Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia

Date
kwi, 25, 2015

wielka-kolekcja-bajek-o-przygodach-maszy-i-niedzwiedzia-b-iext28072828Rosyjska animowana bajka, o przygodach małej dziewczynki i dużego misia, podbija świat. Rozrabiającą Maszę kocha coraz więcej dzieci. Niedawno na polskim rynku, nakładem wydawnictwa Egmont, ukazała się seria książeczek z ukochanymi, kreskówkowymi bohaterami. Jedna z nich „Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia” to te same historie, które możemy obejrzeć na ekranach telewizorów, tym razem jednak w bogato ilustrowanej wersji książeczkowej.

Tomik zawiera pięć zabawnych przygód. „Masza i kasza” opowiada o tym, jak dziewczynka była głodna i niechcący ugotowała tyle kaszy, że mogła nią wykarmić wszystkich mieszkańców lasu przez miesiąc. „W razie czego dzwoń” to wolna interpretacja historii o chłopcu, który w swojej wiosce wołał „wilk” tak wiele razy, że gdy ten naprawdę się pojawił, nikt mi nie uwierzył. „Pierwsza klasa” opowiada o Maszy jako pilnej uczennicy i misiu nauczycielu. „Daleki krewny” to historia wzajemnej niechęci Maszy oraz dalekiego kuzyna Niedźwiedzia, z którym kompletnie nie potrafią się porozumieć. „Płonie choinka w lesie” to świąteczna opowieść o rozrabianiu i o tym jak wszystko dobrze się kończy. Początek książeczki zawiera również sympatyczne wprowadzenie – przewodnik po zamieszkujących las i podwórko domu Maszy postaciach.

Wydanie bajek jest bardzo porządne. Twarda oprawa, kwadratowy format, dobra edycja tekstu. Każdą historię zdobi również wiele, filmowych kadrów. Dzięki tej książeczce, gdy już skończy się dobranocka, będzie można poczytać dziecku na dobranoc. Myślę, że każdy maluch będzie bardzo zadowolony. Niejedna dziewczynka utożsamia się z małą Maszą i bardzo chciałaby sama przeżywać jej zwariowane, przezabawne przygody.

„Masza i Niedźwiedź” to jedna z tych niezwykłych bajek, które mogą oglądać nie tylko dzieci, ale również i dorośli, wcale się przy tym nie nudząc. Dodatkowo bajka zawiera w sobie rosyjskie elementy ludowe i w jakiś sposób przedstawia nam nieco odmienną od naszej kulturę. Występujące w niej postacie są sympatyczne i mają dobre serca, ale również swoje specyficzne charaktery – zając kradnie marchewki z ogródka, zwierzęta podwórkowe chowają się, gdy mają już dość psot Maszy, wiewiórka by odgonić dziewczynkę rzuca w nią szyszkami. Gdy jednak zajdzie taka potrzeba okazuje się, że wszyscy potrafią okazać sobie nawzajem wiele ciepła i przyjaźni.

Zarówno ten konkretny tytuł, jak i pozostałe z serii, serdecznie wszystkim polecam. Jestem przekonana, że każdy kto pozna bajkę o Maszy i Niedźwiedziu nabierze przekonania, że jest to idealna animacja dla jego pociechy – zwłaszcza takiej mniej więcej w wieku przedszkolnym. Moim zdaniem w ciągu ostatnich lat na rynku nie było żadnej, lepszej animacji. Zachęcam, gdyż naprawdę warto!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont

egmont

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Patrycja Waniek

  26 kwietnia 2015

  Książeczka idealna dla dzieci, ale jak piszesz, nie tylko. Chętnie spojrzałabym do jej wnętrza. 😉

  Pozdrawiam.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie RecenzjeNajpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »