Coś mojego – Marci Lyn Curtis

Date
lis, 14, 2015

Coś mojegoNieszczęścia przytrafiają się każdemu, nie każdy jednak potrafi sobie z nimi poradzić. Istnieją osoby idące przez życie radośnie, z zawsze podniesioną głową i takie, które postanowiły się poddać. Czy jedne mogą mieć wpływ na drugie i odmienić nawzajem swój los?

Maggie na skutek wirusowego zapalenia opon mózgowych straciła wzrok. Od ponad sześciu miesięcy jej życie to właściwie bierna egzystencja i godzenie się z losem. Jedynym co trzyma ją przy zdrowych zmysłach jest muzyka zespołu Loose Cannons. Los dziewczyny jednak odmienia się, gdy upada uderzając się w głowę. Maggie otwiera oczy i widzi chłopca oraz nieco przestrzeni tuż za nim. Od tej pory dziewięcioletni Ben staje się jej najlepszym przyjacielem, a Maggie zaczyna zastanawiać się czy nie zwariowała, ponieważ tylko w jego obecności częściowo odzyskuje wzrok. Dodatkowo bratem Bena okazuje się być wokalista Loose Cannons, który jednak podejrzewa, że Maggie jest zwariowaną fanką, która jedynie udaje niewidomą, żeby wykorzystać jego młodszego brata i zbliżyć się w ten sposób do gwiazdy z ukochanego zespołu.

Książka zawiera elementy fantastyki, a mimo to jest realistyczna i przejmująca. Czyta się ją zaskakująco szybko. Chwilowe przebłyski widzenia Maggie były rewelacyjnym pomysłem. Cała powieść, chociaż z pewnością nie można jej nazwać cukierkową, niesie ze sobą bardzo optymistyczne, pełne ciepła przesłanie. Myślę, że niejednego czytelnika będzie potrafiła podnieść na duchu. I kto wie… może i on dzięki niej odkryje swojego „cosia”.

Postacie w powieści są niezwykle wyraziste i charakterystyczne. Sama Maggie jest raczej zwyczajna. To po prostu nastolatka, która nie może pogodzić się z tym, że straciła wzrok. Ben jednak podbije nawet najtwardsze serca. Wiele mówiącymi bohaterami są również mama Maggie, jej dziadek, przyjaciółka, czy mama Bena. Każda z tych postaci coś sobą reprezentuje i pozwala pod zupełnie innym kątem spojrzeć na niektóre sytuacje.

„Coś mojego” to powieść, która wywołuje emocje. Historia, chociaż niewątpliwie smutna, w ogólnym rozrachunku jest bardzo pozytywna. Jej słowa próbują niemalże wykrzyczeć, że naprawdę warto żyć. Nie spodziewałam się, że lektura sprawi mi tyle radości i tchnie we mnie taką dawkę optymizmu. Jeżeli tylko będę miała możliwość przeczytania kolejnej powieści spod pióra Marci Lyn Curtis z pewnością to zrobię natomiast „Coś mojego” serdecznie wszystkim polecam.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber

logo_amber

14 listopada 2015
15 listopada 2015

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »