Zu&Berry: Poznaję zwierzęta

Date
lis, 08, 2018

Seria Zu&Berry to linia produktów, które za zadanie mają wspierać rozwój dzieci. Gry i karty stworzone zostały z myślą o dzieciach w różnym wieku, od tych zupełnie malutkich, do takich rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Dzisiaj jednak zaprezentuję Wam karty z obrazkami „Poznaję zwierzęta” skierowane do maluszków w wieku od 6 do 18 miesięcy.

Ładne, zachęcające pudełko w pastelowych barwach zawiera krótką instrukcję i kolorowe karty, połączone grubym sznurkiem (zestaw zawiera 12 obustronnych kart). Spokojnie, jest on na tyle mocny i duży, że Twój maluszek na pewno go nie połknie. Na kartach, które są sztywne i łatwe do przekładania, widnieją postacie wesołych zwierzątek z gospodarstw rolnych (świnka, kózka, owieczka i tak dalej). Produkt został wykonany starannie i z dbałością o szczegóły. 

Na co nam jednak takie karty, skoro mamy pewnie cały stos książeczek o zwierzątkach? Otóż takiemu małemu dziecku znacznie łatwiej będzie przekładać w ten sposób połączone karty niż strony w książeczce. Ich atutem jest także możliwość rozłączenia i rozłożenia przed sobą. Można się wówczas bawić, na przykład prosząc dziecko by podniosło kotka. Według opisu twórców karty rozwijają zdolności poznawcze i sensoryczne oraz wspomagają rozwój wzroku. 

Podsumowując: z kart „Zu&Berry: Poznaję zwierzęta” jestem bardzo zadowolona. Ponieważ otrzymałam je od wydawcy, nie wiedziałam, jak sprawa ma się z ceną. Kiedy jednak zajrzałam na strony różnych księgarni i sklepów z zabawkami, poczułam się mile zaskoczona. Ich cena jest bardzo przystępna, zwłaszcza jak na tak dobrą jakość wykonania. Jestem przekonana, że razem z synkiem będziemy często do nich wracać, przynajmniej do momentu aż nie nauczy się nazw i głosów zwierzątek, które zostały umieszczone na naszych kartach. Polecam dla wszystkich maluszków! Takie karty to naprawdę fajna sprawa. 

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Promotorka czytelnictwa

  9 listopada 2018

  Moje córcie już za duże, ale dla młodszych dzieciaczków z pewnością świetna sprawa!

 2. Odpowiedz

  Mama pod prąd

  8 listopada 2018

  Mojemu synowi te karty by się spodobały 🙂

 3. Odpowiedz

  Monika

  8 listopada 2018

  jeszcze chwila i u nas pojawią się takie książeczki 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły