Alicja w krainie słów  

Date
gru, 04, 2020

Alicja w krainie słów  

Alicja w Krainie Czarów to niezwykle popularna, uwielbiana przez pokolenia historia, która doczekała się również wielu doskonałych wariacji, które nie zawsze mają wiele wspólnego z oryginałem. Jednak zarówno dzieci, jak i dorośli, z przyjemnością sięgają po kolejne książki, filmy i gry (zarówno z prądem, jak i bez) rodem z „Wonderland’u”. Jedną z takich gier jest właśnie „Alicja w krainie słów”. 

 

♠ ♥ ♡ ♤ ♣ ♦ ♧ ♢

Liczba graczy: 3-8 

Wiek: 10+ 

Czas gry: 25 minut

♠ ♥ ♡ ♤ ♣ ♦ ♧ ♢

 

Zarys fabuły

Gracze wcielają się w postacie z baśni o Alicji w Krainie Czarów, którzy zostali zaproszeni na herbatkę u Królowej Kier. Są tam wszyscy: Alicja, Szalony Kapelusznik, Kot z Cheshire, Biały Królik i tak dalej. Jak wiadomo, sławna królowa specjalizuje się w wymyślaniu dziwacznych zasad. Na szczęście nasi bohaterowie również dysponują swoimi specjalnymi mocami i być może uda im się przetrwać do końca podwieczorku… 

Strona wizualna 

Gra ma bardzo ładną szatę graficzną jest śliczna i kolorowana, a jednocześnie, jak na Krainę Czarów przystało, odrobinę zwariowana. Jej elementy zostały solidnie wykonane, a rozgrywkę urozmaica wyjątkowy, grający imbryczek. Dołączona do pudełka instrukcja jest przejrzysta i dobrze poukładana, więc nie trudno zrozumieć nawet te bardziej skomplikowane, występujące w trudniejszym wariancie, zasady gry.  

 

♠ ♥ ♡ ♤ ♣ ♦ ♧ ♢

Elementy gry:

1 grający imbryk (do odmierzania czasu)

8 kart postaci

8 kart punktacji

60 kart tematów

42 żetony punktów

3 żetony czasu

1 żeton Pana Gąsienicy

25 kart zakazanych liter

♠ ♥ ♡ ♤ ♣ ♦ ♧ ♢

 

Na czym polega rozgrywka?

Gracze losują swoje postacie, które mają specjalne umiejętności. Jeden z nich jednak zawsze musi otrzymać kartę gospodyni, czyli Królowej Kier. Rozgrywka toczy się przez liczbę tur odpowiadającą ilości graczy. W każdej z nich zawodnicy wymieniają się postaciami zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pierwszy gracz losuje dwie karty tematów, a potem wybiera jedną z nich, a drugą odrzuca. Zadaniem uczestników, będzie wymyślanie słów, które kojarzą się z danym tematem. Zabronione jest jednak używanie liter, które zostały odsłonięte na początku rozgrywki z kolorowych talii. Czas na wypowiedź ograniczony jest muzyczką grającą z imbryka. Jeżeli ktoś nie wymyśli swojego słowa, poda błędne, zawierające zakazane litery lub powtórzy takie, które już padło, odpada z danej tury. Graczom przyznawane są punkty w zależności od tego, jak długo uda im się przetrwać na herbatce. 

Jeżeli ciekawią Was dokładne zasady, można je obejrzeć na nakręconym przez wydawcę filmiku:

Wrażenia

Rozgrywka toczy się dynamicznie, ale wbrew pozorom jest bardzo wymagająca. Wcale niełatwo jest wymyślić tak wiele słów na jeden temat, szczególnie gdy nie mogą zawierać wskazanych liter. Zazwyczaj to właśnie słowa z tymi literami przychodzą nam od razu do głowy. Gdy do tego trzeba spamiętać umiejętności specjalne postaci, stajemy przed nie lada wyzwaniem. 

Oprócz ślicznej szaty graficznej miłym akcentem gry jest nucący wesołą melodyjkę imbryczek. Szczególne dla młodszych graczy będzie stanowił fantastyczne urozmaicenie. Twórcy gry zadbali również o oznaczenie kart z tematami, wybierając te lepiej nadające się dla młodszych graczy. To moim zdaniem świetna inicjatywa. 

Podsumowanie

„Alicja w krainie słów” to ciekawa, wzbudzająca chęć współzawodnictwa i niezwykle dynamiczna gra rodzinna. Sprawdzi się jednak również podczas towarzyskich spotkań. Myślę, że tytuł ten może być idealnym prezentem pod choinkę. Polecam! Rozgrywka jest fantastyczna! 

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

13 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Dziewczyny z Z naciskiem na szczeście

  10 grudnia 2020

  Zapowiada się naprawdę bardzo ciekawa rozgrywka! Właśnie szukałam jakiejś fajnej gry dla mojej młodszej kuzynki 🙂

 2. Odpowiedz

  Shikatemeku

  8 grudnia 2020

  Ostatnio kupiliśmy siostrzenicy podobną grę, była zadowolona. Jednak druga podoba gra byłaby dla niej zbędna jednak zapowiada się fajnie.

 3. Odpowiedz

  todoarmo. pl

  8 grudnia 2020

  Bardzo lubimy wspólnie spędzać czas właśnie grając w gry tej jednak jeszcze nie mieliśmy okazji poznać.

 4. Odpowiedz

  Ala

  7 grudnia 2020

  Słyszałam już wcześniej o tej grze i muszę przyznać, że chętnie bym w nią pograła. Może nawet zakupię ją, będzie super na świąteczne wieczory z najbliższymi. 🙂

 5. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  7 grudnia 2020

  Świetna jest ta gra i poproszę męża, by zamówił ją na święta dla siostrzenicy. Myślę, że będzie zadowolona.

 6. Odpowiedz

  Justyna

  7 grudnia 2020

  Bardzo lubię tę bajkę i wszystko co jest z nią związane, dlatego po taką grę chętnie bym sięgnęła.

 7. Odpowiedz

  Widzepodwojnie.com

  6 grudnia 2020

  Genialna jest ta gra, poluję na nią na święta 🙂 Już nie mogę się doczekać, aż w nią zagram 🙂

 8. Odpowiedz

  Lilianna

  6 grudnia 2020

  Bardzo fajna i ciekawa gra. Z chęcią i sama chciałabym zagrać w taką grę.

 9. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  6 grudnia 2020

  Żałuję, że takich ciekawych gier nie było jak byłam mała. Pamiętam, że bardzo lubiłam Alicję z krainy czarów więc to byłoby coś idealnego dla mnie.

 10. Odpowiedz

  Wiewiórka w okularach

  5 grudnia 2020

  Mechanika gry skojarzyła mi się z grą 5 sekund, w którą grywałam z przyjaciółką. I ten imbryczek, jest prześwietny! <3

 11. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  5 grudnia 2020

  mamy i my! nie mogę jeszcze grać w nią z dziećmi, ale przy każdych odwiedzinach starszych dzieci gramy partyjkę 🙂

 12. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  5 grudnia 2020

  Ach, ja tak lubię wszystko związane z Alicją w Krainie Czarów, że nawet jakbym miała sama ze sobą w moje nieurodziny grać, to bym kupiła tę grę!

 13. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  5 grudnia 2020

  Sporo dobrego czytałam na temat tej gry. Motyw przewodni bardzo na plus.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły