Czarna owca ⋆ Gra karciana ⋆ Alexander

Date
gru, 07, 2020

Czarna owca

Dynamiczne, wesołe gry, to coś, co „Tygryski lubią najbardziej”. Moje dzieciaki niezmiennie są nimi zachwycone, a od kolejnych partii potrafią nie odrywać się długimi godzinami. W dzisiejszym wpisie opowiem Wam o takiej właśnie grze, a jest nią „Czarna owca” od wydawnictwa Alexander. 

 

♠ ♥ ♡ ♤ ♣ ♦ ♧ ♢

Wiek: 5+

Liczba osób: 2-4 graczy

Czas gry: około 15 minut

♠ ♥ ♡ ♤ ♣ ♦ ♧ ♢

 

Cel gry

Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej ilości kart z owcami. Zadanie to wymaga spostrzegawczości, trzeba też uważać na pojawiające się podczas rozgrywki wilki. 

Strona wizualna

Gra jest ładna i kolorowa. Ma przejrzystą instrukcję i niewiele elementów. Tym, co wyróżnia ją z tłumu jest dzwonek. Młodsi gracze uwielbiają takie dodatki. 

Rozgrywka

Gracze kolejno wykładają karty, dobierając je z leżącego na stole stosika. Rozgrywka toczy się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Jeżeli na stole pojawią się dwie takie same owce lub barany, zabiera je gracz, który jako pierwszy uderzy w dzwonek. W razie pomyłki traci turę. Dodatkowym utrudnieniem są wilki. Kiedy pojawią się dwa, gracze mogą uratować odkrytą owcę, przykrywając ją swoją dłonią. Zabiera ją osoba, która zrobi to najszybciej. 

Wrażenia

Rozgrywka toczy się bardzo dynamicznie, jest wesoła i absorbująca. Mimo że zasady gry są naprawdę proste, to i tak dostarcza ona wiele radości. Idealnie nadaje się dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Takie maluchy bawią się przy niej doskonale. Przyznam szczerze, że sama również właśnie podczas takich gier najbardziej lubię towarzyszyć swoim córkom. Zawsze dużo się wtedy śmiejemy. Dodatkowym plusem gry jest moim zdaniem brak podziału pod względem płci. Nie ma w niej elementów, które przyjęły się w naszej kulturze jako typowo dziewczęce, męskich też nie ma. To po prostu gra familijna doskonała dla każdego, niezależnie od płci czy wieku.

Podsumowanie

Wydawnictwo Alexander po raz kolejny dowiodło, że można sprzedawać absorbujące i dostarczające wspaniałej rozrywki gry w niskich cenach. Tytuł „Czarna owca” można kupić nawet poniżej 20 złotych, to mniej niż zapłacimy za książkę! Tę świetną, dynamiczną grę karcianą serdecznie Wam polecam! Będzie idealna dla każdej rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i takimi uczęszczającymi już do szkoły podstawowej. My bawiliśmy się przy niej fantastycznie! 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Mini Maxi ⋆ Gra Imprezowa

Sudoku 2×2 zwierzęta

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

11 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Madka roku

  18 grudnia 2020

  Gra wydaje się być bardzo ciekawa. Bardzo często gramy z dziećmi w planszowka, może dorzucę im pod choinkę 🙂

 2. Odpowiedz

  Angela

  13 grudnia 2020

  Gra wydaje się być bardzo ciekawa i wciągająca. Myślę, że kupię ją mojej małej pod choinkę, na pewno będzie miała z niej bardzo duży ubaw.

 3. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  11 grudnia 2020

  Moje dzieci już grały u znajomych w tą grę i były zachwycone. Lubię gry od Aleksandra, więc wiem, że nawet biorąc w ciemno bym dobrze trafiła.

 4. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  9 grudnia 2020

  mamy tę grę i nie jest wcale taka prosta, a ten dzwonek jest po prostu kosmiczny <3

 5. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  9 grudnia 2020

  Moja kuzynka ma właśnie tę grę, jednak mnie osobiście ona jakoś kompletnie nie porwała. Jednak mniejsze dzieci były jak najbardziej zadowolone 😉

 6. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  9 grudnia 2020

  Dawno nie grałam w grę karcianą. Kiedyś często kupowałam takie rzeczy. Poproszę Mikołaja, by mi przyniósł ją pod choinkę.

 7. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  9 grudnia 2020

  Mam tę grę w swoim domu, ale mojemu synowi się nie spodobała. Córka natomiast gwizdnęła mi dzwonek i chodzi z nim po całym mieszkaniu 😀

 8. Odpowiedz

  Justyna

  9 grudnia 2020

  Zawsze lubiłam gry karciane. Moje dzieci jeszcze są za małe na tę grę, ale może w przyszłości zagości u nas w domu

 9. Odpowiedz

  Widzepodwojnie.com

  9 grudnia 2020

  Czasami proste zasady są kluczem do sukcesu gry 🙂 Bardzo fajna gra zręcznościowa

 10. Odpowiedz

  Akademia Niemanudka

  9 grudnia 2020

  Już od dłuższego czasu przyglądam się opiniom o tej grze. Strasznie mi się podoba i chyba znajdzie się pod choinką.

 11. Odpowiedz

  Ala

  9 grudnia 2020

  Ostatnio grałam w tę grę z kuzynką, sporo zabawy przy tym było. Uwielbiam gry planszowe i szczególnie w jesienno-zimowe wieczory mogłabym grać w nie godzinami. 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Karuzela – Sergio Rossi i Agnese Innocente

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły