Cztery pory miłości – Patricia Scanlan

Date
gru, 11, 2015

90092404 cztery pory milosci.indd„Cztery pory miłości” to już trzeci tom cyklu „Debbie Adams”, który ukazuje się nakładem wydawnictwa Świat Książki. Nowa powieść Patricii Scanlan jest kontynuacją burzliwych losów bohaterów „Wybacz i zapomnij” oraz „I żyli długo i szczęśliwie”. Co tym razem ich spotka?

Małżeństwo Debbie i Bryana nie jest szczęśliwe. Wciąż obwiniają się wzajemnie i kłócą. Czy tak szybko po ślubie zabrakło im miłości? Gdy już zaczną nakręcać się nawzajem tej lawiny po prostu nie da się powstrzymać. Nie tylko jednak Debbie jest bohaterką książki. Swoje problemy mają również Aimee i Barry oraz pozostali bohaterowie. Patricia Scanlan przedstawiła ich skomplikowane sprawy i zdecydowanie nie zawsze radosne życie. Czy ktokolwiek doczeka się szczęśliwego zakończenia?

Sama natomiast Patricia Scanlan to popularna irlandzka Autorka bestsellerowych powieści obyczajowych. Mieszka w Dublinie. Chociaż uwielbia swoją pracę, marzy jej się napisanie przewodnika po najbardziej luksusowych salonach odnowy biologicznej na świecie lub po najdroższych butikach Paryża.

Niestety chociaż „Cztery pory miłości” to ostatni tom serii, Autorce nie udało się zamknąć wszystkich wątków i wiele rzeczy pozostawiła domysłom. Jej powieść jest dosłownie serialowa, mogłaby stanowić scenariusz dla całkiem niezłej ekranizacji. Zawiłe losy bohaterów spodobałyby się wielu telewidzom i miałyby szansę na ogromną oglądalność. Książkę czyta się szybko i z ciekawością, zupełnie tak jakby przez okno podglądało się czyjeś burzliwe życie.

Myślę, że każdy kto rozpoczął przygodę z cyklem „Debbie Adams” będzie zadowolony z kontynuacji. Tytuł zawiera w sobie rodzinne kryzysy, tajemnice, tragedie, ale także wiele miłości i ciepła. Patricia Scanlan jest mistrzynią w tworzeniu dobrych, wciągających powieści obyczajowych i niejedna pisarka mogłaby się od niej sporo nauczyć. Dodatkowo używa niezwykle plastycznego języka, a czytając niektóre zdania nie sposób nie wyobrazić sobie konkretnej sceny i się nie uśmiechnąć.

Książkę „Cztery pory miłości” oraz oczywiście poprzedni części („Wybacz i zapomnij” oraz „I żyli długo i szczęśliwie”) serdecznie polecam wszystkim miłośnikom gatunku. Myślę, że nie poczują się nią zawiedzeni i tak samo jak ja będą mieli nadzieję na to, że kolejne powieści spod pióra Patrici Scanlan już niebawem ukażą się w Polsce.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Świat Książki

logo_swiat_Ksiazki

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »