzeszne święta” to lektura, którą bardzo szybko się czyta. Niestety jednak teksty, jak to w zbiorach sygnowanych różnymi nazwiskami bywa, są niezwykle zróżnicowane. Z bólem muszę przyznać, że jako całość, na tle innych znanych mi antologii, „Grzeszne święta” wypadają okropnie słabo. Z pewnością jednak wieczór z książką nie należy do straconych, bo niektóre pisarki mają w sobie po prostu to coś, że pewnie nawet instrukcja obsługi jakiegoś urządzenia, która ukazałaby się spod ich pióra, byłaby niezwykle ciekawa. 

Miłym dodatkiem do książki jest to, że po każdym z opowiadań pojawia się wybrany przez daną Autorkę (nie tylko) zimowy przepis. Często jednak są to receptury skierowane typowo do osób dorosłych, jak i zresztą cały zbiór opowiadań. To taka typowa, niegrzeczna książka dla kobiet, chociaż przyznam szczerze, że mogłaby wypaść zdecydowanie lepiej. Może to kwestia tego, że wydawca dał pisarkom jakiś wyjątkowo krótki termin i niektóre z nich pisały odrobinę na siłę, żeby po prostu ich nazwisko znalazło się na okładce zbioru?  

Podsumowanie

Bardzo lubię czytać zimowe książki, ale akurat antologia opowiadań „Grzeszne święta” nie jest lekturą, w której mogłabym się zakochać. Nie jest również jednak zupełną stratą czasu, ponieważ niektóre polskie pisarki jak zawsze pokazały klasę i choćby dla ich opowiadań warto sięgnąć po cały zbiór. Mam nadzieję, że w przyszłym roku pojawi się książka świąteczna, która wywoła uśmiech na mojej twarzy, a ja będę czerpała przyjemność z czytania jej od pierwszej do ostatniej strony, a nie jedynie na wyrywki, jak stało się to tym razem. 

❆❅❆❅❆

Lista opowiadań:

Agata Suchocka – Ki

Anna Wolf – Świąteczne przepychanki

Marta W. Staniszewska – Lista Niegrzecznych

J.B. Grajda – Druga Szansa

Anna Szafrańska – Uwiedzeni smakiem

Kinga Litkowiec – Zabójcza Pomyłka

Anna Bellon – Miłość o smaku ganache

Agnieszka Siepielska – Idealne Święta

K.N Haner – Kurier zawsze puka dwa razy

Paulina Świst – BIESz/iCZADY

❆❅❆❅❆

Dziękuję!

 

Ten tytuł inne książki erotyczne kupisz na stronie księgarni Selkar.pl

Przeczytaj również:

Księgarenka przy ulicy Wiśniowej – antologia opowiadań

Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

9 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Kamila Pierzchała

  15 stycznia 2021

  Miałam okazję czytać i zdarzały się lepsze i gorsze opowiadania. Według mnie w niektórych brakowało korekty :/

 2. Odpowiedz

  Lilianna

  16 stycznia 2021

  Tytuł bardzo ciekawy , ale sama nie wiem że czy jestem do niej przekonana.

 3. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  16 stycznia 2021

  A mnie ta książka nie kupiła. Jednak ja nie jestem raczej zwolenniczką krótkich form wole pełnowymiarowe książki i dłuższą fabułę 😉

 4. Odpowiedz

  Ala

  15 lutego 2021

  Lubię takie antologie, aktualnie czytam “Niegrzeczną miłość”. O “Grzesznych świętach” słyszałam, nawet planowałam zakupić, ale ostatecznie odpuściłam. 🙂

 5. Odpowiedz

  Adrianna

  15 lutego 2021

  Mam tą książkę, ale jakoś jeszcze nie miałam kiedy się za nią zabrać. Na pewno jest godna uwagi, wiec to kwestia czasu.

 6. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  15 lutego 2021

  Już spotkałam się z tą antologią, ale w tym roku skupiłam się na horrorach i kryminałach. kto wie, może przyszłoroczne będą bardziej erotyczno-romantyczne?

 7. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  15 lutego 2021

  Mam, przeczytałam i bardzo mi się podobała. Coraz bardziej zaczynam lubić antologie. Dziś kończę “Grzeszne strony namiętności” i też jest godna polecenia.

 8. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  15 lutego 2021

  Nie sięgam po antologie, bo wolę, kiedy książka ma w sobie jedną konkretną historię. Krótkie opowiadania nie dają mi tylu emocji czytelniczych 😀

 9. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  15 lutego 2021

  a ja właśnie lubię antologie, bo można wtedy szerzej spojrzeć na ten sam punk widzenia 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »