Czerwony Kapturek

Date
sty, 13, 2017

czerwonykapturekMyślę, że każdy zna opowieść o Czerwonym Kapturku, która w naszym folklorze zapuściła naprawdę silne korzenie. Wydawnictwo Granna wydało grę o tym samym tytule, która w doskonały sposób wizualizuje świetnie nam znaną historię.

Wiek: 4-7 lat

Liczba graczy: 1 osoba

Czas gry: od 5 minut +

Cel i fabuła gry

Cel gry wydaje się być niezwykle prosty. Należy doprowadzić czerwonego kapturka i wilka do domku babci, układając dla nich ścieżkę. Ostatecznie jednak zadania (zwłaszcza te na wyższym poziomie trudności) okazują się być istną łamigłówką.

kapturek1

Strona wizualna

Gra jest zachwycająca (ani odrobinę nie przesadzam!) – zarówno pod względem graficznym jak i jakości wykonania elementów. Figurka czerwonego kapturka jest urocza, wilk jest zabawny, łąka i las sprawiają przyjazne wrażenie. Dodatkowo do całości dołączone zostały dwie książeczki – jedna z graficznie przedstawioną historią Czerwonego Kapturka (świetna kreska!), a druga z 48 zadaniami o różnym poziomie trudności oraz sposobami na to jak je rozwiązać.

kapturek2

Przygotowanie

Na początku musimy podjąć decyzję czy chcemy rozwiązywać zadania z Czerwonym Kapturkiem i wilkiem czy może z samą dziewczynką. Następnie wybieramy łamigłówkę, którą chcemy rozwiązać i ustawiamy elementy dokładnie tak jak zostały przedstawione na karcie naszego zadania.

kapturek3

Przebieg rozgrywki

Przed graczem trudne wyzwanie. Musi ułożyć elementy drogi tak, by doprowadzić Czerwonego Kapturka (w drugim wariancie układa też osobną drogę dla wilka) do domku babci. Wraz ze wzrostem poziomu trudności zadań zwiększała się będzie również liczba elementów ścieżki. Niektóre pola na planszy mogą pozostać puste. Do każdego zadania istnieje tylko jedno prawidłowe rozwiązanie, a podpowiedź można znaleźć na odwrocie strony z łamigłówką.

kapturek4

Wrażenia

Brzmi banalnie prosto? Przyznam, że też tak myślałam. Okazuje się jednak, że zadania (zwłaszcza te na poziomie „master”) to naprawdę trudne łamigłówki. Niejednokrotnie traciłam cierpliwość i korciło mnie, żeby zajrzeć na kartę podpowiedzi. Początkowe zadania są jednak bardzo proste i nauczą nawet młodsze dziecko spostrzegawczości i logicznego myślenia. Miłym dodatkiem jest również książeczka z opowieścią graficzną, którą obejrzeć i opowiedzieć możemy sobie wspólnie z naszą pociechą.

kapturek5

Podsumowanie

„Czerwony Kapturek” to doskonała gra logiczna dla najmłodszych graczy. Została ślicznie wydana,  a jej elementy są naprawdę wysokiej jakości. Również mechanika gry jest dopracowana, a stworzona została z pomysłem. Możemy powoli stopniować poziom trudności zadań, a dziecko z pewnością będzie się dobrze bawiło i odczuwało satysfakcję z ich rozwiązywania.

Dziękuję!

granna_main_page

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

  1. Odpowiedz

    Irena Bujak (Bujaczek)

    14 stycznia 2017

    Podsunę ją bratu dla dzieciaków. 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Kiss Cam – Emilia Jachimczyk

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły