Biedronka szuka przyjaciela – Wiktoria Juszczel

Date
maj, 04, 2022

Biedronka szuka przyjaciela

Uważam, że najlepsze książeczki dla dzieci są inteligentnie napisane, niosą ze sobą ważne przesłanie i przyciągają wzrok młodego czytelnika. Takim właśnie tytułem jest publikacja „Biedronka szuka przyjaciela” spod pióra polskiej autorki, Wiktorii Juszczel.

Zarys fabuły

Mała Biedroneczka jest smutna, mimo że niczego jej nie brakuje. Ma gdzie spać, co jeść, pogoda jest piękna, a ona bezpieczna. Przyczynę swojego smutki odkrywa obserwując dwa idące obok siebie żuki, a jest nią samotność. Dlatego wyrusza w długą drogę, w poszukiwaniu prawdziwego przyjaciela, mimo że tak naprawdę nie zna jeszcze znaczenia tego słowa. Z każdym nowym, spotkanym owadem odkrywa czym przyjaźń nie jest. Czy jednak uda jej się ostatecznie zrozumieć to słowo? 

Moja opinia i przemyślenia

Zaskoczyło mnie, jak przyjemną historię opowiada książeczka „Biedronka szuka przyjaciela”. Wiktoria Juszczel w krótkiej formie cudownie ujęła w słowa, czym jest, a czym nie jest przyjaźń. Dodatkowo niedługą przygodę tytułowej Biedronki, młodsze dzieci śledzą z prawdziwą przyjemnością.

„[…] przyjacielem nie jest ten, kto nie potrafi słuchać”.

Książeczka jest również pięknie ilustrowana, a autorką jej szaty graficznej jest Katarzyna Bukiert. Urzekło mnie, że na jej obrazkach można dostrzec nawet zmieniającą się mimikę Biedronki. Tytuł został wydany w twardej oprawie i wydrukowany na grubym, doskonałej jakości papierze. Nawet przy częstym oglądaniu, książeczka łatwo się nie zniszczy. 

„[…] przyjacielem nie jest ten, kto myśli tylko o sobie”.

Czy Wasze pociechy wiedzą czym jest prawdziwa przyjaźń? Warto tłumaczyć im takie zagadnienia już od najmłodszych lat. Sądzę, że może im to ułatwić poznawanie rówieśników z mniej egoistycznym, niż typowe dla dzieci nastawieniem. Czasami zdarza się, że przyjaźnie z dzieciństwa zostają z nami na całe lata. 

Podsumowanie

„Biedronka szuka przyjaciela” to śliczna, lekko i ciekawie napisana książeczka, której treść niesie ze sobą ważne przesłanie. Bardzo mnie cieszy, że taką fajną historię ułożyła polska autorka. Lekturę przygód Biedronki serdecznie polecam wszystkim maluchom i ich rodzicom. Z pewnością pokochacie tą małą i mądrą bohaterkę. „Biedronka szuka przyjaciela” to tytuł, który warto mieć w domowej biblioteczce swojego dziecka. Serdecznie polecam! 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Co kryje się w kwiatku? – Rachel Ignotofsky

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

14 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  9 maja 2022

  Uwielbiam takie książki. Jaką ona ma przepiękną okładkę. Coś cudownego !

 2. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  7 maja 2022

  mojej starszej na pewno by się spodobała, ostatnio lubi takie tematy

 3. Odpowiedz

  Paula

  7 maja 2022

  Zacznę się za nią rozglądać i kupię jako prezent dla młodszej kuzynki.

 4. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  7 maja 2022

  Ten temat zawsze jest super, więc chętnie się skuszę.

 5. Odpowiedz

  Zuzka

  6 maja 2022

  Zapowiada się obiecująco i chętnie poznam tę pozycję. Do tego okładka mnie zauroczyła. cudowne ilustracje!

 6. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  5 maja 2022

  Bardzo podoba mi się ta propozycja i chętnie skuszę się na tę lekturę.

 7. Odpowiedz

  Martyna K

  5 maja 2022

  Zawsze z wielkim zainteresowaniem sięgam po książeczki o przyjaźni. Dla tego tytułu także nie zrobię wyjątku.

 8. Odpowiedz

  Agnieszka D

  5 maja 2022

  Uwielbiam książki dla dzieci. Zachwycają mnie ilustracje i opowieści. Tej jeszcze nie znam, ale chętnie poszukam w bibliotece.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły