Akademia Mądrego Dziecka ♥ Poznaj uczucia i emocje

Date
cze, 23, 2022

Poznaj uczucia i emocje

Myślę, że Akademii Mądrego Dziecka nikomu nie trzeba przedstawiać. To seria cudownych książeczek dla najmłodszych czytelników, które uczą i bawią. Każda z nich ma elementy, które pozwolą maluchom skupić się na lekturze. W dzisiejszym wpisie chciałam opowiedzieć Wam o tytułach, które będą świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem o emocjach. Są nimi: „Czasami się złoszczę”, „Lubię być miły”, „Czasami się martwię” i „Kiedy czuję radość”.

Co znajduje się w książeczkach?

Tytuły mają twarde, kartonowe okładki i równie solidne strony. Są kolorowe i zawierają otwierane okienka oraz ruchome elementy. Każda z książeczek opowiada krótkie historie, których głównymi bohaterami są dobre i złe emocje. Z tyłu tomów natomiast znalazły się kąciki porad dla rodziców. Co dzieje się, kiedy Antek się zezłości, bo jego wieża z klocków została zniszczona? Jakie to uczucie, gdy ktoś ci pożyczy swoją łopatkę? Czy warto się martwić i jak sobie ze zmartwieniami poradzić? Pozytywne myśli i radosne chwile sprawiają, że się uśmiechamy. 

Moja opinia i przemyślenia

Publikacje z serii Akademia Mądrego Dziecka zawsze są pięknie i solidnie wydane. Uczą poprzez zabawę. Zawierają ciekawe i ważne przesłania. Czasami, tak jak w przypadku cyklu „Poznaj uczucia i emocje” mają również dodatek w postaci mini poradnika dla rodziców. To świetne, dobrze pomyślane książeczki, które maluchy po prostu uwielbiają i mogą do nich wielokrotnie wracać.  

Nowa seria książeczek „Poznaj uczucia i emocje” pomaga zrozumieć dziecku to, co kotłuje się w jego wnętrzu. Nieważne, czy to akurat złość, czy radość, warto wiedzieć co i dlaczego dzieje się w nas samych, nawet jeżeli mamy zaledwie kilka lat. Tu z pomocą rodzicom przychodzą właśnie takie wspaniałe książeczki. 

Podsumowanie

Jestem wierną fanką Akademi Mądrego Dziecka, a moje dzieciaki, zarówno te młodsze, jak i starsze, mają w swojej domowej biblioteczce już całą kolekcję kolorowych książeczek dla czytelników w różnym wieku. Zdecydowanie jednak to te kartonowe serie dla najmłodszych należą do moich ulubionych. Niewiele jest na polskim rynku tytułów, o których z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że przyciągną uwagę dwulatka. Twórcy Akademi Mądrego Dziecka jednak podołali zadaniu i oto są! Tytuły dla naprawdę młodych czytelników. Pierwsze książeczki, które warto mieć na swojej półce. Serię „Poznaj uczucia i emocje” serdecznie polecam. Zdecydowanie warto poczytać ją dziecku! 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Akademia Mądrego Dziecka: Mój świat

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

9 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  12 lipca 2022

  Akademia Mądrego Dziecka to jedne z fajniejszych i ciekawszych propozycji od wydawnictwa Harper Kids.

 2. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  12 lipca 2022

  Moja młoda czytelniczka chętnie zaangażowała się w te przygody czytelnicze, ruchome elementy bardzo jej przypasowały, a tematyka okazała się w jej oczach szalenie ciekawa. 🙂

 3. Odpowiedz

  Kamila Pierzchała

  7 lipca 2022

  Z tych książeczek spokojnie emocji mogą uczyć się nie tylko dzieci, ale i dorośli 🙂

 4. Odpowiedz

  Zuzka

  26 czerwca 2022

  Znam kilka książeczek z tej serii i bardzo mi się podobały. Moje dzieci są jednak już na nie za duże, więc nie kupuję nowych.

 5. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  25 czerwca 2022

  Całkowicie rozumiem twój zachwyt tą serią. Nie tylko jest miładla oka, ale również w ciekawy sposób uczy.

 6. Odpowiedz

  skucinskaart

  25 czerwca 2022

  fajne te książeczki , może je kupie.

 7. Odpowiedz

  Martyna Kwiatkowska

  25 czerwca 2022

  Bardzo podoba mi się to, że powstaje coraz więcej książek o emocjach. To ważna tematyka.

 8. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  24 czerwca 2022

  Te książeczki są naprawdę świetne i pięknie wydane przez wydawnictwo.

 9. Odpowiedz

  Agnieszka

  24 czerwca 2022

  Czytałam jeden tom z tej serii i podobał mi się. Wykonanie też jest na wysokim poziomie. Fajne dla maluchow.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Akademia Crookhaven – J.J. Arcanjo

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły