Co kryje się w kwiatku? – Rachel Ignotofsky

Date
kwi, 30, 2022

Co kryje się w kwiatku?

Dzieci są ciekawe otaczającego ich świata. Lubią poznawać tajemnice przyrody i widzieć, co w jaki sposób się dzieje. Natomiast to my, rodzice, jesteśmy odpowiedzialni za przekazywanie im tej wiedzy. Warto robić to poprzez zabawę lub przy wspólnej lekturze książek, takich jak „Co kryje się w kwiatku?”. Jestem przekonana, że każdy młody czytelnik z ciekawością posłucha o tym, jak to się dzieje, że z maleńkiego nasionka wyrasta piękny kwiat. 

Co znalazło się w książce?

Publikacja zawiera ogólną wiedzę o kwiatach i o tym, w jaki sposób rosną. Ich części oraz proces rozwoju zostały przedstawione na szczegółowych, świetnie przygotowanych ilustracjach. Opisany został nawet proces fotosyntezy. Książka zawiera ogrom ciekawych, merytorycznych informacji, które zostały zebrane i zaprezentowane w taki sposób, by zrozumieć mógł je również nieco starszy przedszkolak.  

Strona wizualna

„Co kryje się w kwiatku?” to pięknie wydana, bardzo starannie dopracowana książeczka. Ma twardą oprawę, wspaniałą szatę graficzną i format zbliżony do A4. Zdobią ją bogate i szczegółowe ilustracje oraz merytorycznie narysowane diagramy. Wydrukowana została na świetnej jakości, grubym papierze. Myślę, że po prostu nie dało się tego lepiej zrobić.

Moja opinia i przemyślenia

Co jedzą rośliny? Dlaczego pachną? Na jakich zasadach działa natura? Z książki autorstwa Rachel Ignotofsky dowiemy się wiele na temat zarówno kwiatów, jak i otaczającego je środowiska. To idealny wstęp do nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Właśnie dzięki takim książeczkom możemy zainteresować nasze pociechy zagadnieniami ochrony środowiska i podstawami nauk biologicznych. Do tego tytuł “Co kryje się w kwiatku?” został naprawdę cudownie wydany. Zdecydowanie warto mieć go w domowej biblioteczce swojego dziecka. 

Podsumowanie

Jeżeli, drogi czytelniku, szukasz wartościowej, inteligentnie napisanej i przystępnie zaprezentowanej książki popularnonaukowej dla młodszego czytelnika, to tytuł „Co kryje się w kwiatku?” będzie idealnym wyborem. To ciekawa, pięknie ilustrowana publikacja, która bez trudu zainteresuje każde dziecko i nauczy je, jak bardzo ważne są w naszym życiu rośliny. Sądzę, że po lekturze książki niejeden maluch zapragnie zaprojektować swój własny ogródek. My właśnie zabieramy się do posiania ziół doniczkowych. Polecam! Zdecydowanie warto zainteresować się tym tytułem!    

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Akademia Mądrego Dziecka: Między nami ząbkami

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

14 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Aneta

  3 maja 2022

  Myślę, że ta bajka mogłaby zainteresować mojego syna 🙂 mały z niego ogrodnik 🧡

 2. Odpowiedz

  Zuzka

  3 maja 2022

  Bardzo lubię takie pozycje, przy których można się czegoś nauczyć, ale i fantastycznie się bawić. To coś dla mnie!

 3. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  3 maja 2022

  Uwielbiam książki, które zarówno bawią jak i cieszą. Ta pozycja również mnie zachwyca.

 4. Odpowiedz

  Martyna K

  2 maja 2022

  Przyroda cały czas nas otacza i dobrze wiedzieć o niej nieco więcej.

 5. Odpowiedz

  Agnieszka

  2 maja 2022

  Ależ jest śliczna ta pozycja – okładka zachwyca, fajnie, że w tekście są też zdjęcia ze środka. Bardzo lubię takie książki.

 6. Odpowiedz

  Laurel

  2 maja 2022

  Uwielbiam książki wydawnictwa Nasza Księgarnia. Co miesiąc zaskakują i zachwycają mnie czymś innym. Tym razem widzę przepięknie zilustrowaną książkę dla młodych miłośników przyrody. Wartościowa i piękna jest ta publikacja.

 7. Odpowiedz

  Głodna Wyobraźnia

  1 maja 2022

  To bez wątpienia bardzo ciekawa i wartościowa pozycja!

 8. Odpowiedz

  Aneta

  1 maja 2022

  Takie ciekawe publikacje warto mieć w biblioteczce. Uważam że ta wartościowa propozycja jest idealna na prezent.

 9. Odpowiedz

  Kasiek

  1 maja 2022

  Wychodzi na to, że i treść i forma są godne pochwały ❤️

 10. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  1 maja 2022

  Dziękuję za polecenie tego tytułu. Zapowiada się ciekawie.

 11. Odpowiedz

  Bożenka

  1 maja 2022

  Szkoda, że nie mam takich małych dzieci, bo tyle ciekawych książeczek dla nich się ukazuje…

 12. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  1 maja 2022

  Jestem bardzo ciekawa tej propozycji i chętnie skuszę się na tę lekturę.

 13. Odpowiedz

  Bożenka

  1 maja 2022

  Kwiatki, kwiatki, wiosna to i książki o kwiatkach, bardzo ciekawa ta książka, jak znalazł dla dzieciaczków…

 14. Odpowiedz

  krystynabozenna

  1 maja 2022

  Fajna książeczka, sam chętnie bym przeczytała w ramach przypomnienia lekcji z przyrody 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »