Dziewczyna, która wybrała po raz drugi – Kasie West

Date
mar, 03, 2019

„Dziewczyna, która wybrała po raz drugi”, to kolejny tom serii „Pivot Point” spod pióra Kasie West doskonałej pisarki, która specjalizuje się w tworzeniu książek młodzieżowych. „Pivot Point” to jednak, pośród wielu wydanych przez nią tytułów, cykl wyjątkowy. To pierwsza powieść fantasy Autorki. 

Główna bohaterka, Addie, mieszka w kolonii, wśród osób obdarzonych niezwykłymi mocami. Jej zdolność polega na przewidywaniu przyszłości. Podczas każdej możliwości wyboru, może zobaczyć, co się stanie, kiedy go dokona. Czasami jednak wybór bywa zbyt trudny i Addie z ciężkim sercem musiała zrezygnować z miłości swojego życia, by pomóc przyjaciółce. Z pewnych przyczyn postarała się jednak o to, by o wszystkim zapomnieć. Czy jednak można uniknąć przeznaczenia?

Tym razem książka napisana została zarówno z punktu widzenia Addie, jak i Laili. Po wydarzeniach z pierwszego tomu dziewczęta nie mają łatwego życia. Addison marzy o zbiorowej amnezji. Postacie w powieści zostały wykreowane barwnie, a ich twórczyni sprezentowała im lekkie poczucie humoru. Addie jest roztropna i inteligentna, podejmuje przemyślane decyzje i, co najważniejsze, nie irytuje swoich zachowaniem czytelnika (niestety bardzo często zdarza się to w literaturze młodzieżowej). Ciężko byłoby się z nią nie zaprzyjaźnić. 

Sama fabuła nareszcie ruszyła do przodu. Pierwszy tom był zaledwie zarysem całej historii, a jego akcja działa się w wyobraźni głównej bohaterki. Teraz jest zupełnie inaczej. Treść zdecydowanie bardziej wciąga. Tym razem to już Kasie West, jaką znam i uwielbiam. Stworzyła powieść, od której nie sposób się oderwać. 

Podoba mi się wydanie książki. Wydawnictwo postawiło na prostą szatę graficzną, bardzo podobną do siebie w obydwu tomach. Z tyłu tomu natomiast czytelnicy mogą znaleźć miłą niespodziankę w postaci materiałów dodatkowych. Świetna sprawa!

Do lektury pierwszego tomu podchodziłam z ogromnym entuzjazmem, ostatecznie jestem wielką fanką twórczości Kasie West. Niestety nieco mnie zawiódł. Nie zrozumcie mnie źle. Był, jak zwykle świetnie napisany, miał przemyślaną fabułę i piękną historię, ale zabrakło mu „tego czegoś”, iskry, dzięki której zakochałam się w twórczości Kasie West. „Dziewczyna, która wybrała po raz drugi” to jednak pełna rehabilitacja. Książka jest świetna i czyta się ją z zapartym tchem. Polecam! Naprawdę warto poznać tak doskonałą, ślicznie napisaną historię! 

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

15 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Radosna

  22 kwietnia 2019

  Nie czytałam jeszcze żadnej książki od tej autorki, a ta seria chyba jest ciekawa i dobrze napisana. Czasem się zdarza, że w dobrej książce od autora, którego twórczość znamy, brakuje nam czegoś charakterystycznego za co go polubiliśmy.

  Książki jak narkotyk

 2. Odpowiedz

  Maja

  5 marca 2019

  Ta seria jeszcze przede mną 🙂

 3. Odpowiedz

  Michał Kucharski

  5 marca 2019

  Moja żona sięga czasem po literaturę około-młodzieżową i z pewnością by się jej spodobało 😉

 4. Odpowiedz

  Martyna

  4 marca 2019

  Ciągle natrafiam na tę serię i mam coraz większą ochotę ją przeczytać. Mam nadzieję, że w końcu mi się to uda 🙂

 5. Odpowiedz

  pożeram strony

  4 marca 2019

  Całkiem ciekawie się zapowiada!

 6. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  4 marca 2019

  Tytuł podsunę mojej młodzieży pod rozwagę, może ją zainteresuje. 🙂

 7. Odpowiedz

  toukie

  4 marca 2019

  Mam wielką ochotę na tę serię 💗

 8. Odpowiedz

  blogierka

  4 marca 2019

  Już za stara jestem na takie rzeczy,ale na pewno młodzieży przydadzą się Twoje recenzje :).

 9. Odpowiedz

  Asia

  3 marca 2019

  O matko muszę mieć te książki mam je zapisane już na liście uwielbiam taki gatunek. Pozdrawiam 🙂

 10. Odpowiedz

  Sylwia R

  3 marca 2019

  Oh, ostatnio brakuje mi czasu na czytanie książek dla dorosłych 😐 teraz tylko bajki dla dzieci 😊

 11. Odpowiedz

  toksyczna kosmetyczka

  3 marca 2019

  Nie kojarzę tej autorki, ale książki widzę są warte przeczytania.

 12. Odpowiedz

  Sandra

  3 marca 2019

  Po opisie myslę,że to książka, która by mi się spodobała. Kurcze tyle fajnych propozycji dajesz, a ja czasu nie mogę znaleźć na czytanie i normalnie aż wstyd! wpiszę sobie na listę ten tytuł. Miłego dnia życzę!

 13. Odpowiedz

  alicja

  3 marca 2019

  Książki wydaja się bardzo dobrze napisane, ale nie mój klimat 🙂

 14. Odpowiedz

  alicja

  3 marca 2019

  Książki wydają się bardzo dobrze napisane, jednak nie mój klimat 🙂

 15. Odpowiedz

  Drusilla

  3 marca 2019

  O rany! Przeoczyłam premierę drugiego tomu! Muszę go mieć!!!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Kiss Cam – Emilia Jachimczyk

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły