Gra o miłość. Tajemnice Bereniki – Katarzyna Droga

Date
lip, 27, 2023

Gra o miłość. Tajemnice Bereniki

„Gra o miłość. Tajemnice Bereniki” to powieść, która na pierwszy rzut oka wydaje się być tradycyjną obyczajówką, ale po chwili zaskakuje niespodziewaną głębią i oryginalnością. Autorka z łatwością łączy w niej różne płaszczyzny, od świata współczesnego gamedevu, poprzez fantastykę i mitologię, po najbardziej uniwersalne tematy, jak miłość czy poszukiwanie prawdy o sobie.

Zarys fabuły

Zdolna graficzka, Berta, pracuje w warszawskim Gamedavie i tworzy przestrzenie gier komputerowych. Porywa ją nowy projekt – gra osadzona w przeszłości Słowian, pełna bohaterów z podań i legend. kobieta na co dzień próbuje pogodzić swoje zaangażowanie w prace nad grą z planami ślubu z narzeczonym i relacjami z rodziną. W tle pojawiają się jednak niepokojące sny, w których ukazują się nieznane postaci i miejsca, a także tajemnica dotycząca jej narodzin.

Moja opinia

„Gra o miłość. Tajemnice Bereniki” to lektura, która zaskakuje na każdym kroku. Autorka z umiejętnością łączy różne gatunki, tworząc unikalną atmosferę. Szczególnie interesujący wydał mi się pomysł połączenia świata gier komputerowych ze słowiańską mitologią – to świeże spojrzenie na kulturę naszych przodków, prezentowane w sposób zrozumiały dla współczesnego czytelnika. Zresztą Autorka wpadła na całkiem sporo tego typu innowacyjnych rozwiązań.

Berta to wyrazista postać, z którą łatwo się utożsamić. Jej dylematy, zarówno te dotyczące pracy, jak i życia prywatnego, są realistyczne i w miarę uniwersalne. Co więcej, Autorka umiejętnie wprowadza elementy tajemnicy i ma dla czytelnika wiele niespodzianek, które bez wątpienia dodają lekturze smaku. Sama książka natomiast napisana jest w lekkim, przyjemnym w odbiorze stylu. Bez trudu wciąga czytelnika i angażuje go w życie bohaterki. 

Przyznam, że do sięgnięcia po powieść skusiła mnie okładka. Bez trudu przyciągnęła mój wzrok, chociaż nie powiem, po takich stonowanych brązach spodziewałam się jednak nieco innej treści i sama historia była dla mnie naprawdę miłym zaskoczeniem. 

Podsumowanie

„Gra o miłość. Tajemnice Bereniki” to powieść, którą z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, kto ceni oryginalność i głębszy przekaz. To pozycja, która udowadnia, że literatura kobieca nie musi być banalna, a poważne tematy można przedstawić w sposób lekki i przystępny. Z niecierpliwością czekam na kolejne książki Autorki. Na pewno po nie sięgnę, gdy tylko nadarzy się okazja. 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Ktoś do kochania – Magdalena Kordel

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

9 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Joanna

  1 sierpnia 2023

  Na pewno piękny kolor włosów ma kobieta na okładce 😁. A tak serio – książka zapowiada się bardzo ciekawie, choć tematyką gier komputerowych w ogóle mnie nie kreci. Natomiast cała reszta zapowiada się wciągająco.

 2. Odpowiedz

  Paulina

  1 sierpnia 2023

  Dziękuję za polecenie tej lektury. Może mi się spodobać.

 3. Odpowiedz

  Kamila

  1 sierpnia 2023

  Super pomysł z grami i mitlogią słowiańską

 4. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  29 lipca 2023

  W wolnej chwili z pewnością skusiłabym się na tę pozycje 🙂

 5. Odpowiedz

  Pojedztam

  28 lipca 2023

  Nie zaszkodzi mieć na uwadze tego tytułu. Dziękuję za polecenie.

 6. Odpowiedz

  Zuzanna

  28 lipca 2023

  Mimo że raczej nie sięgam po takie książki, to szczerze mnie zaciekawiłaś tym, że ta pozycja udowadnia, że literatura kobieca nie musi być banalna. Chętnie zapiszę sobie ten tytuł.

 7. Odpowiedz

  Martyna K.

  27 lipca 2023

  Oczywiście kojarzę nazwisko tej autorki, ale już dawno nie sięgałam po jej twórczość.

 8. Odpowiedz

  Joanna

  27 lipca 2023

  Czasami sięgam po tego typu tytuły, więc dopiszę książkę do swojej listy czytelniczej. Może niebawem uda mi się z nią zapoznać.

 9. Odpowiedz

  Aga

  27 lipca 2023

  Idealna propozycja na letnie wieczory😍

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły