Pamiętnik Czarnego Noska – Janina Porazińska

Date
gru, 04, 2017

„Pamiętnik Czarnego Noska” to kolejna książeczka, która ukazała się w Serii z Niezapominajką wydawnictwa Wilga. Jest to seria klasycznych, ponadczasowych i przede wszystkim mądrych książek polskich pisarzy, na których wychowały się pokolenia Polaków. Nazwa serii nie jest przypadkowa, bowiem książki, które się w niej ukażą, przywołają rodzicom i dziadkom najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, a dzieciom przedstawią nowych bohaterów – przyjaciół na całe życie.

Kiedy Małgosia, opiekunka Czarnego Noska dorosła, postanowiła oddać ukochanego misia do redakcji pisemka dla dzieci, żeby nie siedział sam, kiedy ona będzie uczyła się i pracowała. Miś dostał tam ważne zadanie – odpisywał na listy od najmłodszych czytelników. Maluchy kochały Czarnego Noska i zasypywały go setkami pytań na temat jego życia i historii. Dlatego miś postanowił napisać swój pamiętnik. Tak właśnie powstał „Pamiętnik Czarnego Noska”, dzięki czemu poznajemy jego ciekawe i wzruszające historie.

Wydawniczy opis Serii z Niezapominajką brzmi ciekawie, prawda? To powrót do wspomnień z dzieciństwa i możliwość przekazania przepięknych, ponadczasowych historii, własnym dzieciom. „Pamiętnik Czarnego Noska” to właśnie jedna z tych książeczek, które przywracają setki cudownych momentów (pierwsze wydanie ukazało się w 1967 roku) i budzą w najmłodszych czytelnikach miłość do literatury.

Samo wydanie również jest godne uwagi. Posiada twardą oprawę i przepiękne, kolorowe ilustracje. To jedna z tych książeczek, które czyta się z prawdziwą przyjemnością nie tylko przez wzgląd na ciekawą treść. Myślę, że zwłaszcza dla najmłodszych oprawa wizualna jest równie ważna co fabuła i przesłanie. Dzieci mają bogatą wyobraźnię, ale jak każdy potrzebują dla niej jakiejś dobrej pożywki. Nowe wydanie „Pamiętnika Czarnego Noska” skutecznie spełnia swoje zadanie.

Książeczkę serdecznie wszystkim polecam zarówno do samodzielnego czytania, jak i wspólnej, wieczornej lektury. Historie Czarnego Noska są zabawne, wzruszające, czasami słodko-gorzkie, ale zawsze dobrze się kończą. Ich przesłanie jest ponadczasowe i zawsze aktualne. To opowieść małego misia, który bardzo kochał dzieci, a szczególnie jedną, małą dziewczynkę, która miała zaszczyt zostać jego mamusią. Czy Ty również masz swoją ukochaną, niezastąpioną przytulankę? Być może potrafiłaby opowiedzieć swoją własną, niezwykłą historię.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

5 komentarzy

 1. Odpowiedz

  pożeram strony

  4 grudnia 2017

  Janina Porazińska pisze cudne książki dla dzieci. A ilustracje w tej ksiażce są po prostu magiczne i wyjątkowe.

 2. Odpowiedz

  Ksiazka-moim-zyciem.blog.pl

  4 grudnia 2017

  Kupiłam dla córki na święta i nie moge się doczekać aż ją przeczytamy 🙂

 3. Odpowiedz

  Iwona Piskała

  4 grudnia 2017

  Piękna! Kolejna pozycja, która musi zagościć w biblioteczce moich dzieci 🙂

 4. Odpowiedz

  Agni

  4 grudnia 2017

  Śliczne ilustracje 🙂 Jak mi dzieciaki podrosną, to chętnie im kupię te książkę 🙂

 5. Odpowiedz

  Tea

  9 grudnia 2017

  Już sama okładka jest tak urocza, że zasługuję na podarowanie. Żałuję tylko tego, że w swojej rodzinie nie mam nikogo, komu mogłabym takie małe cudo podarować 😉

  Pozdrawiam 😉

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Wiedzmy-Kijowa
 • lonely-heart
 • nastepca-tronu

Ostatnie Recenzje

 • Ogromne okno