Chłopak nikt – Allen Zadoff

Date
lut, 02, 2015

chlopakniktNiewiele książek potrafi zaskoczyć współczesnych czytelników. W dzisiejszych czasach powieści są tendencyjne i wydawałoby się, że nie sposób wymyślić czegokolwiek nowego. Allen Zadoff jednak w tytule “Chłopak nikt” udowodnił teorię, że od każdej reguły pojawiają się pewne wyjątki i stworzył oryginalną historię, która zaskoczy niemalże każdego.

Bezimienny bohater, działający pod pseudonimem “Benjamin”, stał się bronią idealną. Kto podejrzewałby zwykłego, niczym niewyróżniającego się nastolatka? Nikt nie uwierzyłby, że to skuteczny, zimnokrwisty morderca. Jego misje zawsze kończą się powodzeniem, przynajmniej do czasu. Gdy w życiu chłopaka pojawia się dziewczyna o imieniu Samara, a wspomnienia zaczynają powracać, wszystko drastycznie się zmienia.

O przeszłości bohatera dowiadujemy się poprzez retrospekcje. Gdy chłopiec miał  12 lat jego rodzice zostali zamordowani. Od tej pory Zach pracuje dla “firmy” i bez słowa protestu wykonuje powierzane mu zadania. Jego sylwetka wykreowana została w świetny sposób – bohater sprawia wrażenie jakby był pozbawiony jakichkolwiek uczuć. Nie waha się przed niczym, a jego życiem są kolejne misje. Jest bezwzględny i oddany sprawie.

Książka napisana została w lekkim stylu. Ma ciekawą fabułę i wciągającą akcję o wielu zaskakujących zwrotach. Powieść czyta się rewelacyjnie szybko – nie sposób się od niej oderwać. Zdecydowaną zaletą tytułu jest również to, że autor odciął się od schematów powieści młodzieżowych i postanowił pójść w zupełnie innym kierunku. Jeżeli ktoś podczas czytania sądzi, że domyślił się zakończenia, nie mógł bardziej się pomylić. Lektura niesie ze sobą przyjemny powiew świeżości, a stworzenie czegoś oryginalnego w dzisiejszych czasach to naprawdę niełatwe zadanie.

„Chłopak Nikt” jest pierwszym tomem cyklu „Nieznany Zabójca”, a ja już teraz jestem bardzo ciekawa co stanie się dalej. Seria zapowiada się naprawdę świetnie, a do przeczytania nadaje się nie tylko dla młodzieży. Poza tym to jedna z tych nielicznych książek, które nie są przeznaczone dla określonej płci – “Chłopak Nikt” to tytuł, który przeczytać może każdy, spodoba się obydwu płcią. To naprawdę przyjemny odpoczynek od romansów paranormalnych, pisanych przede wszystkim z myślą o nastoletnich dziewczynach.

Powieść oczywiście wszystkim serdecznie polecam. Jest to raczej książka rozrywkowa, choć zawiera w sobie kilka elementów nad którymi warto się zastanowić. Z pewnością jednak czas spędzony podczas lektury nie będzie stracony, a twórczość Allena Zadoffa nie należy do tych zupełnie pozbawionych wartości. “Chłopak Nikt” to wciągająca powieść akcji, która jednocześnie zachęca do spojrzenia na świat pod nieco innym kątem niż do tej pory.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Feeria

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  Cassin - Zakładka do Przyszłości

  3 lutego 2015

  Słyszała o tej powieści, ale jeszcze jej nie czytałam. Poszukam tego tytułu, skoro tak bardzo zaskakuje i odbiega od standardów 🙂

 2. Odpowiedz

  Robert

  3 lutego 2015

  Cześć 🙂 Chcialem Ci powiedziec, ze ten Twoj ostatni wpis jest naprawdę super 🙂 Juz wrecz się nie moge doczekac kolejnego, muszę Ci tez przyznac, ze naprawdę posiadasz wielki talent do pisania, mam nadzieje, ze będziesz nim się jeszcze z nami bardzo dlug

 3. Odpowiedz

  G.P. Vega

  3 lutego 2015

  Tak, tak, w pełni popieram Twoją opinię 🙂

 4. Odpowiedz

  Fenko

  2 lutego 2015

  Słyszałam już dobre opinie o tej książce, więc Twoja mnie nie zaskoczyła 😉 chętnie bym przeczytała!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bądź tak po prostu – Ewelina Dobosz

Everdell 

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły