Filthy Rich Vampires. Drugi rytuał – Geneva Lee

Date
sie, 26, 2023

Filthy Rich Vampires. Drugi rytuał

„Filthy Rich Vampires” to drugi tom serii o tym samym tytule, który jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniej książki. Opowiada o losach kobiety, która wplątała się w romans z pochodzącym z wpływowej rodziny wampirem, a taka przygoda po prostu nie mogła się dla niej dobrze skończyć. 

Zarys fabuły

Świat Thei Melbourne zupełnie się zmienił. Pomimo bólu po utraconej miłości, Thea próbuje odnaleźć się w świecie, który kiedyś opuściła. Dbając o matkę w szpitalu, stara się odciąć od wspomnień o Julianie Rousseaux. Sytuacja staje się bardziej skomplikowana, gdy matka budzi się ze śpiączki, a w szpitalu zjawia się postać z przeszłości, która tak bardzo zrujnowała jej uczucia. Thea odkrywa mroczne sekrety i musi podjąć nie jedną trudną decyzję.

Moja opinia i przemyślenia

Kontynuację, tak jak i pierwszy tom, czyta się szybko i z przyjemnością. Geneva Lee potrafi zatrzymać uwagę czytelnika. Historia ciekawie się rozwija, dostarczając nowych, emocjonujących wrażeń. Jeżeli jednak mam być uczciwa, to „Drugi rytuał” natychmiast skojarzył mi się z fabułą kolejnych tomów „Zmierzchu”. Chodzi oczywiście o motyw, gdzie wampir porzuca ukochaną rzekomo dla jej dobra. Poza tym i tym razem myślę, że wampiry w wykreowanym przez pisarkę świecie mogłaby zastąpić po prostu wpływowa mafia, tak jak obecnie dzieje się w wielu innych, popularnych romansach. Przyznam też jednak, że wówczas bym po książkę nie sięgnęła, bo jednak w natłoku nowości wydawniczych staram się czytać przede wszystkim moją ukochaną fantastykę. 

Chociaż, tak jak pisałam już wcześniej, motyw wampira, który porzuca swoją ukochaną dla jej dobra, jest już dobrze znany, Geneva Lee nadała mu nową nieco nowatorskiej głębi. Relacje Thei z Julianem są skomplikowane, a ich dynamika dodaje książce dodatkowego smaku. Pisarka skupiła się nie tylko na aspektach romantycznych, ale także na psychologicznych, ukazując, jak postacie radzą sobie z dotyczącymi ich problemami, a tych wcale nie jest mało. 

Podsumowanie

Filthy Rich Vampires to typowe czytadło, bez głębszego przesłania — beletrystyka rozrywkowa w czystej postaci. Jeżeli od serii nie będziemy oczekiwać niczego więcej, to myślę, że sprawdzi się znakomicie. Ja sama spędziłam z powieścią kilka naprawdę przyjemnych chwil i na pewno sięgnę po kolejną książkę Genevy Lee, jeżeli tylko ukaże się na polskim rynku. Lekturę śmiało mogę polecić wszystkim wielbicielkom romansów fantasy, na pewno się na niej nie zawiedziecie.

Dziękuję!

Książkę można znaleźć w dziale nowości na stronie księgarni Taniaksiazka.pl

Przeczytaj również:

Filthy Rich Vampire – Geneva Lee

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

12 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Aga D

  1 października 2023

  Jestem ciekawa tej pozycji, myślę, że moglaby mi się spodobać. Zapisuję na listę.

 2. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  30 września 2023

  Dawno nie wchodziłam w wampirskie klimaty, a lubię od czasu do czasu napić się nowej literackiej krwi, przygody czytelnicze będę miała na uwadze.

 3. Odpowiedz

  Adrianna Andrzejewska

  29 września 2023

  Mimo, że fabuła książki wydaje się nawet ciekawa, to zdecydowanie wolę czytać książki, które wnoszą coś do mojego życia.

 4. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  29 września 2023

  Widzę, że książka zapowiada się dość ciekawie. Może siostra będzie chciała skusić się na ten cykl.

 5. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  29 sierpnia 2023

  Od czasu do czasu lubię sięgać po książki fantastyczne, więc nie mówię nie.

 6. Odpowiedz

  dyedblonde

  29 sierpnia 2023

  w sumie o wampirach mogłoby mi sie całkiem dobrze czytać 😀
  jak trafię na książkę to przeczytam

 7. Odpowiedz

  Anszpi

  29 sierpnia 2023

  Książki z wampirami kiedyś bardzo mnie ciekawiły i wiele z nich czytałam, teraz po takie nie sięgam ale ta mnie zainteresowała

 8. Odpowiedz

  Malwina

  28 sierpnia 2023

  Już dawno nie czytałam nic o Wampirach, a przeczytałabym sobie. Muszę sięgnąć po pierwszy tom 😉 A okładka jest ekstra.

 9. Odpowiedz

  Martyna K.

  28 sierpnia 2023

  Na taką lekką lekturę będę mogła skusić się w wolny, chłodniejszy dzień.

 10. Odpowiedz

  Zuzanna

  28 sierpnia 2023

  Nie znam tej serii, ale musze przyznać, że okładka mega przyciąga i mimo że to nie mój gatunek, to chyba się skuszę 🙂

 11. Odpowiedz

  Krystyna

  28 sierpnia 2023

  Ciekawie się czyta o wampirach, ale czy naprawdę istnieją??

 12. Odpowiedz

  Pojedztam

  27 sierpnia 2023

  Myślę, że ta książka może mi się spodobać.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły