SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Date
wrz, 23, 2023

SPY X FAMILY 

Rzadko się zdarza, że coś wywołuje we mnie szczery zachwyt. Takie książki, filmy i komiksy mogłabym bez trudu zliczyć na palcach. Jednak jednym z takich dzieł jest seria mangowa „Spy X Family”, którą poleciłabym w ciemno każdemu czytelnikowi, nie zależnie od tego, czy jest już wytrawnym wyjadaczem, czy dopiero zaczyna swoją przygodę w mangowym świecie. 

Zarys fabuły

Jako szpieg Zmierzch zrobi wszystko, aby ten świat był lepszy. Pragnie, by żadne dziecko już nigdy nie musiało płakać. Dlatego całkowicie poświęca się operacji Strix, na której potrzeby adoptował Anyę i poślubił Yor. Misja ma na celu powstrzymanie zbliżającej się wojny między Wschodem, a Zachodem, którą przy obecnych nastrojach wywołać może dosłownie wszystko. W tomie siódmym jego wysiłek nareszcie się opłacił i Zmierzch, wykorzystując to, że Annie na początku roku uderzyła Damiana, porozmawiał z jego ojcem Donovan’em Desmond’em. Co wydarzy się dalej i jak zakończy się cała, fenomenalna seria? 

Moja opinia i przemyślenia

„Spy X Family” to niezwykle wciągająca, jednocześnie zabawna i zmuszająca do refleksji historia. Nie brakuje jej uroku, ale także i wartkiej akcji. Bohaterowie (nie tylko rodzina Forger’ów, ale również i ci drugoplanowi) mienią się setkami barw, każdego coś wyróżnia i został przedstawiony tak, by na długo zagościć w pamięci czytelnika.  Rysunki w mandze są szczegółowe, zwłaszcza w odniesieniu do postaci i mimiki twarzy. Wyraźne linie i dynamiczne plansze przekazują uczucia postaci i oddają tempo akcji. Ekspresje bohaterów są wyraźne, co z pewnością dodaje projektowi wiele głębi. Tatsuya Endo ma niewątpliwy talent, którego po prostu nie sposób odmówić. 

Gdybym miała wymienić jakieś tytuły mang familijnych, to przyznam, że byłoby ich naprawdę niewiele, przynajmniej w Polsce. „Spy X Family” jednak śmiało można czytać całą rodziną – nawet z młodszymi dziećmi. Mojej ośmioletniej córce historia bardzo się spodobała i planujemy razem obejrzeć również obydwa sezony anime. 

Podsumowanie

„Spy X Family” to wspaniały, wywołujący całą masę emocji, niezwykle oryginalny tytuł. Manga w przemyślany sposób łączy elementy komedii, akcji i dramatu. Ani trochę nie dziwi mnie, że tak szybko zyskała popularność zarówno w Japonii, jak i na świecie. Została doceniona za unikalność fabuły, złożoność postaci i wysoką jakość rysunku. Lekturę z całego serca polecam właściwie każdemu – niezależnie od tego w jakim jest wieku i po jakie gatunki najchętniej sięga. To po prostu publikacja, którą trzeba przeczytać! Gwarantuję, że to decyzja, której nie pożałujecie!  

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Spy X Family ♥ TOMY #04 – #06

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

16 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Malwina

  1 października 2023

  Idealna seria dla mojego znajomego, bo on uwielbia Mangę 🙂

 2. Odpowiedz

  Anna

  28 września 2023

  Skoro jesteś szczerze zachwycona, to ta seria jest dla Ciebie. Niestety nie odnajduję żadnych wartości w takich wydaniach.

 3. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  26 września 2023

  Ciekawe w jednej publikacji połączyć elementy komedii, akcji i dramatu. Brzmi zachęcajaco

 4. Odpowiedz

  Adrianna Andrzejewska

  26 września 2023

  Widzę, że całkiem spory stosik się już uzbierał. Hania lubi animę, ale póki co pozostaje przy rozpoczętych seriach, które najbardziej przypadły jej do gustu.

 5. Odpowiedz

  Kinga Latosińska

  26 września 2023

  Mangi to nie moja bajka, ale moje dzieci bardzo lubią. Pokażę im!

 6. Odpowiedz

  Anszpi

  25 września 2023

  Mangi to nie mój klimat czytelniczy, próbowałam się przełamać ale niestety nie wszystko jest dla każdego. Fajnie, że dla ciebie ta seria jest tak udana

 7. Odpowiedz

  Martyna K.

  25 września 2023

  Muszę sprawdzić czy seria jest dostępna w bibliotece. Może mi się spodobać.

 8. Odpowiedz

  Aga

  25 września 2023

  Było wiele próśb o te serię w bibliotece więc kupiłam i dzieciaki zachwycone

 9. Odpowiedz

  Zuzka

  25 września 2023

  Mangi to nie moja bajka, chociaż zapowiada się to naprawdę obiecująco. Może kiedyś się skuszę ☺️

 10. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  25 września 2023

  Zachęcająco wszystko się przedstawia, aż mam ochotę sprawdzić, czy odnalazłabym się w mangowym świecie w takim wydaniu.

 11. Odpowiedz

  Pojedztam

  24 września 2023

  Widzę, że jest to bardzo ciekawy cykl.

  • Odpowiedz

   Vicky

   24 września 2023

   Nie ma sobie równych!

 12. Odpowiedz

  Edyta

  24 września 2023

  Moja córka byłaby zachwycona. Od dziecka uwielbia mangę. Z tego też powodu leci zaraz do Japonii

  • Odpowiedz

   Vicky

   24 września 2023

   Wow, świetna sprawa! Myślę, że może to być wycieczka jej życia 🙂

 13. Odpowiedz

  Anna

  23 września 2023

  Ciekawa seria, polece synowi, powinna go zainteresowac : )

  • Odpowiedz

   Vicky

   24 września 2023

   To naprawdę cudna historia!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły