Dzień Taty i Mamy – święta, o których cudownie jest pamiętać

Pomysły na prezenty dla rodziców

Wszędzie jest już głośno o Dniu Matki. W sieci możemy znaleźć setki propozycji, jak spędzić ten dzień i czym obdarować ukochaną rodzicielkę. Jak co roku jednak mało kto pamięta, że 23 czerwca obchodzimy również Dzień Ojca. Dla każdego dziecka niezależnie od wieku, powinno to być przecież równie ważne święto. 

Dzień Matki

To święto umowne, obchodzone niemalże na całym świecie, jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. W Polsce obchodzone jest 26 maja. Tradycja w naszym kraju ma nieciekawe korzenie, bo wywodzi się z czasów Wojny Światowej i przywędrowała do nas z Niemiec. Jest to jednocześnie dowód na to, że z każdego zła można wydobyć coś trwałego i pięknego, choćby i miało wielkość okruszka.   

Dzień Ojca

Wyobraźcie sobie, że jest to święto obchodzone w Polsce od roku 1965, ale… w przeciwieństwie do Dnia Matki, wiele osób po prostu o nim nie pamięta. Nawet szkoły często je pomijają i nie organizują z tej okazji przedstawień, a dzieci nie wykonują prac plastycznych. Dopiero niedawno społeczeństwo kładzie nacisk na to, jak ważny w wychowaniu dziecka jest tata i jak ogromna jest jego rola. Święto przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych, ale dopiero w ostatnich latach stało się bardziej powszechne i społecznie akceptowane.  

Co sprawi radość rodzicom?

Mama i Tata przecież już wszystko mają i zupełnie niczego nie potrzebują. Też często odnosicie takie wrażenie? Pamiętajcie jednak Kochani, że w prezentach z okazji Dnia Matki i Ojca nie chodzi o materializm, a o pamięć i pokazanie, jak mocno naszych rodziców kochamy i jak bardzo jesteśmy im wdzięczni za ciężką pracę oraz poświęcenia związane z naszym wychowaniem. Pozwolę sobie podsunąć Wam kilka pomysłów. 

Ze względu na pandemię, my w tym roku prezenty będziemy wysyłali pocztą. Jeżeli jednak ktoś mieszka wraz z rodzicami lub, tak czy inaczej, ma możliwość się z nimi spotkać, to myślę, że doskonałym prezentem będzie własnoręcznie upieczone ciasto. Najlepiej takie, jakie mama i tata lubią najbardziej. Z kolei od dorosłych synów zawsze mile widziane są kwiaty. To taki zwyczaj, tradycja, która sprawia, że kobiety czują się docenione, wzruszone, a na ich twarzach pojawiają się szerokie uśmiechy. 

Nigdy nie zaszkodzą również drobne, użytkowe gadżety. Jeżeli nasza mama i tata są już dziadkami, to fotoprezenty ze zdjęciami wnucząt zawsze spełniają swoją funkcję. My w tym roku zdecydowaliśmy się na zabawne kubeczki z przesłaniem (jakże prawdziwym), które widzicie na zdjęciach w poście. Na stronie sklepu koszulkowy.pl powstały specjalne kategorie, z takimi właśnie gadżetami (poduszki, kubki, koszulki). Możecie obejrzeć je tutaj: prezent dla mamy (klik) i prezent dla taty (klik). Nie jest to moje pierwsze zamówienie ze strony i jak na razie ze wszystkich byliśmy bardzo zadowoleni. Nigdy jeszcze nie spotkałam się z tak starannym zabezpieczeniem kubeczków. Nie było szans, żeby coś się im po drodze stało. 

Na zakończenie

Pomyślcie też o tym, by po pandemii zadbać o Waszych rodziców, niezależnie od tego, jakie akurat mamy święta. Zjeść wspólny obiad, przyjechać częściej niż dwa razy do roku, zadzwonić i opowiedzieć co u Was słychać. Życie ma dla nas przeróżne plany i wiedzie nas niekiedy niezwykle odległymi od rodzinnych stron ścieżkami. Warto jednak pamiętać, gdzie są nasze korzenie i zawsze przypominać rodzicom, jak bardzo ich kochamy. 

Uwaga! Dzięki uprzejmości sklepu https://koszulkowy.pl mam dla Was także trzy, jednorazowe kody rabatowe, uprawniające do 15% zniżki (na cały koszyk). Przykro mi, w tym wypadki kto pierwszy, ten lepszy.

Łapcie: S9R7U4LP | CKYVPBQ9 | HTFC45MG 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

26 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Małgorzata Ostrowska

  19 maja 2020

  Bardzo podobają mi się prezenty z personalizacją. Choć kubka już bym nie kupiła bo moja mama ma ich nadmiar. Inny gadżet, CZEMU BY NIE.

  • Odpowiedz

   Vicky

   27 maja 2020

   U mnie niestety kubeczki często się tłuką, także nigdy nie ma nadmiaru :/

 2. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  19 maja 2020

  Lubię dostawać takie spersonalizowane prezenty, coś drobnego, ale szczególnego. 🙂

 3. Odpowiedz

  MamaPatrzy

  19 maja 2020

  Kubki które pokazujesz są genialne, sama lubie kubki kazdego rodzaju a jako mam chciałabym dostać taki spersonalizowany 🙂

 4. Odpowiedz

  Małgorzata

  19 maja 2020

  Mój prezent dla mamy własnie dziś już doszedł do niej 🙂

 5. Odpowiedz

  Justyna Leśniewicz

  19 maja 2020

  W zeszłym roku postawiliśmy na kubek, w tym zdecyduję się na coś innego 🙂 Ale może znajdziemy coś ciekawego na koszulkowy 🙂

 6. Odpowiedz

  wiola

  19 maja 2020

  Najlepszym prezentem będzie zawsze obecność 🤗

  • Odpowiedz

   Vicky

   27 maja 2020

   Z pewnością, jednak Covid nieco nam te spotkania utrudnił.

 7. Odpowiedz

  Wędrówki po kuchni

  19 maja 2020

  Bardzo ładne kubeczki. Kubek to super prezent, bo każdy używa ich na co dzień 🙂

 8. Odpowiedz

  Sandra Kozłowska

  19 maja 2020

  Uwielbiam właśnie tego typu prezenty 🙂 Sama bym się ucieszyła!

 9. Odpowiedz

  Anszpi

  20 maja 2020

  Ja swojej mamie podaruje bransoletke, od dawna szukałam idealnej na tę okazję

 10. Odpowiedz

  Wiewiórka w okularach

  20 maja 2020

  Tacie robię zawsze jakieś śmieszno-praktyczne prezenty, przynajmniej jest wesoło. 😉

 11. Odpowiedz

  Sklerotyczka

  21 maja 2020

  Ja tam prezentu im robię od zawsze i to bez okazji. Ale kubki zawsze mile widziane.

 12. Odpowiedz

  Paulina Wu

  21 maja 2020

  Świetnie się prezentują, idealne na prezent!

 13. Odpowiedz

  krystynabozenna

  21 maja 2020

  Świetne są te kubki, podobają mi się, taki prezent może być jak najbardziej 🙂

 14. Odpowiedz

  Koralina

  21 maja 2020

  uwielbiam takie prezenty. Ja mojej mamie podarowałam kubek z napisem
  „mama uczy, mama radzi, mama nigdy Cię nie zdradzi” 😉

 15. Odpowiedz

  Akacja

  22 maja 2020

  Personalizacja jest ekstra. Ale w tym roku zażyczyłam sobie bardzo praktycznych prezentów.

 16. Odpowiedz

  MARLENA H.

  23 maja 2020

  Mam już dwa kubki z okazji Dnia Matki. Uwielbiam z nich popijać kawę. Ale ja w ogóle lubię kubki i filiżanki, tak samo jak moja mama, dlatego taki prezent cieszy nas ogromnie. 😊

 17. Odpowiedz

  Gosia Hert

  23 maja 2020

  Kubków nigdy za wiele, tylko czasem miejsca na nie brak 🙂 Super te kubeczki

 18. Odpowiedz

  Kasia Balbierz

  26 maja 2020

  Bardzo podobają mi się kolorki na kubku dla mamy.

 19. Odpowiedz

  kasiak

  29 maja 2020

  Świetne te kubki, muszę takie kupić na dzień Taty 🙂

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS