Wybranka bogów, część 2 – P.C. Cast

Date
paź, 24, 2012

Mimo że w oryginalnym wydaniu „Wybranka bogów” to po prostu jedna, gruba książką, wydawnictwo Mira postanowiło podzielić powieść na dwa tomy. Z pewnością jest to wygodniejsze do czytania, ale sprawia, że pierwsza część jest po prostu urwana, a druga rozpoczyna się dokładnie w tym miejscu, w którym brutalnie przerwano opowieść jej poprzedniczce.

Shannon przyzwyczaiła się już do życia w nowych realiach. Nie czuje się zagubiona ani wyobcowana. Na dodatek jej zaaranżowane małżeństwo również okazało się wcale nie takie złe. Mieszka w nowym świecie, dobrze wywiązując się z obowiązków władczyni i naprawiając błędy poprzedniczki. Właściwie to byłaby całkiem szczęśliwa, gdyby nie zagrożenie ze strony okrutnych Femorian.

W drugim tomie pojawia się znacznie więcej akcji (w pierwszym największym problemem bohaterki było zaaranżowane małżeństwo z centaurem). Fabuła rozwija się, pojawiają się nowe wątki, a bohaterka staje się we wszystko coraz bardziej zaangażowana. NA czytelników czeka wiele niespodzianek. Dynamiki w przygodzie zdecydowanie nie zabraknie. „Wybranka bogów” to również historia o miłości i przyjaźni. Tym razem już nieco mniej wesoła, a bardziej krwawa, dalej jednak nie brakuje jej uroku.

Postanowiłam, że napiszę to, o czym nie wspomniałam przy recenzji tomu pierwszego. Mira po raz kolejny nie postarała się wydając książkę. Tak jak w przypadku poprzedniej dylogii autorstwa P.C. Cast, która ukazała się nakładem tego wydawnictwa, tak i tutaj nawala nieco tłumaczenie oraz edycja tekstu. Literówki i powtórzenia pojawiają się naprawdę często, a sam język także pozostawia wiele do życzenia. Przynajmniej graficznie okładka nadrabia braki, ponieważ idealnie pasuje do innych dzieł pisarki – nie tylko z tego jednego wydawnictwa. Cieszę się, że pisarka nie należy do autorów, którzy tworzą rozwlekłe teksty, bo myślę, że gdyby tak było, to mogłoby się książkę naprawdę ciężko czytać. Tak da się znieść nawet irytujące zdrobnienia.

Po raz kolejny P.C. Cast udowodniła, że ma talent do tworzenia niecodziennych bohaterów. To właśnie oni są najmocniejszą stroną powieści. Przynajmniej tutaj, kiedy tworzy bez pomocy córki (ich wspólna seria nosi tytuł „Dom Nocy”) wzbudzają oni sympatię czytelnika i naprawdę z zapałem obserwuje się to w jaki sposób się zmieniają, co stanie się z nimi dalej i do czego są w życiu zdolni.

Wartka akcja, ciekawa fabuła, przemyślane postacie (zwłaszcza te męskie), to zasadnicze plusy „Wybranki bogów”. Banały wkradające się w treść, brak głębi i wiele podobieństw do pozostałych książek autorki, to największe minusy, jakie znalazłam. Ogólnie jednak książka jest ciekawa, pomysłowa i warta przeczytania, choć może nie jako ten największy, literacki priorytet.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję portalowi Secretum.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  tetiisheri

  6 listopada 2012

  Oba tomy bardzo mi przypadły do gustu.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »