Chłopak na zastępstwo – Kasie West

Date
lip, 27, 2016

Chłopak na zastępstwo_powiekszenieNiekiedy, dzięki nawiązywaniu nowych znajomości dowiadujemy się więcej o sobie samych. Odkrywamy rzeczy, z których dotąd nie zdawaliśmy sobie sprawy i jesteśmy w stanie spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. 

Gia to zwyczajna nastolatka, która chce wypaść jak najlepiej w oczach przyjaciółek. Nic więc dziwnego, że kiedy chłopak zostawia ją na parkingu przed samym wejściem na bal maturalny, ona decyduje się na desperacki krok. O udawanie swojego chłopaka prosi siedzącego w aucie nieznajomego. Co jednak będzie, kiedy okaże się, że to naprawdę fajny chłopak? Przecież nie może wiecznie udawać…

Przyznam szczerze, że spodziewałam się lekkiej i płytkiej lektury, ale „Chłopak na zastępstwo” znacznie przerósł moje oczekiwania. Rozwój wydarzeń obserwujemy z punktu widzenia głównej bohaterki, która coraz lepiej poznaje samą siebie, przestaje udawać i ma zamiar stać się „lepszym człowiekiem”. Zdobywa nowych, wspaniałych przyjaciół, ukazuje jakie problemy mogą ukrywać się pod maską perfekcyjnej rodziny, uczy dystansu do siebie samych i do świata. Kasie West zawarła w swojej powieści całą kwintesencję dojrzewania, a Gia może stanowić doskonały wzorzec dla wchodzącej w dorosłe życie młodzieży.

Dodatkowo książka jest nie tylko mądra, ale również zabawna i ciekawa. Przygody bohaterów nie są wydumane tylko zupełnie realistyczne, zaczerpnięte z życia codziennego. To co przytrafiło się głównej bohaterce mogłoby przydarzyć się każdemu – oczywiście gdyby miał w sobie dostateczną ilość odwagi.

Powieść napisana została w lekkim stylu i niezwykle przyjemnie się ją czyta. To taka idealna, wakacyjna lektura, która jednak zmusza również do myślenia i zastanowienia się nad samym sobą. Jest w niej wszystko, co mogłaby zawierać dobra, młodzieżowa obyczajówka – zakochani dziewczyna i chłopak, przyjaciele, szkolne życie, rodzinne problemy i zbliżające się lato.

„Chłopak na zastępstwo” to powieść, którą szczerze i z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim tym, którzy mają ochotę na przyjemną, dobrze napisaną, lekką historię. To jeden z tych tytułów, których nie powstydziłby się Disney, a jednocześnie, mimo że nieco baśniowa, to książka jest jak najbardziej realistyczna. Przyznam szczerze, że naprawdę chciałabym mieć taką przyjaciółkę jak Gia i tak jak ona stać się lepszą osobą i nauczyć się jak traktować innych ludzi. Myślę, że jej postać wielu dziewczynom może pomóc otworzyć oczy.

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

9 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Paweł

  27 listopada 2016

  Swojego czasu bardzo chciałem zdobyć książkę, lecz wiadomo zakup + wysyłka == książka za 2-3 dni u mnie. Wtedy postanowiłem poszukać wersji pdf którą znalazłem na stronie xxx Teraz o samej treści, fajnie się ją czyta, lecz autorka zostawia pewny niedosyt, co jeszcze potęguje fakt ze tak rzadko wydaje coś nowego, średnio co pół roku. Jednak bardzo polecam przeczytać :0

  [edit: z pewnością nie będę pozwalała na reklamy stron z nielegalnymi e-bookami! jeżeli chcesz kupić książkę legalnie, polecam na przykład woblink.com, bookmaster.com.pl, legimi.com i inne Internetowe księgarnie.]

 2. Odpowiedz

  Blair

  4 sierpnia 2016

  Kasie West to moja nowa miłość, kiedy mowa o Young Adult! <3 Uwielbiam tę autorkę i strasznie żałuję, że wydaje powieści co pół roku. Gorąco polecam ci za to "The distance between us", czyli moją pozycję numer jeden, kiedy chodzi o Kasie. Każda z jej historii ma w sobie coś nie samowitego, ale to właśnie w "The distance between us" zakochałam się po uszy. Trzymam kciuki, żeby teraz wydawnictwo postanowiło wydać też resztę książek tej amerykańskiej pisarki.

 3. Odpowiedz

  Magia Słowa

  2 sierpnia 2016

  Mam ją w planach . 😉

 4. Odpowiedz

  #SadisticWriter

  27 lipca 2016

  Gdzie nie wejdę widzę takie same opinie na temat tej książki ;). Jest na mojej liście “must have”, ale na razie nie mam parcia i pieniędzy na jej kupienie :D. Są ciekawsze lektury.

  #SadisticWriter
  http://zniewolone-trescia.blogspot.com

  • Odpowiedz

   Vicky

   27 lipca 2016

   Szczerze przyznam, że ostatnio niewiele ciekawszych książek czytałam 🙂

 5. Odpowiedz

  dominikabr

  27 lipca 2016

  Zastanawiam się nad nią od pewnego czasu, ale póki co czeka na mnie stos innych książek do przeczytania i chyba na razie skupię się na nich.

 6. Odpowiedz

  Dorota Ka

  27 lipca 2016

  Mądra, zabawna i ciekawa książka zawsze warta jest uwagi:)

 7. Odpowiedz

  Klaudia Cebula

  27 lipca 2016

  Lubię od czasu do czasu rozerwać się przy tego typu książce. CIekawa jestem, jak bym się na nią zapatrywała.

 8. Odpowiedz

  mało oryginalna

  27 lipca 2016

  Ooo :3 Już od dawna czaję się na tę powieść i muszę ją w końcu dorwać 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Zdejmij z nieba księżyc – Kristan Higgins

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły