Chodząca katastrofa – Jamie McGuire

Date
sie, 24, 2022

Chodząca katastrofa

Każdą historię opowiedzieć można z różnych perspektyw. W „Pięknej katastrofie” poznaliśmy punkt widzenia Abby. Teraz nadszedł czas by poznać tą samą opowieść jednak tym razem z punktu widzenia Travisa. Czy bardzo będzie się różniła?

Zarys fabuły

Abby ucieka od swojej przeszłości. Travis uosabia wszystko to czego dziewczyna już nigdy w życiu nie chciała doświadczać. Jednak to nie przeszkadza jej by się z nim zaprzyjaźnić. Tylko czy ta przyjaźń przypadkiem zbyt szybko nie przeradza się w coś znacznie więcej?

Moja opinia i przemyślenia

Poznane myśli Travisa w cudowny sposób komponują się z resztą historii, tworząc idealne jej uzupełnienie. Nareszcie dowiadujemy się jak wielkie znaczenie miały dla Travisa zmiany związane z osobą Abby. To pierwsza (i ostatnia) dziewczyna, której postanowił oddać swoje serce. Dodatkowo ich opowieść w epilogu poszerzona została o dalsze losy, dzięki czemu możemy zobaczyć w jaki sposób ułożyło się życie Travisa i Abby.

Nie można zaprzeczyć, że historia Jamie McGuire jest porywająca. Wydaje mi się, że część napisana z punktu widzenia Travisa jest nawet lepsza od tej widzianej oczami Abby. To zupełnie inne spojrzenie na świat. Oglądamy pod innym kątem te same sytuacje, ale nie tylko. Pisarka dodała również wiele nowych, intrygujących fragmentów. To tak jakby w „Pięknej katastrofie” czegoś brakowało – drobnych elementów, którymi całą historię wypełniła dopiero druga część.

Dylogia spod pióra McGuire to nie tylko śliczne okładki. Powieść jest dosłownie porywająca. Wypełniają ją skrajne emocje, które bez problemu potrafią wpłynąć na czytelnika. Myślę, że wszystkie wielbicielki niegrzecznych chłopców, romansów z gatunku new adult i ciepłych, ale nie przesłodzonych historii powinny być zachwycone. Dodatkowo Abby i Travis są nieprzewidywalni. To bohaterowie, którzy niejednokrotnie potrafią zaskoczyć, wywołać uśmiech lub wzruszyć do łez.

Książka pisana z męskiego punktu widzenia to prawdziwa perełka, chociaż raczej pisarka przedstawiła nam swoją wizję niż rzeczywisty stan męskiego umysłu. Myślę, że oni są bardziej jak dzieci niż superbohaterowie, których chciałaby widzieć każda dziewczyna (nawet ci najwspanialsi i najbardziej przez nas ukochani).

Podsumowanie

Zarówno „Chodzącą katastrofę” jak oczywiście i jej poprzedniczkę „Piękną katastrofę” wszystkim spragnionym romantycznych historii czytelniczkom gorąco i serdecznie polecam. Czasem po tego typu książkę powinien też sięgnąć jakichś chłopak, bo wówczas pojąłby w jak prosty sposób mógłby zrozumieć i zachwycić swoją (lub jeszcze nie swoją) dziewczynę.

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Piękna katastrofa  – Jamie McGuire

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

11 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  25 sierpnia 2022

  Cudownie jest trafić na książki, które pozwalają oderwać myśli od realnego świata, szalenie wciągają w swój. 🙂

 2. Odpowiedz

  Agnieszka

  25 sierpnia 2022

  Idealna propozycja na zbliżające się długie jesienne wieczory 😉

 3. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  25 sierpnia 2022

  Właśnie wczoraj dotarły do mnie oba tomy. Niebawem będę je czytać.

 4. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  25 sierpnia 2022

  Bardzo lubię w wolnym czasie sięgnąć po dobry romans.

 5. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  25 sierpnia 2022

  Zdecydowanie zawsze mówię tak wszystkim tego typu pozycjom.

 6. Odpowiedz

  Sisters92

  25 sierpnia 2022

  Myślę, że nie sposób oderwać się od tej lektury przed poznaniem jej zakończenia.

 7. Odpowiedz

  Martyna K.

  25 sierpnia 2022

  Cieszy mnie, gdy drugi tom trzyma poziom. To bardzo ważne w przypadku serii.

  • Odpowiedz

   Vicky

   26 sierpnia 2022

   Tu akurat ciężko ten tytuł określić drugim tomem, bo jest to ta sama historia, tylko z innej perspektywy 🙂

 8. Odpowiedz

  Zuzka

  28 sierpnia 2022

  Muszę zapoznać się z tą serią. Ostatnio czytałam trochę inny gatunek, ale do tego lubię wracać.

 9. Odpowiedz

  Malwina

  6 września 2022

  Bardzo fajnie napisałaś, mam obie książki na półce i czekają na swoją kolej 🤗

 10. Odpowiedz

  M. Kwiatkowska

  6 września 2022

  Niebawem będę ją czytać. Już nie mogę doczekać się tej lektury.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »