Dom nad Błękitnym Morzem – Tj Klune

Date
lis, 11, 2022

Dom nad Błękitnym Morzem

„Dom nad Błękitnym Morzem” jest książką, która ukazała się w Polsce przy współpracy dwóch wydawnictw — Papierowego Księżyca oraz You & Ya. Ponieważ napisana została w moim ulubionym gatunku, jakim jest fantastyka, nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Czy jednak i ja zgadzam się ze świetnymi opiniami, które na jej temat krążą w Internecie? 

Zarys fabuły 

Linus Baker to oddany swojej pracy urzędnik — inspektor w Wydziale Kontroli nad Magicznymi Nieletnimi. Jego jedynym marzeniem jest ujrzenie oceanu. Życie mężczyzny od siedemnastu lat toczy się tym samym, nudnym torem i być może nic nigdy by się w tej kwestii nie zmieniło, gdyby pewnego dnia Linus nie został przydzielony do wyjątkowo ważnego i tajnego zadania, którym jest weryfikacja funkcjonowania ulokowanego nad błękitnym morzem sierocińca dla magicznych dzieci. Jak bardzo to wydarzenie odmieni jego życie? 

Moja opinia i przemyślenia

„Dom nad Błękitnym Morzem” to książka z wątkiem LGBT, tylko, że w przeciwieństwie do wielu innych tego typu propozycji jest naprawdę dobrą powieścią, a nie jedynie lekturą uznaną za dobrą, ponieważ zawiera taki wątek. Jest wciągająca, ciekawa i zabawna, porusza wiele trudnych tematów, a przy tym oczarowuje kreacją fantastycznych postaci i świata. Każdy z bohaterów otrzymał swoją własną, pełną historię, która w doskonały sposób ukazuje jego wyjątkowość. Oczywiście nie zabrakło również elementów fantastyki i magii. 

Niestety nie mogę tak samo pochwalić wydania. Okładka książki jest prześliczna, ale na tym kończy się jej urok. Powieść wydrukowana została na bardzo cienkim, kiepskiej jakości papierze, do tego stopnia, że podczas czytania miałam obawy o to, że uszkodzę którąś z kartek. Rozumiem oszczędność, ale bardzo nie lubię, gdy książki drukowane są w ten sposób. 

Podsumowanie

Dom nad Błękitnym Morzem” to ciepła, niezwykle wartościowa powieść fantasy o akceptacji, miłości i odnajdywaniu swojego miejsca w świecie. To jedna z tych nielicznych książek, które będą odpowiednie dla czytelników w każdym wieku. Można się przy niej doskonale bawić, a jednocześnie po lekturze pozostaje pewność, że przeczytaliśmy coś unikatowego, książkę, która pokazuje, co w życiu powinno być dla nas najważniejsze. Lekturę serdecznie polecam, jest wyjątkowa!

Ten i inne świetne tytuły znajdziesz w dziale bestsellery na stronie księgarni Taniaksiazka.pl

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Na przekór nocy – Brigid Kemmere

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

23 komentarze

 1. Odpowiedz

  Kinga

  19 listopada 2022

  Super, że poruszane są tu tematy LGBT ostatnio zroibiła się na nie troszkę moda, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Uważam, że nadal za mało wiemy.

 2. Odpowiedz

  Paulina K.

  16 listopada 2022

  Nie słyszałam jeszcze o tej książce, ale chętnie się z nią zapoznam.

 3. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń

  15 listopada 2022

  Mam tę książkę na czytniku i nie mogę się doczekać lektury. Tylko pozytywnych recenzji czytałam, w tym i Twoją.

 4. Odpowiedz

  Martyna K.

  15 listopada 2022

  Bez wątpienia będę miała ten tytuł na uwadze, gdy nadarzy się ku temu okazja.

 5. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  14 listopada 2022

  Obszary czytelnicze, w których raczej się nie poruszam, może niejako przy okazji innych wątków, jednak tematyka odnajdywania własnej tożsamości, przynależności do miejsca, sposobu wyrażania siebie, zawsze aktualna.

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 listopada 2022

   Wydaje mi się, że to mimo wszystko fantastyka, którą byś polubiła 🙂

 6. Odpowiedz

  Paula

  13 listopada 2022

  Bardzo dziękuję za polecenie tego tytułu. Będę polecać ją dalej.

 7. Odpowiedz

  Pojedztam

  13 listopada 2022

  Podoba mi się to, że coraz więcej twórców porusza temat LGBT.

  • Odpowiedz

   Vicky

   14 listopada 2022

   A mi szczerze mówiąc właśnie nie, bo najczęściej jest to sztuczne. Tu jednak tak nie było 🙂

 8. Odpowiedz

  Sisters92

  13 listopada 2022

  Dobrze, że nie jest to sztuczna książka. To bardzo ważne.

 9. Odpowiedz

  Margaret

  13 listopada 2022

  Jestem ogromnie zainteresowana tą książką, ma bardzo pozytywne opinie i recenzje. Twoja tylko dodatkowo zachęca i kusi. Z przyjemnością po nią sięgnę.

 10. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  13 listopada 2022

  O chyba jeszcze nie spotkałam się z książką, którą wydały dwa wydawnictwa we współpracy. Szkoda, że wydanie zawodzi, ale historia brzmi niezwykle ciekawie.

  • Odpowiedz

   Vicky

   14 listopada 2022

   Jest świetna, ciekawa i urocza, a do tego w otoczce fantasy 🙂

 11. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  12 listopada 2022

  Czuje się bardzo zainteresowana tym wydaniem. Gdy tylko nadarzy się okazja na pewno się na nią skuszę.

 12. Odpowiedz

  Pojedztam

  12 listopada 2022

  W ostatnim czasie powstaje coraz więcej książek z tym wątkiem, co jest bardzo ważne.

  • Odpowiedz

   Vicky

   12 listopada 2022

   Moim zdaniem niestety wiele książek opiera się na tym wątku, zamiast na fabule, przez co są sztuczne. Tu tej sztuczności nie ma 🙂

 13. Odpowiedz

  Drusilla

  12 listopada 2022

  Czytałam i potwierdzam, że książka ma niesamowity klimat ❤️

  • Odpowiedz

   Vicky

   12 listopada 2022

   Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »