Spy x Family Portret Rodzinny – light novel

Date
sty, 11, 2024

Spy x Family Portret Rodzinny 

Sekretna historia rodziny Forgerów doczekała się noweli! 

Jeżeli miałabym polecić komuś współczesną, familijną historię, to bez wątpienia byłaby to seria  „Spy x Family”, która opowiada o bardzo nietypowej rodzinie — tacie pracującym jako psychiatra, ale faktycznie będącym sławnym szpiegiem; pracującej w urzędzie eleganckiej mamie, która po godzinach przyjmuje na siebie rolę skrytobójczyni; małej, czytającej w myślach dziewczynce i psie, który potrafi przewidywać przyszłość. Opisywany przeze mnie w dzisiejszym poście „Portret Rodzinny” to zbiór czterech opowiadań, które stanowią idealny dodatek do mangi „Spy x Family”.  

Czym jest light novel?

Light novel to rodzaj japońskiej powieści, która jest zwykle krótka, często ilustrowana, i skierowana głównie do młodzieży oraz młodych dorosłych. Charakteryzują się one prostym językiem i krótkimi akapitami, co czyni je łatwymi do przyswojenia, szczególnie dla osób młodszych lub dla tych, którzy uczą się japońskiego. Są popularne w Japonii, a w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność na całym świecie, często będąc adaptowane na anime, mangi, a nawet gry wideo. Ich format i styl są specyficzne dla japońskiej kultury, różniąc się od tradycyjnych zachodnich powieści.

Zarys fabuły

Książeczka składa się z czterech, krótkich opowiadań, określanych mianą misji. W pierwszym z nich Any’ia jedzie na szkolny biwak, oczywiście wpadając tam w kolejne tarapaty. Drugie opowiada o wolnym dniu Yuriego, brata Yor (pani Forger). Trzecie jest o podbojach miłosnych Franky’ego (współpracownika Zmierzchu) i czwarte znów powraca do rodziny Forgerów, by odkryć przed czytelnikiem kolejne tajemnice. 

Moja opinia i przemyślenia

Nowelę czyta się bardzo przyjemnie, jest zabawna i wciągająca, zachowuje klimat mangi. Dzięki temu, że tomik ma wielkość i szatę graficzną mangi, idealnie pasuje do serii. Wewnątrz pojawiło się też wiele fantastycznych, czarnobiałych ilustracji. Krótko rzecz ujmując — jestem zachwycona, a opowiadania czytałam z prawdziwą przyjemnością.  

Podsumowanie 

„Portret Rodzinny”, który ukazał się w ramach serii „Spy x Family” oferuje lekką, humorystyczną i pełną przygód lekturę. Skupia się na codziennych perypetiach i wyjątkowych umiejętnościach każdego z członków rodziny Forgerów, wprowadzając czytelnika w świat pełen szpiegowskich intryg i zabawnych, szkolnych perypetii. Dla fanów serii jest to moim zdaniem must read! Light novel z całego serca polecam — zdecydowanie warto ją poznać. Bawiłam się wyśmienicie!  

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy. 

Przeczytaj również: 

Spy X Family ♥ TOMY #01 – #03

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

11 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Pojedztam

  21 stycznia 2024

  Cztery krótkie historie bez wątpienia są bardzo ciekawe.

 2. Odpowiedz

  Angela

  18 stycznia 2024

  Nie miałam okazji zapoznać się z tym gatunkiem, może przypadnie mi bardziej do gustu niż standardowe anime. A historia zawarta w tej książce wydaje się być na tyle ciekawa, by to sprawdzić.

 3. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  18 stycznia 2024

  Takie krótkie opowiadania z pewnością przyjemnie się czyta. fabuła również wydaje się ciekawa 🙂

 4. Odpowiedz

  Martyna K

  16 stycznia 2024

  Może mi się poszczęści. Muszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece.

 5. Odpowiedz

  Joanna

  16 stycznia 2024

  Choć nie jest to gatunek po który sięgam, to dla tej książki mogłabym zrobić wyjątek. Ciekawie się zapowiada.

 6. Odpowiedz

  dyedblonde

  16 stycznia 2024

  mimo iż nie sięgam po mange, to ta mogłabym przeczytać, wygląda na to że by mi się spodobała!

 7. Odpowiedz

  Malwina

  14 stycznia 2024

  Seria idealna dla mojego kolegi, on lubi anime.

 8. Odpowiedz

  Anna

  13 stycznia 2024

  Historie szpiegowskie w japonskim wydaniu? Zapowiada sie swietna zabawa 🙂

 9. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  11 stycznia 2024

  Sporo osób poleca ten tytuł, więc w przyszłości nie mówię nie.

 10. Odpowiedz

  Drusilla

  11 stycznia 2024

  Uwielbiam Spy x Family 💜💜💜 To majstersztyk!

 11. Odpowiedz

  Anna

  11 stycznia 2024

  Nie znałam tej serii, lubię czytać i anime, więc myślę, że to będzie idealne połączenie.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły