Gra o miłość. Tajemnice Bereniki – Katarzyna Droga

Date
lip, 27, 2023

Gra o miłość. Tajemnice Bereniki

„Gra o miłość. Tajemnice Bereniki” to powieść, która na pierwszy rzut oka wydaje się być tradycyjną obyczajówką, ale po chwili zaskakuje niespodziewaną głębią i oryginalnością. Autorka z łatwością łączy w niej różne płaszczyzny, od świata współczesnego gamedevu, poprzez fantastykę i mitologię, po najbardziej uniwersalne tematy, jak miłość czy poszukiwanie prawdy o sobie.

Zarys fabuły

Zdolna graficzka, Berta, pracuje w warszawskim Gamedavie i tworzy przestrzenie gier komputerowych. Porywa ją nowy projekt – gra osadzona w przeszłości Słowian, pełna bohaterów z podań i legend. kobieta na co dzień próbuje pogodzić swoje zaangażowanie w prace nad grą z planami ślubu z narzeczonym i relacjami z rodziną. W tle pojawiają się jednak niepokojące sny, w których ukazują się nieznane postaci i miejsca, a także tajemnica dotycząca jej narodzin.

Moja opinia

„Gra o miłość. Tajemnice Bereniki” to lektura, która zaskakuje na każdym kroku. Autorka z umiejętnością łączy różne gatunki, tworząc unikalną atmosferę. Szczególnie interesujący wydał mi się pomysł połączenia świata gier komputerowych ze słowiańską mitologią – to świeże spojrzenie na kulturę naszych przodków, prezentowane w sposób zrozumiały dla współczesnego czytelnika. Zresztą Autorka wpadła na całkiem sporo tego typu innowacyjnych rozwiązań.

Berta to wyrazista postać, z którą łatwo się utożsamić. Jej dylematy, zarówno te dotyczące pracy, jak i życia prywatnego, są realistyczne i w miarę uniwersalne. Co więcej, Autorka umiejętnie wprowadza elementy tajemnicy i ma dla czytelnika wiele niespodzianek, które bez wątpienia dodają lekturze smaku. Sama książka natomiast napisana jest w lekkim, przyjemnym w odbiorze stylu. Bez trudu wciąga czytelnika i angażuje go w życie bohaterki. 

Przyznam, że do sięgnięcia po powieść skusiła mnie okładka. Bez trudu przyciągnęła mój wzrok, chociaż nie powiem, po takich stonowanych brązach spodziewałam się jednak nieco innej treści i sama historia była dla mnie naprawdę miłym zaskoczeniem. 

Podsumowanie

„Gra o miłość. Tajemnice Bereniki” to powieść, którą z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, kto ceni oryginalność i głębszy przekaz. To pozycja, która udowadnia, że literatura kobieca nie musi być banalna, a poważne tematy można przedstawić w sposób lekki i przystępny. Z niecierpliwością czekam na kolejne książki Autorki. Na pewno po nie sięgnę, gdy tylko nadarzy się okazja. 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Ktoś do kochania – Magdalena Kordel

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

9 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Joanna

  1 sierpnia 2023

  Na pewno piękny kolor włosów ma kobieta na okładce 😁. A tak serio – książka zapowiada się bardzo ciekawie, choć tematyką gier komputerowych w ogóle mnie nie kreci. Natomiast cała reszta zapowiada się wciągająco.

 2. Odpowiedz

  Paulina

  1 sierpnia 2023

  Dziękuję za polecenie tej lektury. Może mi się spodobać.

 3. Odpowiedz

  Kamila

  1 sierpnia 2023

  Super pomysł z grami i mitlogią słowiańską

 4. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  29 lipca 2023

  W wolnej chwili z pewnością skusiłabym się na tę pozycje 🙂

 5. Odpowiedz

  Pojedztam

  28 lipca 2023

  Nie zaszkodzi mieć na uwadze tego tytułu. Dziękuję za polecenie.

 6. Odpowiedz

  Zuzanna

  28 lipca 2023

  Mimo że raczej nie sięgam po takie książki, to szczerze mnie zaciekawiłaś tym, że ta pozycja udowadnia, że literatura kobieca nie musi być banalna. Chętnie zapiszę sobie ten tytuł.

 7. Odpowiedz

  Martyna K.

  27 lipca 2023

  Oczywiście kojarzę nazwisko tej autorki, ale już dawno nie sięgałam po jej twórczość.

 8. Odpowiedz

  Joanna

  27 lipca 2023

  Czasami sięgam po tego typu tytuły, więc dopiszę książkę do swojej listy czytelniczej. Może niebawem uda mi się z nią zapoznać.

 9. Odpowiedz

  Aga

  27 lipca 2023

  Idealna propozycja na letnie wieczory😍

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »