Prawdziwa Krew – Sally Green

Date
lis, 12, 2016

prawdziwa-krew-b-iext43175689-2„Prawdziwa Krew” to ostatni tom, opisującej pełną okrucieństwa walkę czarodziejów trylogii, która w Polce ukazała się nakładem wydawnictwa Uroboros. Jego autorka, Sally Green, została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa za najczęściej tłumaczony przed premierą debiut. Pierwszy tom „Zła Krew” ukazał się w 2014 roku, a drugi „Dzika Krew” w kwietniu 2016.

Natan coraz bardziej przypomina ojca, a zjedzenie jego serca i pozyskanie jeszcze większej mocy wcale nie ułatwia mu życia. Okazuje się, że jest jedyną nadzieją na zwycięstwo Sojuszu w wojnie czarodziejów. Tylko czy młody bohater z tragiczną przeszłością nie pozwoli by zawładnęła nim nienawiść, co prawdopodobnie doprowadziłoby do kompletnego unicestwienia – utraty wszystkich i wszystkiego?

Powieść Sally Green nie jest historią dla dzieci. To raczej typowe dark fantasy. Fabuła opisuje brutalną walkę, która porywa ze sobą wiele istnień. Tu nie ma miejsca na radość, baśnie czy szczęśliwe zakończenia. Jest tylko śmierć, ból, nienawiść, mrok i chęć zemsty. Muszę szczerze przyznać, że pierwszy tom, noszący tytuł „Zła Krew” mnie nie porwał. Skłamałabym również twierdząc, że książka w jakikolwiek sposób mnie urzekła, ale… rozbudziła moją ciekawość. Niesamowitą i nieokiełznaną ciekawość. Konieczność dowiedzenia się jak potoczy się dalej historia chłopca uwięzionego w klatce.

Po dwóch latach oczekiwania na drugą część „Złej Krwi” czytelników spotkała miła niespodzianka i na zwieńczenie trylogii przyszło nam czekać zaledwie pięć miesięcy. Dzięki temu mogłam odetchnąć z ulgą, ponieważ twórczość Sally Green rozwija się – z tomu na tom staje się coraz lepsza. Pierwsza część rozbudziła moją ciekawość, drugą czytałam już nieco bardziej zachłannie, od „Prawdziwej Krwi” jednak po prostu nie mogłam się oderwać.

Trylogia „Zła Krew” z pewnością nie jest lekturą dla każdego. Autorka zabiera swoich czytelników w niebezpieczną podróż do mrocznego, okrutnego świata, w którym z pewnością żadne z nas nie chciałoby się znaleźć. Przykładowo rzeczywistość spod pióra Anny Bishop bywa nieprzyjemna, w jej książkach dzieją się straszne rzeczy, ale w ogólnym rozrachunku wszystko się jakoś układa, a jej bohaterowie zazwyczaj są pozytywni i dobrze kończą. U Sally Green tego nie ma. Od początku do końca wszystko jest nie tak jak powinno być.

„Prawdziwą Krew” polecam wszystkim miłośnikom fantastyki i mocnych wrażeń. Jej lektura z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Ostrzegam jednak, że przeczytanie tej książki grozi nocnymi koszmarami.

Dziękuję!

foksal

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Tea

  13 listopada 2016

  O to coś zdecydowanie dla mnie! Ja jestem i zwolenniczką fantastyki i lubię mocne wrażenia 😉

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »