Voodoo

Date
wrz, 21, 2014

FoxGames-VooDoo-gra-karciana_FoxGames,images_big,29,5907078169910Co może skrywać tajemnicze, nieco zabawne, niebieskie pudełko? Czarne karty, barwne afrykańskie symbole i dobry refleks – to wszystko składało się będzie na dynamiczną rozgrywkę w grze Voodoo, która ukazała się nakładem wydawnictwa FoxGames.

Strona wizualna

Gra jest bardzo przyjemna pod względem graficznym. Opakowanie zawiera 91 kart voodoo. Kolorowe symbole, od których zależy wynik rozgrywki, są dobrze widoczne na czarnym tle. Karty są dwustronne. Do pudełka dodano także “mini ściągi” które jednak sprawiają wrażenie nieco zbędnego dodatku – gra jest zbyt prosta by ich używać. Jedyny problem stanowi właściwie samo opakowanie – jest o jakieś pół centymetra za niskie i niestety zaraz po otwarciu wysypują się karty. Poza tym wykonanie gry jest staranne, a sam pomysł ciekawy i zabawny.

P1050296

Cel i zasady gry

Gra polega na jak najszybszym pozbyciu się wszystkich kart voodoo. Jest ich nieparzysta liczba, więc zawsze będzie o jedną kartę więcej – tą dodatkową kładzie się na środku stołu, a pozostałe rozdaje pomiędzy graczy. Każdy z nich bierze z przydzielonej sobie talii po trzy karty, które w dowolnym momencie może wymienić, niechciane kładąc na spód stosu.

P1050297

Przebieg gry

Na kartach pojawia się pięć różnych symboli, w pięciu różnych kolorach. Każda, pojedyncza karta, ma cztery symbole w czterech kolorach. Brakuje więc jednego symbolu w konkretnym kolorze. Gdy posiadamy kartę na której taki widnieje, możemy ją dołożyć do stosu na zasadzie “kto pierwszy ten lepszy”. Drugą opcją jest dołożenie karty, która nie posiada takiego samego symbolu i koloru. Dla uproszczenia rozgrywki (na przykład w przypadku grania z młodszymi dziećmi) można wybrać tylko jeden z tych wariantów. Karty dobierane są w ten sposób, by zawsze mieć w ręce trzy.

voddoopasek

Podsumowanie

Gra jest fajna, niezwykle dynamiczna i posiada przejrzyste zasady. Tworzy atmosferę rozgrywki z serii tych wywołujących wesoły śmiech, a niejednokrotnie również wypieki na policzkach. Zdecydowaną wadą gry jest jednak fakt, że dzieci w łatwy sposób mogą w niej oszukiwać. Pokusa jest ogromna, a przecież każdy maluch chce wygrać. Nie sposób przy tym tempie rozgrywki sprawdzać każdą, pojedynczą kartę. Voodoo jednak posiada zdecydowanie więcej zalet niż wad. Uczy spostrzegawczości, ćwiczy refleks i pozwala dobrze się bawić. To jeden z tych tytułów, przy których miło spędza się czas – nawet wówczas gdy akurat mamy go niezbyt wiele.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję grupie wydawniczej Foksal

foksal

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »