Czerwony Kapturek

Date
sty, 13, 2017

czerwonykapturekMyślę, że każdy zna opowieść o Czerwonym Kapturku, która w naszym folklorze zapuściła naprawdę silne korzenie. Wydawnictwo Granna wydało grę o tym samym tytule, która w doskonały sposób wizualizuje świetnie nam znaną historię.

Wiek: 4-7 lat

Liczba graczy: 1 osoba

Czas gry: od 5 minut +

Cel i fabuła gry

Cel gry wydaje się być niezwykle prosty. Należy doprowadzić czerwonego kapturka i wilka do domku babci, układając dla nich ścieżkę. Ostatecznie jednak zadania (zwłaszcza te na wyższym poziomie trudności) okazują się być istną łamigłówką.

kapturek1

Strona wizualna

Gra jest zachwycająca (ani odrobinę nie przesadzam!) – zarówno pod względem graficznym jak i jakości wykonania elementów. Figurka czerwonego kapturka jest urocza, wilk jest zabawny, łąka i las sprawiają przyjazne wrażenie. Dodatkowo do całości dołączone zostały dwie książeczki – jedna z graficznie przedstawioną historią Czerwonego Kapturka (świetna kreska!), a druga z 48 zadaniami o różnym poziomie trudności oraz sposobami na to jak je rozwiązać.

kapturek2

Przygotowanie

Na początku musimy podjąć decyzję czy chcemy rozwiązywać zadania z Czerwonym Kapturkiem i wilkiem czy może z samą dziewczynką. Następnie wybieramy łamigłówkę, którą chcemy rozwiązać i ustawiamy elementy dokładnie tak jak zostały przedstawione na karcie naszego zadania.

kapturek3

Przebieg rozgrywki

Przed graczem trudne wyzwanie. Musi ułożyć elementy drogi tak, by doprowadzić Czerwonego Kapturka (w drugim wariancie układa też osobną drogę dla wilka) do domku babci. Wraz ze wzrostem poziomu trudności zadań zwiększała się będzie również liczba elementów ścieżki. Niektóre pola na planszy mogą pozostać puste. Do każdego zadania istnieje tylko jedno prawidłowe rozwiązanie, a podpowiedź można znaleźć na odwrocie strony z łamigłówką.

kapturek4

Wrażenia

Brzmi banalnie prosto? Przyznam, że też tak myślałam. Okazuje się jednak, że zadania (zwłaszcza te na poziomie „master”) to naprawdę trudne łamigłówki. Niejednokrotnie traciłam cierpliwość i korciło mnie, żeby zajrzeć na kartę podpowiedzi. Początkowe zadania są jednak bardzo proste i nauczą nawet młodsze dziecko spostrzegawczości i logicznego myślenia. Miłym dodatkiem jest również książeczka z opowieścią graficzną, którą obejrzeć i opowiedzieć możemy sobie wspólnie z naszą pociechą.

kapturek5

Podsumowanie

„Czerwony Kapturek” to doskonała gra logiczna dla najmłodszych graczy. Została ślicznie wydana,  a jej elementy są naprawdę wysokiej jakości. Również mechanika gry jest dopracowana, a stworzona została z pomysłem. Możemy powoli stopniować poziom trudności zadań, a dziecko z pewnością będzie się dobrze bawiło i odczuwało satysfakcję z ich rozwiązywania.

Dziękuję!

granna_main_page

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  14 stycznia 2017

  Podsunę ją bratu dla dzieciaków. 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Ten pierwszy ostatni dzień – Adam Silvera

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »