Domek

Date
lip, 11, 2016

domek_box3d.5245581.800x0-2Kto nie lubi grać w Simsy, ręka w górę! „Domek” to kolorowa, pełna humoru gra, w której urządzasz swój własny kąt. Tylko od Ciebie (i odrobiny szczęścia) zależy czy staniesz się szczęśliwym właścicielem łazienki, której ściana ozdobiona jest mackami, domku na drzewie, kominka, wielkiego telewizora, budki dla ptaków czy może też cały dom będzie jednym, wielkim pokojem zabaw lub sypialnią.

Wiek: 7+

Czas gry: ok. 30 minut

Liczba graczy: 2-4 osób

Cel i fabuła gry

Zadaniem graczy będzie urządzenie domku w jak najbardziej logiczny i użyteczny sposób. Dwie łazienki, salon, kuchnia, sypialnia, pokój dziecięcy, duży garaż, porządny dach – perfekcyjne wyposażenie domku prowadzi do zwycięstwa.

Zrzut ekranu 2016-07-06 o 01.10.04

Strona wizualna

Gra została porządnie i dobrze wykonana, ale tym się jakoś specjalnie nie wyróżnia na bardzo konkurencyjnym rynku solidnie wydanych produktów. Za to jej grafika jest po prostu obłędna! Każda karta jest inna i niepowtarzalna. Cthulhu w łazience, rakieta w pokoju dziecięcym, drzwi do schronu z uniwersum Fallauta w jednym z garaży – pojawia się cała masa nawiązań do szeroko pojętej fantastyki i nie tylko.

Zrzut ekranu 2016-07-06 o 01.11.21

Przygotowanie

Na stronie wydawnictwa można znaleźć instrukcję filmową, więc jeżeli ktoś nie ma ochoty, nie musi męczyć się z czytaniem tej dołączonej do pudełka.

Każdy z graczy otrzymuje planszę domku i płytkę pomocy. Na środku stołu układamy tor dobierania kart. Tasujemy i kładziemy na nim talie dodatków. Karty z wierzchu talii układamy na wyznaczonych polach. Znacznik pierwszego gracza otrzymuje najmłodszy z uczestników zabawy. Żetony wyposażenia kładziemy obok planszy tak, żeby każdy z graczy miał do nich łatwy dostęp.

Zrzut ekranu 2016-07-06 o 01.11.34

Przebieg rozgrywki

Rozgrywka składa się z dwunastu rund. Na początku każdej z nich gracze dobierają karty z talii pokojów oraz kart dodatkowych. Są one używane do rozbudowy domu. W każdej turze trzeba wybudować pomieszczenie, a jeżeli nie ma takiej możliwości to na danym miejscu układamy pusty pokój (przekręcając niepasującą kartę rewersem do góry). Budowa domu ma swoje konkretne, całkiem logiczne zasady, których należy przestrzegać. Na koniec podlicza się punkty zależnie od oznaczeń na kartach, użyteczności pomieszczeń oraz elementów dodatkowych.

Zrzut ekranu 2016-07-06 o 01.10.22

Wrażenia

„Domek” to gra, która praktycznie pozbawiona jest negatywnych interakcji. Taki projekt z łatwością poprawi humor nie tylko najmłodszym graczom, ale także ich rodzicom. Rozgrywka wciąga, a świetne, różnobarwne ilustracje oddziaływują na wyobraźnie i pomagają zachować pogodną, pełną ciepła atmosferę.

Zrzut ekranu 2016-07-06 o 01.10.56

Podsumowanie

Gra jest szybka i prosta. Idealnie nadaje się do grania w rodzinnym gronie. Jest też doskonałym dowodem na to, że wcale nie musimy sięgać po zagraniczne produkty by być z zakupu usatysfakcjonowanym i zadowolonym. „Domek” serdecznie wszystkim polecam – świetnie nadaje się zarówno do grania z dzieciakami jak i jako fajny, oryginalny prezent.

Dziękuję!

logo_rebel_www_wydawnictwa

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

  1. Odpowiedz

    #SadisticWriter

    11 lipca 2016

    Matkooo, jaka urocza gierka! Ułożyć sobie taki własny domek! Świetna gra rodzinna 😀

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Asystentka złoczyńcy – Hannah Nicole Maehrer

Gra planszowa Gejsze 2 Herbaciarnie

Nawet jeśli rozetniesz mi usta tom #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły