Diament. Rodzina Monet. Tom 4. Część 1

Date
gru, 09, 2023

Diament. Rodzina Monet

Tom 4. Część 1

„Rodzina Monet” to seria, która ma wielu miłośników, ale spotkała się też z ogromną falą krytyki. Czytelnicy zarzucają jej płytkość i uleganie stereotypom. I oczywiście, mogę się zgodzić, że Hailie nie jest wzorem do naśladowania, ale przecież nie po to czytamy beletrystykę. Osobiście bardzo się ucieszyłam mogąc wreszcie sięgnąć po współczesną literaturę młodzieżową, która w żaden sposób nie moralizuje, a po prostu jest ciekawa do czytania i dostarcza tego, czego po niej oczekuję — czyli całkiem solidną dawkę rozrywki. 

Zarys fabuły

Diament. Rodzina Monet. Tom 4. Część 1” to kolejna odsłona bestsellerowej serii, która wprowadza czytelników w życie Hailie Monet. Młoda studentka medycyny, wiodąca dotychczas burzliwe życie, znajduje się w punkcie, gdzie marzy o stabilizacji. Niestety, pojawienie się Adriena Santana sprawia, że jej świat znów zostaje wywrócony do góry nogami. Książka jest kontynuacją losów Hailie, jednak pomiędzy poprzednim, a obecnym tomem pojawiła się kilkuletnia przerwa, a bohaterka w międzyczasie przestała być nastolatką.

Moja opinia i przemyślenia

Postać Hallie jest dobrze skonstruowana i przekonująca, a jej wewnętrzne zmagania i dążenie do stabilizacji życiowej są wiarygodne i angażujące, choć muszę przyznać, że ze swoim sposobem myślenia nie do końca przestała być nastolatką. Wprowadzenie postaci Adriena Santana dodaje historii nowego wymiaru, chociaż jego perspektywa wydaje się nieco chaotyczna i niewykorzystana w pełnym potencjale.

Pisarka ma lekkie pióro, dzięki czemu książkę czyta się płynnie i z przyjemnością. Znajdziemy w niej zwroty akcji i momenty napięcia, które utrzymują zainteresowanie czytelnika. Jednak niektóre błędy językowe oraz nieregularność perspektywy Adriena mogą być rozczarowujące, w końcu to już czwarty tom serii i Weronika Anna Marczak miała czas, by nieco lepiej wyrobić swój warsztat literacki, a w ten sposób niestety został on na poziomie Wattpada, co moim zdaniem w przypadku książki drukowanej nie powinno się zdarzyć. Nie zmienia to jednak oczywiście faktu, że historia bardzo wciąga. Znajdziemy w niej zarówno dynamiczne sceny, jak i spokojniejsze momenty, co wspólnie tworzy zrównoważoną całość.

Podsumowanie

„Diament. Rodzina Monet. Tom 4. Część 1” to propozycja dla fanów serii, która mimo drobnych niedociągnięć, nadal potrafi zaciekawić i wciągnąć tak bardzo, że nie sposób jej odłożyć. Książka z pewnością znajdzie swoich zwolenników wśród tych czytelników, którzy lubią lekkie, ale emocjonujące historie, w których nigdy do końca nie wiadomo, co tak naprawdę się wydarzy i jakie tajemnice skrywa przed czytelnikami pisarka.

PS Pamiętaj, żeby przed Gwiazdką zajrzeć na stronę księgarni Taniaksiazka.pl do działu prezenty!

Przeczytaj również:

Do zobaczenia na Wenus – Victoria Vinuesa

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

8 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Martyna K.

  21 grudnia 2023

  Cykl cieszy się zainteresowaniem odbiorców w różnym wieku przez cały czas.

 2. Odpowiedz

  Energia Życiowa

  13 grudnia 2023

  Dzięki Twojej recenzji wiadomo, czego można się spodziewać, co może być zarówno dla fanów serii, jak i nowych czytelników, ważnym elementem decydującym o wyborze tej lektury.

 3. Odpowiedz

  Gosia B

  13 grudnia 2023

  Dla fanów tej serii to na pewno nie lada gratka i wybaczą nawet niedociągnięcia.

 4. Odpowiedz

  Dominika

  10 grudnia 2023

  nie miałam okazji jeszcze czytać żadnej z tej serii, ale nie wiem czy mi się to uda, bo mam spore zaległośco w innych ksiązkach – lista długaśna

 5. Odpowiedz

  Alicya

  10 grudnia 2023

  Może kiedyś zdecyduje się sprawdzić na czym pokega fenomen tej serii.

 6. Odpowiedz

  Irena

  9 grudnia 2023

  Fakt, czytam pochlebne i negatywne opinie o tej serii. Muszę w końcu zabrać się za pierwszy tom.

 7. Odpowiedz

  Drusilla

  9 grudnia 2023

  Również nie rozumiem co tak bardzo w tej serii denerwuje ludzi…

 8. Odpowiedz

  Martyna K.

  9 grudnia 2023

  Nie sposób nie zwrócić uwagi na to, że ten cykl jest bardzo popularny.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły