Trzy życzenia – Katarzyna Michalak

Date
gru, 13, 2018

Święta Bożego Narodzenia to czas cudów i spełnionych życzeń. To czas rodzinnego ciepła i miłości. Czy jednak dla wszystkich są one czasem szczęśliwym? Co na ten temat mają do powiedzenia bohaterowie najnowszej książki spod pióra Katarzyny Michalak, noszącej tytuł „Trzy życzenia”. 

Podczas ucieczki Natalii od własnego życia, zepsuł się autobus, a stało się to w miejscu „na krańcu świata”, które ciężko nazwać chociażby wsią. Jest zimno i nieprzyjemnie, a Natalia nie ma co ze sobą począć. Jednak jakaś dobra dusza radzi jej, by spróbowała szczęścia w starym dworze u dobrodusznej cioci Jadwini. Tam właśnie zaczyna się jej przygoda. Poznaje Damiana, który robi wszystko, by się jej pozbyć z dworu. Czemu jednak mężczyzna zachowuje się w ten sposób? I czy ostatecznie uda im się dojść do porozumienia? 

Jejku, jakie te książki są śliczne! Niewiele powieści może pochwalić się tak cudownymi okładkami, jak te spod pióra Katarzyny Michalak. „Trzy życzenia”, jak i cała „Trylogia Mazurska” (bo to okładki w podobnym stylu) zostały oprawione w cudowną, ujmującą szatę graficzną. Te książki podnosi się z półki, nie bacząc na ich zawartość. Na dodatek pod sam koniec, w prezencie dla czytelników, pojawia się dwanaście przepisów na dwanaście wigilijnych potraw. Być może nie każdy jeszcze je zna. 

Katarzyna Michalak to postać niezwykle ciekawa. Jedni ją kochają, inni nienawidzą, nikt, kto miał styczność z jej twórczością, nie pozostaje obojętny i każdy musi głośno wyrazić swoje zdanie. Jak sytuacja wygląda u mnie? Moja miłość do „Poczekajki” przeplata się z irytacją tytułami takimi jak „Nadzieja”. Wciąż jednak uparcie sięgam po kolejne tytuły, licząc na nową, cudowną powieść. 

Książkę niezwykle szybko się czyta. Wciąga od pierwszej, do ostatniej strony. Sama historia jest ciekawa, ale nie rewelacyjna. Prawda jest jednak taka, że Katarzyna Michalak mogłaby napisać instrukcję pralki, a i tak czytałoby się ją z ciekawością. Ku mojej wielkiej radości w „Trzech życzeniach” ponownie spotykamy bohaterów wcześniejszych książek Mazurskiej serii – Nataniela, Zosię, Sergieja i Magdę. Czy ostatecznie udało im się osiągnąć upragnione szczęśliwe zakończenia? 

„Trzy życzenia” to optymistyczna i lekka lektura, w sam raz na zimowe wieczory. Mimo że jej autorka czerpie wenę ze swoich własnych, znanym już czytelnikom pomysłów, to jednak książka nie traci na uroku. Została stworzona, by idealnie wpasować się w Świąteczny, zimowy klimat. Dla fanek pisarki jest to pozycja obowiązkowa. 

Dziękuję

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

7 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Sandra

  16 grudnia 2018

  Wydaje się być sympatyczna 🙂

 2. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  16 grudnia 2018

  Łapiemy książkowe świąteczne klimaty, wnoszą ciepłe nuty w naszą codzienność. 🙂

 3. Odpowiedz

  toukie

  16 grudnia 2018

  Ostatnio spotkałam się z bardzo krytycznymi opiniami na temat twórczości tej pani. Teraz trochę się boję sięgnąć po jej książki…

 4. Odpowiedz

  Monika Monime.pl

  15 grudnia 2018

  Dużo dobrego słyszałam o tej książce!

 5. Odpowiedz

  Ewa www.inaisewa.blogspot.com

  14 grudnia 2018

  Uwielbiam takie opowieści. Z chęcią bym ją przeczytała

 6. Odpowiedz

  ews

  14 grudnia 2018

  Nie lubię się z tym gatunkiem literackim, zatem ta propozycja nie zagości na mojej liście “must read”. Niemniej ciekawa recenzja 🙂

 7. Odpowiedz

  Magda

  14 grudnia 2018

  Uwielbiam książki ze świętami w tle 🙂 Można na chwilę przenieść się do innego świata! 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Akademia Crookhaven – J.J. Arcanjo

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły