Dziewczyna, która wybrała po raz drugi – Kasie West

Ach, zbiorowa amnezja, moja pierwsza radosna myśl tego dnia.

„Dziewczyna, która wybrała po raz drugi”, to kolejny tom serii „Pivot Point” spod pióra Kasie West doskonałej pisarki, która specjalizuje się w tworzeniu książek młodzieżowych. „Pivot Point” to jednak, pośród wielu wydanych przez nią tytułów, cykl wyjątkowy. To pierwsza powieść fantasy Autorki. 

Główna bohaterka, Addie, mieszka w kolonii, wśród osób obdarzonych niezwykłymi mocami. Jej zdolność polega na przewidywaniu przyszłości. Podczas każdej możliwości wyboru, może zobaczyć, co się stanie, kiedy go dokona. Czasami jednak wybór bywa zbyt trudny i Addie z ciężkim sercem musiała zrezygnować z miłości swojego życia, by pomóc przyjaciółce. Z pewnych przyczyn postarała się jednak o to, by o wszystkim zapomnieć. Czy jednak można uniknąć przeznaczenia?

Tym razem książka napisana została zarówno z punktu widzenia Addie, jak i Laili. Po wydarzeniach z pierwszego tomu dziewczęta nie mają łatwego życia. Addison marzy o zbiorowej amnezji. Postacie w powieści zostały wykreowane barwnie, a ich twórczyni sprezentowała im lekkie poczucie humoru. Addie jest roztropna i inteligentna, podejmuje przemyślane decyzje i, co najważniejsze, nie irytuje swoich zachowaniem czytelnika (niestety bardzo często zdarza się to w literaturze młodzieżowej). Ciężko byłoby się z nią nie zaprzyjaźnić. 

Sama fabuła nareszcie ruszyła do przodu. Pierwszy tom był zaledwie zarysem całej historii, a jego akcja działa się w wyobraźni głównej bohaterki. Teraz jest zupełnie inaczej. Treść zdecydowanie bardziej wciąga. Tym razem to już Kasie West, jaką znam i uwielbiam. Stworzyła powieść, od której nie sposób się oderwać. 

Podoba mi się wydanie książki. Wydawnictwo postawiło na prostą szatę graficzną, bardzo podobną do siebie w obydwu tomach. Z tyłu tomu natomiast czytelnicy mogą znaleźć miłą niespodziankę w postaci materiałów dodatkowych. Świetna sprawa!

Do lektury pierwszego tomu podchodziłam z ogromnym entuzjazmem, ostatecznie jestem wielką fanką twórczości Kasie West. Niestety nieco mnie zawiódł. Nie zrozumcie mnie źle. Był, jak zwykle świetnie napisany, miał przemyślaną fabułę i piękną historię, ale zabrakło mu „tego czegoś”, iskry, dzięki której zakochałam się w twórczości Kasie West. „Dziewczyna, która wybrała po raz drugi” to jednak pełna rehabilitacja. Książka jest świetna i czyta się ją z zapartym tchem. Polecam! Naprawdę warto poznać tak doskonałą, ślicznie napisaną historię! 

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

15 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Drusilla

  3 marca 2019

  O rany! Przeoczyłam premierę drugiego tomu! Muszę go mieć!!!

 2. Odpowiedz

  alicja

  3 marca 2019

  Książki wydają się bardzo dobrze napisane, jednak nie mój klimat 🙂

 3. Odpowiedz

  alicja

  3 marca 2019

  Książki wydaja się bardzo dobrze napisane, ale nie mój klimat 🙂

 4. Odpowiedz

  Sandra

  3 marca 2019

  Po opisie myslę,że to książka, która by mi się spodobała. Kurcze tyle fajnych propozycji dajesz, a ja czasu nie mogę znaleźć na czytanie i normalnie aż wstyd! wpiszę sobie na listę ten tytuł. Miłego dnia życzę!

 5. Odpowiedz

  toksyczna kosmetyczka

  3 marca 2019

  Nie kojarzę tej autorki, ale książki widzę są warte przeczytania.

 6. Odpowiedz

  Sylwia R

  3 marca 2019

  Oh, ostatnio brakuje mi czasu na czytanie książek dla dorosłych 😐 teraz tylko bajki dla dzieci 😊

 7. Odpowiedz

  Asia

  3 marca 2019

  O matko muszę mieć te książki mam je zapisane już na liście uwielbiam taki gatunek. Pozdrawiam 🙂

 8. Odpowiedz

  blogierka

  4 marca 2019

  Już za stara jestem na takie rzeczy,ale na pewno młodzieży przydadzą się Twoje recenzje :).

 9. Odpowiedz

  toukie

  4 marca 2019

  Mam wielką ochotę na tę serię 💗

 10. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  4 marca 2019

  Tytuł podsunę mojej młodzieży pod rozwagę, może ją zainteresuje. 🙂

 11. Odpowiedz

  pożeram strony

  4 marca 2019

  Całkiem ciekawie się zapowiada!

 12. Odpowiedz

  Martyna

  4 marca 2019

  Ciągle natrafiam na tę serię i mam coraz większą ochotę ją przeczytać. Mam nadzieję, że w końcu mi się to uda 🙂

 13. Odpowiedz

  Michał Kucharski

  5 marca 2019

  Moja żona sięga czasem po literaturę około-młodzieżową i z pewnością by się jej spodobało 😉

 14. Odpowiedz

  Maja

  5 marca 2019

  Ta seria jeszcze przede mną 🙂

 15. Odpowiedz

  Radosna

  22 kwietnia 2019

  Nie czytałam jeszcze żadnej książki od tej autorki, a ta seria chyba jest ciekawa i dobrze napisana. Czasem się zdarza, że w dobrej książce od autora, którego twórczość znamy, brakuje nam czegoś charakterystycznego za co go polubiliśmy.

  Książki jak narkotyk

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS