Domek

Date
lip, 11, 2016

domek_box3d.5245581.800x0-2Kto nie lubi grać w Simsy, ręka w górę! „Domek” to kolorowa, pełna humoru gra, w której urządzasz swój własny kąt. Tylko od Ciebie (i odrobiny szczęścia) zależy czy staniesz się szczęśliwym właścicielem łazienki, której ściana ozdobiona jest mackami, domku na drzewie, kominka, wielkiego telewizora, budki dla ptaków czy może też cały dom będzie jednym, wielkim pokojem zabaw lub sypialnią.

Wiek: 7+

Czas gry: ok. 30 minut

Liczba graczy: 2-4 osób

Cel i fabuła gry

Zadaniem graczy będzie urządzenie domku w jak najbardziej logiczny i użyteczny sposób. Dwie łazienki, salon, kuchnia, sypialnia, pokój dziecięcy, duży garaż, porządny dach – perfekcyjne wyposażenie domku prowadzi do zwycięstwa.

Zrzut ekranu 2016-07-06 o 01.10.04

Strona wizualna

Gra została porządnie i dobrze wykonana, ale tym się jakoś specjalnie nie wyróżnia na bardzo konkurencyjnym rynku solidnie wydanych produktów. Za to jej grafika jest po prostu obłędna! Każda karta jest inna i niepowtarzalna. Cthulhu w łazience, rakieta w pokoju dziecięcym, drzwi do schronu z uniwersum Fallauta w jednym z garaży – pojawia się cała masa nawiązań do szeroko pojętej fantastyki i nie tylko.

Zrzut ekranu 2016-07-06 o 01.11.21

Przygotowanie

Na stronie wydawnictwa można znaleźć instrukcję filmową, więc jeżeli ktoś nie ma ochoty, nie musi męczyć się z czytaniem tej dołączonej do pudełka.

Każdy z graczy otrzymuje planszę domku i płytkę pomocy. Na środku stołu układamy tor dobierania kart. Tasujemy i kładziemy na nim talie dodatków. Karty z wierzchu talii układamy na wyznaczonych polach. Znacznik pierwszego gracza otrzymuje najmłodszy z uczestników zabawy. Żetony wyposażenia kładziemy obok planszy tak, żeby każdy z graczy miał do nich łatwy dostęp.

Zrzut ekranu 2016-07-06 o 01.11.34

Przebieg rozgrywki

Rozgrywka składa się z dwunastu rund. Na początku każdej z nich gracze dobierają karty z talii pokojów oraz kart dodatkowych. Są one używane do rozbudowy domu. W każdej turze trzeba wybudować pomieszczenie, a jeżeli nie ma takiej możliwości to na danym miejscu układamy pusty pokój (przekręcając niepasującą kartę rewersem do góry). Budowa domu ma swoje konkretne, całkiem logiczne zasady, których należy przestrzegać. Na koniec podlicza się punkty zależnie od oznaczeń na kartach, użyteczności pomieszczeń oraz elementów dodatkowych.

Zrzut ekranu 2016-07-06 o 01.10.22

Wrażenia

„Domek” to gra, która praktycznie pozbawiona jest negatywnych interakcji. Taki projekt z łatwością poprawi humor nie tylko najmłodszym graczom, ale także ich rodzicom. Rozgrywka wciąga, a świetne, różnobarwne ilustracje oddziaływują na wyobraźnie i pomagają zachować pogodną, pełną ciepła atmosferę.

Zrzut ekranu 2016-07-06 o 01.10.56

Podsumowanie

Gra jest szybka i prosta. Idealnie nadaje się do grania w rodzinnym gronie. Jest też doskonałym dowodem na to, że wcale nie musimy sięgać po zagraniczne produkty by być z zakupu usatysfakcjonowanym i zadowolonym. „Domek” serdecznie wszystkim polecam – świetnie nadaje się zarówno do grania z dzieciakami jak i jako fajny, oryginalny prezent.

Dziękuję!

logo_rebel_www_wydawnictwa

12 lipca 2016

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  #SadisticWriter

  11 lipca 2016

  Matkooo, jaka urocza gierka! Ułożyć sobie taki własny domek! Świetna gra rodzinna 😀

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »