Story of Bad Boys 2 – Mathilde Aloha

Date
cze, 28, 2018

Zawsze nieco bawiło mnie nadawanie tego samego tytułu kolejnym tomom serii. Muszę jednak przyznać, że to bardzo praktyczny zabieg. Z pewnością nikt się nie pomyli i gdy zainteresuje się powieścią w księgarni, będzie wiedział, że trzyma drugi tom i jeśli nie czytał, musi poszukać pierwszego. Za mną lektura „Story of Bad Boys 1” oraz „Story of Bad Boys 2”. Co przyniosła ze sobą kontynuacja romantycznej historii?

Lili znalazła się w sytuacji, o jakiej marzy większość dziewcząt w jej wieku. Ona sama i dwóch przystojnych chłopaków, z którymi dzieli mieszkanie. Na dodatek mają oni wielu wysportowanych, świetnie zbudowanych kolegów, którzy po prostu ją uwielbiają. Czy jednak wszystko tonęło będzie w jasnych barwach? Na Lili czeka jeszcze wiele, naprawdę przykrych niespodzianek.

Muszę przyznać, że w drugim tomie poprawił się zarówno warsztat Mathilde Aloha, jak i fabuła powieści. Na czytelników czeka znacznie więcej niespodzianek. Pojawiają się zaskakujące zwroty akcji, jest napięcie. Na to właśnie liczyłam i myślę, że warto było sięgnąć po drugi tom. Chociaż nie wszystko jeszcze jest perfekcyjne, to jednak uważam, że powieść spodoba się wielu młodym czytelniczkom. Klimatem tytuł przypomina nieco „Srebrnego łabędzia” Amo Jones, który na początku bieżącego roku miał swoją premierę w Polsce. „Story of Bad Boys” to jednak łagodniejsza wersja, bez wulgaryzmów i typowo erotycznych scen.

Myślę, że Lili to całkiem sympatyczna, choć niezbyt bystra bohaterka. Za to Camerona niestety w ogóle nie polubiłam. Z pewnością nie jest typem chłopaka, do którego mogłabym wzdychać i naprawdę irytowało mnie, że Lili to robi. O gustach podobno się nie dyskutuje, ale przecież istnieją powieści new adult, w których do głównego bohatera wzdycha praktycznie każda czytelniczka. I powiem więcej – sądzę, że właśnie między innymi o to wzdychanie chodzi w miłości do tego gatunku. Pozbawienie książki takiego idealnego bohatera jest więc dla niej poważnym ciosem.

Zakończenie powieści jest urwane. Czytelnikom nie pozostaje nic innego jak poczekać na trzecią część. Jestem ciekawa, jak skończy się ta historia i z pewnością sięgnę po trzeci tom, choćby tylko po to, żeby zobaczyć, jak potoczy się życie Lili. Mam nadzieję, że dobrze. Jest na tyle sympatyczna, że z całego serca życzę jej szczęśliwego zakończenia (ale może niekoniecznie z Cameronem…).

Do serii „Story of Bad Boys” mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony pomysł na fabułę mi się podoba, z drugiej nie do końca zaprzyjaźniłam się ze sposobem, w jaki książka została napisana. Myślę, że powieść ma szansę przypaść do gustu nastoletnim czytelniczkom, które szukają w literaturze przede wszystkim miłosnych zawirowań. Ostatecznie to właśnie do nich skierowana jest ta historia.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

7 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Małgosia

  28 czerwca 2018

  Ech, szkoda, że w czasach mojej młodości nie było tak dużej oferty książek dla nastolatek… w zasadzie oprócz Musierowicz i Siesickiej nie było wiele do zgłębiania :). Powieść, którą recenzujesz, wydaje się ciekawa i warta zainteresowania :).

 2. Odpowiedz

  Anszpi

  28 czerwca 2018

  Nie lubię gdy książka się ucina i trzeba czekać na kolejną część. Zaciekawiła mnie ta lektura

 3. Odpowiedz

  Gusia

  28 czerwca 2018

  Wierzę, źe do książki można mieć mieszane uczucia 😉

 4. Odpowiedz

  Drusilla

  28 czerwca 2018

  Mówisz, że drugi tom lepszy? Ja nie dałam mu szansy 😉

 5. Odpowiedz

  Sandra

  30 czerwca 2018

  Pierwszy tom nie przypadł mi do gustu, ale skoro drugi lepszy to może dam mu szansę…

 6. Odpowiedz

  Poziomka

  15 lipca 2018

  A wiadomo już kiedy będzie 3 tom tej serii?

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 lipca 2018

   Jeszcze nie wiadomo, ale między pierwszym a drugim nie było zbyt długiej przerwy 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »