Firefly Lane – Kristin Hannah

Date
lut, 26, 2021

Firefly Lane

Firefly Lane” to jedna z tych książek, które powróciły na księgarniane półki pod nagonką Netflixowej ekranizacji. Przyznam szczerze, że ja tytuł również po raz pierwszy zobaczyłam właśnie na tej platformie. Powiem Wam jednak szczerze, że książka Kristin Hannah i serial, to tym razem dwie zupełnie różne historie, które tak naprawdę niewiele mają ze sobą wspólnego. Dlatego niezależnie od tego, czy oglądaliście ekranizację, czy nie, warto sięgnąć po niezwykle wzruszającą i pełną inspiracji powieść, jaką jest „Firefly Lane”. 

Zarys fabuły

Życie Kate jest zupełnie zwyczajne i raczej nudne, przynajmniej do czasu, kiedy jej nową sąsiadką nie zostaje przebojowa i pewna siebie Tully, która jednak skrywa nie jedną, smutną tajemnicę. Kobiety, mimo upływu lat, wciąż pozostają najlepszymi przyjaciółkami. Jednak życie żadnej z nich nie jest usłane różami, a często los stawia na ich drogach naprawdę wysokie góry. Czy jednak ich wieloletnia przyjaźń naprawdę przetrwa wszystko? 

Moja opinia i przemyślenia

Mówiłam to już wielokrotnie i powtórzę także tym razem – nie jestem miłośniczką literatury obyczajowej, uważam jednak, że i w tym gatunku znajdą się książki, które koniecznie trzeba przeczytać. Jedną z nich jest właśnie „Firefly Lane” spod pióra Kristin Hannah. To niezwykle wciągająca, pełna wzruszających momentów, jedynie odrobinę wydumana (na pewno nie bardziej niż nasze rodzime seriale) książka. To jedna z tych powieści, które skupiają na sobie całą uwagę czytelnika i zmuszają go do rozważań na temat własne życia. Autorka nie szczędzi czytelnikom bólu i przykrych chwil, ale w jej historii pojawia się również wiele nadziei i pozytywnych elementów życia. To prawdziwy, emocjonalny rollercoaster. 

Podczas lektury wyraźnie widać, że pisarka włożyła w powieść całe swoje serce. Oparła ją na wielu własnych doświadczeniach. Postacie Kate i Tully żyją pełnią życia i mają wiele różnych wymiarów. Również drugoplanowi bohaterowie zostali doskonale wykreowani. Myślę, że po skończeniu książki mogłabym kilka zdań powiedzieć o dosłownie każdej, występującej na jej kartach postaci. 

Podsumowanie

„Firefly Lane” to historia, która mnie naprawdę zauroczyła. Czytałam ją zachłannie, strona po stronie. Jest to moja pierwsza powieść spod pióra Autorki, ale z pewnością nie ostatnia. Na pewno sięgnę po kolejne jej książki. Szczególnie po pełnej emocji podróży, jaką zafundowała mi lektura „Firefly Lane”. 

Ps. Książka jest w tym przypadku o niebo lepsza od serialu! 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Szalony rok – Maja Czekanowicz

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

9 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Ala

  4 marca 2021

  Nie znam książki ani ekranizacji. Szczerze mówiąc to ostatnio dawno już nie zaglądałam na Netflixa. Może w wolnej chwili sięgnę po tę książkę. 🙂

 2. Odpowiedz

  Monika Monime.pl

  2 marca 2021

  Zwykle sięgam po mroczniejsze tematy, ale czasem muszę sobie reset. właśnie wtedy szukam takich książek, więc zapisuję sobie na reset-listę.

 3. Odpowiedz

  Alicja Sosnowska

  28 lutego 2021

  Ja nie przepadam za książkami obyczajowymi, ale od czasu do czasu trzeba oderwać się od kryminalnych opowieści – bo te bardzo lubię 🙂
  Może się skuszę i przeczytam 🙂

 4. Odpowiedz

  LILIANNA

  28 lutego 2021

  Wow powiem Ci że jestem ciekawa tej książki, a to dlatego że skusiłas mnie twoim postem.

 5. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  28 lutego 2021

  Też nie należę do miłośniczki obyczajów. Zwykle lubię jak jednak coś więcej się dzieje niż w moim życiu 😉 i dlatego czytam książki. Może zobaczę najpierw choć odcinek serialu y wyrobić sobie zdanie czy to dla mnie.

 6. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  28 lutego 2021

  Oooo, nie spotkałam się z tym tytułem. Serialu też nie znam, ale oczywiście zacznę od przeczytania książki. Dzięki za polecajkę !!!

 7. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  28 lutego 2021

  Przyznam bez bicia, że na Netflixie nie oglądałam ani jednego serialu, więc nie słyszałam o nim. O książce też nie, jest tego tyle, że nie sposób ogarnąć.

 8. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  28 lutego 2021

  jestem w tej dobrej sytuacji, że nie oglądałam ani nie czytałam, więc z chęcią bym sięgnęła po książkę 🙂

 9. Odpowiedz

  Justyna

  28 lutego 2021

  Lubię czytać książki, na podstawie których powstają filmy. O tej książce jeszcze nie słyszałam, a sama lubię literaturę obyczajową.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Asystentka złoczyńcy – Hannah Nicole Maehrer

Gra planszowa Gejsze 2 Herbaciarnie

Nawet jeśli rozetniesz mi usta tom #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły